Şimdi Ara

2.el Ekran Kartı için Furmark

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6900 xt ekran kartı alacağım. Satan arkadaşın elinde 2 adet var. Furmark testlerini gönderdi. Yaklaşık 6 ay mining yapılmış. Ben 4k oyuncusu değilim. Muhtemelen 3060 ti bir ekran kartı benim işimi görür ama fiyatı çok uygun. Anlayan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Kartı i7 13700f işlemci ile kullanmayı düşünüyorum. İş + oyun amaçlı toplanıyor sistem. 2.el kartın fiyatına 4060 8gb anca alınıyor. Bu şekilde daha mantıklı olur mu?

• Bu arkadaş testi neden 720p msaa kapalı yapmış? Fps yüksek görünsün, kart çok ısınmasın diye mi acaba?

Mining de yapılmış zaten. Ne şartlarda kazım yaptı belli değil ilerde VRAM arızası, mosfet problemleri vs… çıkabilir. Açıkçası bana çok güven vermedi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1080p ya da 1440p 8X MSAA açıp yarım saat kadar furmark testi yapsın görelim.

• nasıl yapacaz anlamadım ki ya. Kime güvenecez nasıl güvenecez sosyal travmaya evrilecek benim pc toplama işi

• Ben Urfa'dan birinden mining yapılmış kartlar almıştım. Hepsi de arızalı geldi derken Urfa'da deprem falam oldu öncesinde ekmek kuran Allah üzerine yemin eden arkadaşla iletişime geçemedik.

Sonrasında yurtdışından mining yapılmış birinden kart aldım ki pandemi öncesiydi kart hala sıfır olanlarla stabil çalışıyor.

Bir de Joom.com'dan bir kart almıştım sıfır diye. Gelen kart asla çalışmadı.

Öyle işte.

• Mining kart risklidir ne zaman bozulacağını bilemezsin. Sağlam tamirci bulmak dert bulsan ucuza tamir etmezler bence mining yapılmamış kartlara bakmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ACİHADAKGÜN A kullanıcısına yanıt
    3 ay once de gecen gunde konu acmissin cevaplar gelmis hala mi kararsizsin
    Dinlemiyosunuz zaten niye habire soruyorsunuz ki alin gecin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • n201 kullanıcısına yanıt
    Cevaplama abi :) hiç yoktan öğrendim biraz bu işleri. Elim de kopmadı konu açmaktan. Ki farklı şeylere yönlendiriyor herkes. Bak dünki konuda olay başka yere evrildi, mesela yani…

• Timespy, unigine heaven ve superposition testlerinde belli olur kartın ne olduğu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Furmak 'ı 2 k da 8x msaa acık ıken tam 15 dakika sonrası sonucunu goruntusunu arkada gpu-z acık ıken ısteyın.

• SaLVaToRe_V kullanıcısına yanıt
    Pazartesi ofislerinde yapıcaz bu işi. 2k ve 8x msaa 15 dakika şeklinde yaptırıcam. Kartın furmark sitesinde sıfır değerleri vardır sanırım. Onunla kıyas yaparım diye düşünüyorum. Size göre 3080, 3090, 6900xt gibi kartlar kaç dereceleri görürse alınmamalıdır?

Isı meselesi kartın bulunduğu kasaya göre, kartın modeline göre vs değişkenlik gösterir mesela kasa mesh değilse kart 3 fanlı olan tepe modellerden değilse daha çok ısınır ama 80 üstüne problem diyebiliriz aslında mining yapılmış kart OCCT’de test edilse daha iyi bence.

Ama yukarda da demiştim güven vermedi bana ilerde problem yaşatabilir bu kart

• Cemo94 kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki kartın sahibi değil. Farklı bir satıcı. Ankarada dükkanı var

Salvatore hocamın dediği gibi 8x msaa ve 2k çözünürlükte 15 dakika test edip GPU-Z ekran görüntüsünü de atarsan kartın neyi var neyi yok çıkar ortaya

• 15 dk, 8x msaa, en az 1080p çözünürlükte ve benim yapmış olduğum test görseli gibi gpu sıcaklığı ve hot spot max dereceyi gösterecek şekilde test istemelisin.

Power limit düşürme ihtimaline karşı anlık çektiği watt değerini de test bilgilerinde gizlememiş olmalı.

Benim 2. el ve elden aldığım ekran kartı da muhtemelen minig çıkması ve termal pedleri kurumuş çıktı. Ben termal pedleri ve macunu değiştirmeden önce 84 dereceyi görüyordu ve frekans düşürmeye başlıyordu kart. Termal ped ve macun yenileme sonrasında kart on numara oldu. Termal pedleri değiştirdikten sonraki hali görselde.

Yani alacağın 2. el karta termal bakım yapmayı göze almalısın. Bunun için de kart üzerindeki termal ped kalınlıklarını öğrenmelisin.

• Havalar çok sıcak kalkıp gidemedim daha :) Orada işlem yapıp buraya atacağım sonuçları. Belki aynı şeyi yapacak arkadaşlara da fikir olur.

Hepinize teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.