Şimdi Ara

Anakartım 4TB m2 SSD Kaldırır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 14.3.2024)
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki anakarta sahibim:

https://rog.asus.com/tr/motherboards/rog-strix/rog-strix-b550-f-gaming-wi-fi-model/spec/

Zaten halihazırda 1. Slotta Kioxia Exceria Pro var.

İkinci slota 4TB m2 ssd almak istiyorum. Alacağım ürün PCI 4.0 olacak. Anakartımın ikinci slotunun PCI 3.0 olduğunu biliyorum, amacım ilerde anakart değiştirirsem geleceğe yatırım olması...

Destekler mi?

Saygılar.

• Niye desteklemesin,sadece pci 3.0 hizinda calisir
  • 1x slotlarını kullanmayacaksanız bütün m2 slotlarını kullana bilirsiniz. Onun haricinde bazı sata 3.0 slotları m2 band genişliğinden etkileniyor örneğin; 2 tane sata ssd takılı sistemde 2 de m2 taktınız o satalardan biri çalışmaya bilir.Anakart kitapçığında yazar bu durum bazen de yazmadığı halde çalışmaz başıma geldiği için tecrübeliyim.

Sistemimde 6 tane m2 mevcut bunlardan 3 tanesi anakartın kendi m2 slotlarına takılı.Diğer 3 tanesi x16 ile ASUS Hyper M.2 X16 GEN 4 CARD kartına bağlı .Mesela ben bu kartta 4. bir m2 daha takabilirim aparat izin veriyor ama sistem bu sonradan takılan kartı görmüyor. Onun haricinde anakartım 3 m2 slotunu kullanırsam x1 pcı slotunu kullanmama mani oluyor ( taktığım ses kartı çalışmıyor m2 lerden birini sökersem çalışıyor ) . Sizde sorun olacağını sanmıyorum bende bütün satalar hddler ile m2 slotları da m2 ler ile dolduğundan problem çıkıyor. Bu olay anakart probleminden ziyade işlemcinin veri yolu hattı sayısı ile bağlantılı aynı ssd ve m2 leri ben i9 9900k ile sıkıntısız kullanırken 7800x3d ile -1 şeklinde kullanıyorum.

• Alkımm kullanıcısına yanıt

Evet, şöyle diyor:

* When the M.2_2 Socket 3 is populated , SATA6G_5/6 ports will be disabled.

2. m2 soketi takıldığında SATA 5/6 portları devre dışı kalır.

Ben alacağım m2 ile pc'deki sabit diskleri kaldırmayı düşündüğüm için sorun göremedim burada.

Kioxia Pro 2TB...

4TB m2 daha aldığımda bana uzun zaman gider diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 7 Mart 2024; 21:53:1 >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    Epey süredir 2 adet m2 kullanırım. bende sata portunu meşgul edecek harddisk yok. depolama amaçlı işimi usb 3.0 harici disk ile görüyorum.

Evet almışken yüksek kapasite m2 almak çok mantıklı. Bende zamanında bu kadar yeter diye yaptığım adımların ceremesini çekiyorum. Malum benim m2 ler 1 TB lık ve zaman içinde yetersiz geldikçe gene max 1 TB lık aldım. Elimde ki en kötü m2 'ler Seagate FireCuda 520, 1 TB lar bunlardan 2 adet mevcut. En çok değiştirmeyi istediklerim Samsung 970 EVO Plus 500 gb lık olanlar bunlar 500 gb.

Bir tane bende yeni bir m2 arayışındayım ana sistemin yüklü olduğu ssd evlere şenlik. Transcend 120 gb alış tarihim 2011 W11 yüklü ve w7 den beri bunun üstüne update yaparak kullanıyorum.Benim için bir deneye dönüştü ama sonuna geldik çünkü windows garip garip kasılmalara başladı.Öldüğü yerde 2-4 tb lik yeni bir m2 alıp sadece windows da kullana bilirim. 990 pro 2 tb da gözüm var 7 sularında şuan Kioxia Exceria PRO 5 sularında mantıksız değil aslında .

• Alkımm kullanıcısına yanıt

Hocam vade farksız 6 taksit ile aşağıdaki ürünü aldım. Umarım sorun çıkarmaz :=)

Tecrübe ve bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

https://www.n11.com/urun/samsung-mz-v9p4t0bw-4tb-990-pro-m2-nvme-ssd-74506900-46731193?

• 13.099 TL

A Million Ways to Die in the West - Take your hat off boy that's a dollar bill! Pay him (youtube.com)

2tb 2.5 sata 3500 iki tane

2tb harici m2 4000 iki tane

bir de çok para vermişsin demişlerdi bana hocam yani kısıtlamanız bu slot'a max kapasite idiyse bence gerek yokmuş ama gen3 bile olsa max hız artı max kapasite ise yapacak bir şey yok. mantık bitiyor demek ki m2 slotta 2tb'den sonra? ben bakmadım bile fiyatlara. amaç oyunsa harici kutu yapmıştım geçen sene içine m2 koyup ama bu sene o da mantıksız olmuş. bir yerde bahsetmiştim yani isterseniz düşünün siparişi iptal etmek için ben bulayım o mesajlarımı?

• Jake Lockley kullanıcısına yanıt
    Hocam çok özür dilerim ne demek istediğinizi anlamadım.

Ayda 2.000tl ödeyerek, biraz da geleceğe yatırım amaçlı belki de dünyanın en iyi ssd'sini aldım. 3-4 sene çalışsa bana yetecek.

Amacım oyun ve genel kullanım.

Anakartımın ikinci slotu Pci 4.0 destekliyor ama dediğiniz gibi 3.0 hızı verecek. Günlük kullanımda beni üzecek bir hız değil ama o SSD'yi tam kapasite kullanmak için anakart değiştirmem lazım.

Amaç, geleceğe yatırım yapmak. Dolar kurundan dolayı seçim sonrası maalesef o ürün 20bin civarı olacaktır. :)

zaruriyet yoksa tek slota 4tb şeklinde ben daha ucuza 8tb aldım demek istemiştim.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158020361

daha önce kutu da yaptım içine normal m2 ve ugreen kutu alıp hala duruyor. oyunlarda değişmiyor.

Kutu ve M2 ile Harici Disk Yapımı | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

2 tane sata 1tb intel'de var 2021'den beri oyunlar hep onda m2 var üç tane anakartta bir tane harici. o iki yeni 2tb hariciyi takmadım bile gerek yok diye ama ileride bulunmaz dist. diye gelmiş son 45 diyordu ben aldıktan sonra.

şunu da geçen çektim skazi mi var bu x-570 strix-e'de? sata3'te nasıl 1.63gb yazdırıyor bu epic kafayı yemiş.Anakartım 4TB m2 SSD Kaldırır mı? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 9 Mart 2024; 10:58:14 >

1 TB lik versiyonunu kullanıyorum 2 tane mevcut son derece memnunum ben.Anakartımın soğutucusu olan bölümlerine bağlılar size de aynısını tavsiye ederim malum biraz ısına biliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.