Şimdi Ara

Araç Mahrumiyeti İcra Takibi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
115
Cevap
1
Favori
47.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bu arada da benden de aynı oranda para istediler. Tam şebeke bunlar. Çok dikkatli olmak lazım. Zaten bu tarz araç mahrumiyet bedeli durumları ve araç değer kaybı bedeli durumları öyle pek fazla arabuluculuğa başvurulacak şeyler değil. Bu tarz bir talebi olan adam genellikle gider ilamsız icra takibi başlatır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt

hocam ben de ilamsız icra durdurdum bu kaza meselesinden dolayı ama hala e devletten düşmemiş yaklaşık 1.5 yıl olmasına rağmen

• Memurdaroğlu kullanıcısına yanıt

Siz itiraz ettiyseniz ve dava açılmamışsa problem olmaz. Takipte kalın. İşleme almamışlardır belki. Düşer yakında. Benimkisi de zaman almıştı.

• astegon kullanıcısına yanıt

Ekranda unutulan bir işte olabilir. Geçen sene icra müdürlüğünü aramıştım hala niye kapanmadı diye. Bana avukatın bunun için başvurması gerektiğini söylemişlerdi. Ama avukata ulaşamıyorum maalesef. Kendisi evlenmiş boşanmış soyadı değişmiş. Bir telefon numarası bulmuştum onu da açan olmamıştı.

• Ceymisdin07 C kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Benim de başıma böyle olay geldi. Neredeyse 2 yıl önce küçük bir çarpma sonucunda aracımın kapısı açık vaziyette olduğu için duran şekildeki aracıma çarpan şahıs haklı bulundu. On tamponun kenar kısmında küçük bir çizik oldu diğer aracın ve masrafı benim sigortam tarafından ödendi. Olaydan 1 yıl sonra ASR hukuk bürosundan Av. Soner Somuncu adına bir tebligat geldi ve icra tebliği idi bu. Gerekli itirazımı hemen yaptım icra müdürlüğüne.

Bu itirazdan 10 ay sonra tam da bugün Whatsapptan asr hukuk ismiyle bir mesaj aldım. İtirazın iptali davası açacaklarını, dosya masraflarının 5-7 bin TL civarında olduğunu, dosyadaki belirtilen zararın da 8bin TL olduğunu yazmışlar. Eğer verdikleri telefon numarasını acilen ararlarsa 4000 TL ile dosyanın kapanacağını yazmışlar.

Böyle bir hukuk bürosu mevcut, inceledim. Kazayı yapan arkadaş da benimle değil sigorta ile görüşün deyip olayı kestirip atıyor.

Ben bu 4bin TL'yi ödemeli miyim? Bana yol gosterirseniz çok memnun olurum. Aramak da istemiyorum. Zorla kazandığımız rizkimiza göz diken bu kan emiciler hakkında ne yapabiliriz?

• Afaki araç mahrumiyet tazminatlarına konu alarak icra takiplerine itiraz etme hakkımız var. Ancak itiraz üzerine karşı tarafın da dava açma hakkı var. benim tavsiyem icra takibinin ekinde eksper raporu yoksa itiraz etmeniz ve icra takibinde istenen paranın afaki olup olmamasına dikkat edin buna göre itiraz edin aksi halde karşı taraf itiraz üzerine dava açarsa masraf ve avukatlık ücreti de dahil edildiğinde daha yüksek tutarlar ödeme durumunuz olabilir. internette böyle bir yazı var okumanızı öneririm ve bir profesyonele danışmanızı...

https://ykavukatlik.com/arac-mahrumiyet-bedeli-tazminat-davasi/

• @astegon hocam 7 gün icinde ben parayı yatırdım hala itiraz etme şansım hala var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLemonade -- 22 Mart 2024; 14:8:11 >
  • Merhaba

Benzer durumla karşı karşıyayım, 2023 aralık ayında %100 kusurlu olduğum kaza yaşadım, bagaj kapağı eğilmesi ve tampon hasarı için vekalet ücreti ve diğer masraflar hariç 6.000 TL Araç Mahrumiyet Tazminatı talebiyle icra emri elime ulaştı, işin garip tarafı aracına zarar verdiğim vatandaş sadece değer kaybı tazminatı için vermiştim onu da aldım, kusura bakmayın benim böyle bir icradan da alacaktan da haberim yok dedi, artısı arabam için 5 gün ikame araçta kullandım zaten dedi, buradaki dilekçe örneği ve avukat beyin mesajı doğrultusunda itirazımı yapacağım

• Merhaba

Bende 4 ay önce yapmış olduğum %100 kusurlu bulundugum bir kaza yüzünden ilamsız icra takibi elime ulaştı. Kaza yaptığım kişi ile görüştüğümde değer kaybı için görüştüğünü mahrumiyetten dolayı açılan icra takibinden bilgisi olamdıgını söyledi . Herhangi bir kiralama yapmadığını belirtti .Dilekçede belirtilen 8x1150 tl tutarında bir ödeme yapmadığını belirtti. Bilgisi olan arkadaşımız varsa cevap bekliyorum

@tanyumen itirazı yaptınız mı ?

Avukat dilekçenin altına bu şekilde bir karar da paylaşmış. İtiraz ederseniz sonuç alamazsınız gibisinden.

Saygılar

Araç Mahrumiyeti İcra Takibi

• Merhaba,

Yaptığım itiraz sonucu takip kararı durdu,

Önemli olan burada itiraz süresini kaçırmamak (7 gün)

Yaşadığım olay özelinde, karşı taraf beni ilk önce sallamadı, avukattan haberim yok dedi ama sonrasında beraber hareket ettiklerini anladım, şayet icra gelirse merak etmeyin ben o parayı size iade ederim dedi, bende icra gelmeden imkanın var talebi geri çekebilirsiniz dediğimde,  avukat beni dinlemiyor dedi, neyse uzatmayalım sizin araç kiralamadiginizı ispat edip bende sizi dolandırıcılıktan dava edeceğim bunuda ispat edeceğim dedim ve telefonu kapattım,10 dakika sonra beni aradı avukata haber verdim icrayi geri çekecek dedi, aradan 1 gün sonra avukat olduğunu iddia eden birisi şahsi telefonumdan aradı icra talebini geri çekmek için 1500 liraya yakın para talep ettiler:) bu arada icra talebi evi taşıdığım zamana denk geldiği için tam 4 kere tekrar tekrar farkli adreslere odeme emri talep etmişler,  bende yoktan yere bana haciz gönderip posta paralarını ve icra harcını benden alacak kadar akıllı mısınız siz dedim,  ayrıca telefonumu nerden bulduğunuzu açıklayın bunu ayrıca şikayet konusu edeceğim, hakliysaniz gidin dava edin dedim, hemen kapattı telefonu

Hocam benim olayda kiralık araç kullanıldığı ve bedelinin poliçeden ödendiğini bildiğim için ben rahattım, evet bir tane yargıtay kararı var kusurlu kişi hakkında ama somut olaya göre değerlendirmek isabetli olur diye düşünüyorum,  burada maalesef sahte kiralama faturası aldıklarından bile bahşedilmiş idi

Velhasıl, itiraz edince aynı gün icra talebi durdu, muvekilleri geri çekin demesine karşın  alamadıkları cebinden ödedikleri masraflar nedeniyle geride çekmiyorlar, çekmesinler, deger düşüklüğü tazminatı almak için verilen vekaletnameler pek iyi niyetli kişiler tarafından hasbel kader yerseler veya itiraz süresini kaçırırlarsa diyerek vatandaşa tuzak kurulur hale gelmiş durumda, düşünün olan bitene az buçuk hakim olmama karşın çevremden kaç kişi avukatın parasını ben verim kurtulurdum dedi, talep açık ama durdurulmuş olarak UYAP ta görünüyor

• aslında e-tebligat adresi alıp uyap'a eklemek en iyisi. bazen tebligat muhtara gidiyor ve muhtara gittiği anda 7 günlük süreç başlıyor

hatta e-imza da almak lazım, adliyeye gitmeden hızlıca dilekçe göndermek için.

• merhaba
    bende bugün adliyeye gidip itiraz edeceğim. Hep aynı işlemler değer kaybı yüzünden mahrumiyet de açılıyor o emsal kararı koymuşlar göz korkutmak için size de bir soriyim dedim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada geldi beyler dava açacakları kesin itiraz ettiğim zaman ? İtiraz edip dava açılanı var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yslteknik Y kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, itiraz etmemek kabul anlamına geldiğinden her halükarda itiraz etmek lazım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.