Şimdi Ara

2013 Passat 1.6 tdi b7 bakım ve motor yağı ve usta sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün 2013 1.6 tdi passat b7 arkadaşımın aracını bende izinde olduğum için birlikte iyi olduğunu düşündüğümüz bir ustaya götürdük. Usta alttaki resimdeki yağı koydu.

Fakat benim hemen dikkatimi yağın onayları çekti yağ Volkswagen için 502 505 ve 505 01 onaylarını taşıyor. Sayın ustaya dedim ki bu yağ bizim araca uygun değil neden dedi dedim ki bizim araçlarda dizellerde yağ 507 onaylı olması lazım. Sonrada aşağıda resmi var kullanma kılavuzundan baktım bingo 507 onayı lazım dizel için bu arada bu yağ benzinli motorların spesifikasyonunu karşılıyor çünki benzinli araçlarda 504 istiyor. Sonra tabi usta bozuldu ama biz hepsine bundan koyuyoruz dizel benzinli farketmez dedi ya dedim sen bişeyi sürekli öyle yapıyorsun diye bu doğru değil dedim. Felan ortam gerildi.

Neyse 2 önemli husus var Arkadaşlar malzemeleri kendimiz alsak gitsek ustaların çoğunun işine gelmiyor. Çünki uyanıklar malzemedende kazanıyor almasak kendimiz böyle kafalarına göre iş yapıyorlar istedikleri saçma sapan ürünleri sırf daha fazla kazanmak için bizim gözümüz gibi baktığımız araçlara koyuyorlar bu konuda ne yapabiliriz?

2.side günün sonunda arkadaşın aracına yukarıdaki yağı koydular sıkıntı olur mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.