Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.673
Cevap
1.511
Favori
2.886.194
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21252126212721282129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adete dikkat edin hocam aynı üründen 2 den fazla almayın ve bir kargoda 5 üründen fazla olmasın hatta garanti olsun diye 3-4 tane ürün alın hocam,ptt ile geliyor arasla anlaşmaları bitmiş.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar görselde gösterilen harici bir vergi ödemek zorunda kalmam değil mi? Ürünler Aliexpress standart shipping ve Aliexpress selection standart ile gönderiliyor. Bu kargolardan selection standartı daha önce duymamıştım. Herhangi bir sorun olmaz değil mi? Takipli kargo mudur ikisi de?

Ayrıca iki sepet oluşturacağım toplam dört ürün oluyor sanırım 5 hakkımız var herhangi bir şey ile karşılaşmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atsız_74 -- 27 Nisan 2024; 22:5:43 >
  • Atsız_74 kullanıcısına yanıt

Ödemezsin, 5 ürünü geçmemeye dikkat et.

• Kolonyalı kullanıcısına yanıt

Aliexpress selection standart ile takipli bir şekilde sıkıntısız gelir mi hocam

• Atsız_74 kullanıcısına yanıt

selection standart ile daha hızlı geldiğini söyleyenler var şahsen deneyim etmedim

• Kolonyalı kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Bu ürünler toplam 6 adet fakat iki mağazadan. Sipariş versem sıkıntı olur mu acaba? Bilmediğimden soruyorum

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt

Peki örneğin bir telefon kılıfı sipariş etmek istiyorum. Bu kılıfın 3 farklı rengini aynı anda alabilir miyim? Yoksa renk fark etmeksizin aynı ürün olarak mı değerlendirilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 29 Nisan 2024; 0:29:8 >
  • BlackEagle kullanıcısına yanıt
    Tek ürün olarak değerlendirirler hocam 3 problem olabilir 2 adet almanızı öneririm.

Mesela şu siparişte ortadaki üründen 3 adet alacaktım ama gidip 2 tane aldım geçtim,3 alsam yine geçebilirdi ama riske atmadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Evet beyler. 150euroyu geçen siparişim gümrüğe takıldı. Şimdi nasıl işleyecek süreç. Mail ya da smsle mi bilgi verecekler vergi kazığını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1679fbhju kullanıcısına yanıt
    Aliexpress'ten aldıysan Sinotranstan mesaj gelecek,bir gümrük müşaviri tut ve resmi ithalat yaptır diye... En az iki üç katı vergi masraf toplamı çıkar... Sinotrans'ta iade de yoktur, devlet açık artırmayla satar...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt

Güldürdün beni açık artırma ile satar mı? Kim bilir kimin elinde kalıyor.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Devlet tonla gümrüğe takılan malı aracı şirkete bırakmaz...

nerde satılıyor,açık artırması nerde?eskiden tasiş de bir dünya ithal mal görürdüm,şimdi çer çöp gğrüyorum,sino bu paketleri kendi sayıyor takılacak paketler onlarda ,gümrüğe sokmadan bu paket 5 adeti geçti veya 150 eu üstü olduğu için alıcı karar verecek iade edeceğim dediğinde gümrük ne diyecek?çünkü acayip şekilde pahalı ürünleri gümrüğe takıyor 10 ürün aldın aynı anda geldi emin ol en pahalı 5 paketin takılır.

Benim son aldığım ürün de 10 gün oldu, hala dağıtıma çıkmadı, bir gariplik var ama çözemedim, gümrükten geçmişti...

Her biri kaç dolar dı ki, bir pakette kaç adetti?

Bende takılan olmadı ama paketleri takılanların şikayetleri hep aynı değeri yüksek olanlar.

Teşekkürler hocam.dün takıldı gümrükte. Kaç güne gelir mesaj

• 1679fbhju kullanıcısına yanıt
    Esasında mesajı beklemene gerek yok, gümrük müşaviri tutup 2 3 kat vergi masraf toplamı harcanarak ancak gümrükten çekilebilecek...

• arkadaşlar iyi günler bu 150 dolar euro sınırım vergi dahil mi yoksa vergisiz fiyat mı veyahut ürün 151 dolar kupon vs 125 dolara geliyor 151 mi esas alıyolar 125 dolar ı mı

ayrıca 125 dolar üzerinden 75 dolar vergi almaları normal mi? yüzde 60 vergi oluyor

not: tek ürün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelated -- 5 Mayıs 2024; 17:0:4 >
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    Bazı elektronik ürünlerde %50 vergi var ne yazık ki. Aliexpress de indirimsiz fiyattan vergi hesaplıyor her zaman. O yüzden 75 dolar vergi çıktı yani %50. Normal şartlarda 125 dolar görüp geçmesi lazım ama bunda 151 i baz alırlar mı bilmiyorum. Elinizde en azından kanıt var ama yine de diğer arkadaşlar da yorum yapsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 5 Mayıs 2024; 17:29:7 >
  • 
Sayfa: önceki 21252126212721282129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.