Şimdi Ara

Amazon.com.tr alışveriş yapmayın ! Ücret İadesi Yapılmıyor !! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.154
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasım'da aldığım ürün, çok kısa bir süreliğine daha ucuza satılmış diye aradaki farkı iade etmişler.

Amazon prime üyeliğim 10 ay boyunca otomatik devam etmiş, iptal ettim, en son 9 ay önce yararlanmışsınız, kullanmamış olduğunuz süreyi iade ediyoruz diye 9 aylık ücreti iade etmişler.

• Benim iade 1 günde onaylandı
  • Normalde bu konuya prim vermem, münferit bir vaka gibi görünüyor ancak 2021 Aralık'ta Amazon Germany satıcısından aldığım Cosori airfryer geçenlerde bir gün çalışmaz oldu. Müşteri hizmetlerine ulaştım. İade alabiliriz, servis veya tamir hizmeti yok dedi. Kabul ettim, DHL ile 2 günde ulaştı. 3 gün de depo barkod okuması sürdü. 4. gün yazdım, iadeniz yapıldı dediler. Adamlar 2 yıl kullandığım ürünü şartsız iade aldılar. Hadi şimdi bunu oyol buburada vsden aldığınız ürünler için yapın da göreyim.
  • 1 aydan beri 3-4 iademi anında verdiler

• Adamlar o kadar kaliteli ve iyi hizmet veriyorki bizim Türk insanımızın yaptığı şeylere rağmen adam TR yi kapatmadıkları için saygı duymamız lazım. Amazondan gözüm kapalı alışveriş yaparım. İade yapmasa bile sorun değil çünkü Amazondan bir sürü piyasanın altın da ürün aldım. Kupon vs. Prime extra hizmetleri de ayrı bir güzel.
  • Yüzlerce alışverişim onlarca iadem oldu. Hiç biri hile hurda yapmaya çalışmadığım için olumsuz sonuçlanmadı. He bu arada sen değil, babamın oğlu amazondan ürün almayacaksın dese, hassssstır oradan derim

• Elime geçmeyen ürün için 2k küsür param bunlarda kaldı. Genel olarak Amazondan memnunum fakat bazı durumlarda illallah ettiriyorlar.
  • Tamam.
  • Bazen 30-40 liralık ürünü gondermene gerek yok deyip iade ücretini veren bir firmadan bahsediyorsunuz. Nasıl iade vermemiş?
  • Amazon geçen aldığım havlu kağıdı siparişimden fazla göndermişler aradım iade edeyim dedim müşteri hizmetleri gerek yok hediyemiz olsun dedi :)

• Olayın arka planında bi iş vardır çok sayıda alışverişim ve iadem oldu en ufak sorun çıkarmayan firma bizim yamyam firmalar örnek alsa keşke. Yeri geliyo ürün kalsın diyo iade yapıyor yeri geliyor aradaki farkı yatırıyor
  • Amazon çok sık alışveriş yaptığım ve en güvendiğim site, başlıkta yazana kesinlikle katılmıyorum
  • Yalanın bata..

• Ethernet dönüştürü almıştım arzalandı servis verdim tamir olamaz raporu geldi raporla beraber amazon a gönderdim 3 gün içinde param direkt yattı. Yapılan yorumlara katılmıyorum . Müşteri hizmetlerine ulaşmak biraz zor eski ürünler için ama sorunumu çözüyorlar uğraştırmıyorlar.

• iade konusunda Amazon en iyisi. Diğerleri sıkıntı çıkarırken Amazon koşulsuz iade yapıyor.

• Arkadaşlar amazon.trden amazon germany satıcısı columbia mont aldım üstüme uymadı iade ettim fakat sadece montun parasını yatırdılar gümrük ve kargo parası sonra yatacak dediler 40 gün oldu hala yatmadı devamlı yazışıyoruz tamam diyorlar ama ortada sonuç yok ne yapmam lazım yada başına böyle bir durum olan arkadaş varmı acaba
  • barakuda1 kullanıcısına yanıt

gümrükten geçtikten ne kadar sonra iade ettiniz? 15 günden fazlaysa ülkemiz gümrük parasını vermeyebiliyor, bundan kaynaklı olabilir. Burada ne zaman iade ettiğinize göre kesinti olabiliyor. Yazıştıklarınız da bunu bilmeyebilir, sistem otomatik kesiyor, zaten iade talebi açarken kaç para iade alacağınızı görüyorsunuz ve onaylıyorsunuz.

• 2018 yılından beri Amazon'dan alışveriş yapıyorum. Bu zamana kadar teslim almayıp geri gönderdiğim 2 iade, 1 bozulan ürün iadesi, 1 de amazon Almanya'dan gelen, 20 gün boyunca kullandığım ancak beğenmediğim, iade ederken de kullandığımı belirttiğim ürün olmak üzere toplamda 4 iadem oldu. Kendilerine teslim edildikten 1 gün sonra iademi sorgusuz sualsiz gerçekleştirdi. En son iadem 2023 yılı Aralık ayı. Bunun dışında ürünün fiyatı düştü diye aradaki farkı amazon bakiyesi olarak tanımlayan, yurtdışı alımlarında sizden fazla vergi almışız farkı iade ediyoruz diyen müşteri memnuniyetine önem veren Amazon dışında başka bir şirket bulamazsın.

• yurtdışından aldığım ürünü sorgusuz sualsiz iade aldı adamlar ve 1 günde parayı yatırdılar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.