Şimdi Ara

Artık ülkeye cipsin bile en dandigi gelio

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi cipis ketfimiz vardi o bile yalan oldu. 5 para etmez 10. Kalite cipslerle kala kaldik leş ülkede. Malezyadan mastir cipsp gelio elhamdulillah amin

• ve hiçbir olay bana bir cipsin 1 dolar veya 1 dolara yakın olmasını açıklayamaz.

• Pandeminin ortalarına doğru söylemeye başladığım ve hala da devam ettiğim birşey var. Mesele sadece fiyatların artması, gramajın küçülmesi değil, asıl mesele kalitenin düşmesidir. İşin kötüsü fiyat artında anında anlarsınız, dün 8 lira ise bugün 10 lira ise zam geldi dersiniz. Üzerinde 100 gr yazıyor yarın aynı fiyata 80 gram yazan paketle alırsanız yine fark edersiniz. Peki ya kalite? Hemen anlamanız mümkün mü, ölçebiliyor musunuz. Bazı şeyleri fark etmeniz mümkün bile değil. Özellikle gıda da, zaten kötü olanı daha kötü olarak almaya başladık. Nedense hala fiyat ve gramajda dolaşıyor millet.

• öyle diyoruz da aslında yemiyoruz ve sağlığımız da etkilenmiyor bastım ampule

• Flying Dutchman kullanıcısına yanıt

Okumuş kibar adam, s..ki tuttuk diyememiş  

• Tarım kredi kooperatiflerinde rivos diye bir marka var. Buğday cipsi deneyebilirsiniz fena değil. Kalorisi daha düşük. Çocuğa da kendime de o cipsden alıyorum.
  • Cips mi vayyy zenginsiniz demekki bakin adamlar sadece maharna ve ekmek koftesi yiyor halbuki
  • Türkiye'de patates kalmadı mı ki ithal cips alıyoruz? Hadi Pringles aşırı pahalı kalıp satılmadığı için ülkeden çekildi; Frito Lay Türkiye'de üretim yapıyor, ama paketlerdeki cips miktarı o kadar azaldı ki artık almaya değmiyor.

• o master denen 3 harfli marketlerin ciplslerini yemeyin hepsinde kanserojen madde var 50 yaşınızda pankreas kanseri bi vurur 500 bin tl vermeden kurtulamazsınız. yiyecekseniz pringles doritos tarzı avrupa markalarından yiyin yine kanser vurur ama 70 yaşında vurur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 2 Mart 2024; 23:17:1 >
  • kabakara61 kullanıcısına yanıt

bu nasil is la

her turlu kanser vuruyor adamlara 

• Cips pahalıysa patates yiyin!
  • Flying Dutchman kullanıcısına yanıt

Aynen en kötü enflasyon tipi bu, çok sakat bir enflasyon. Dönüşü de yok, kaçışı da.

• quote:

Orijinalden alıntı: kabakara61

o master denen 3 harfli marketlerin ciplslerini yemeyin hepsinde kanserojen madde var 50 yaşınızda pankreas kanseri bi vurur 500 bin tl vermeden kurtulamazsınız. yiyecekseniz pringles doritos tarzı avrupa markalarından yiyin yine kanser vurur ama 70 yaşında vurur

Eyv. Cüzi bir farkla kanseri 20 sene öteyebiliyorsak ne mutlu.

• Bu tarz eğlencelik şeylerde eliniz mahkum paraya kıyıp ya en iyisini yiyeceksiniz, yada hiç yemeyeceksiniz.

Artık resmen yağdan dolayı şeffaflaşmış cipsler denk geldiğinden çoğu cips markasını kenara bıraktım.
  • cips bulamıyorsanız pringles yiyin oh wait...  

• Dünya liderinin ülkesine kalitesine göre gıdalar geliyor.

• Cem kullanıcısına yanıt

kesinlikle, heleki mevye sularındaki değişim çok fena, markete gittiğinde sadece 3 tane nektar kaldı, en son dimes cam şişe alırdım o da artık fiyatı yükseltiyordu, şimdi fiyat sabit kalmış ama tadı bariz değişmiş.

• Pringles gibi kalite bu ülkenin kalitesizliğine dayanamayıp çıktı gitti işte.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.