Şimdi Ara

Aylık 40k ile yatırım , tavsiyelere açığım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 24 yaşındayım , her ay yaklaşık 40k yatırım için bir kenara koyuyorum.Son 3 ayda 100k gram altın aldım.Sizce altından devam mı edeyim yoksa altını bırakıp her ay 40k THY , tüpraş gibi şirketlerin hisselerini mi alayım.

Tavsiyelere açığım.Araba almak istiyorum.Onun için biriktiriyorum.

• Şuan orta halli sıfır arabayı 40bin TL taksitle alabilirsin zaten yanılıyor muyum?
  • Yatırım sepeti oluşturmanız gerekli ona göre de hangi risk grubunda olduğunuz ve beklentiniz enflasyon ile mücadele yüksek risk yüksek kazanç-zarar gibi şeyleri düşünmek lazım.

Ör:

%20 Vade (garanti gelir)
    %30 Emtia/Döviz (Bunlarda Vadeye konulup çok az da olsa getiri hedefi beklenebilir veya fon olarak alınıp kazanç hedeflenebilir)
    %30 Borsa Fonları
    %20 Özel Konulu Yatırım Fonları Teknoloji, Elektrikli Otomotiv, Sağlık vs gibi sınırlı konulara yatırım yapan fonlar

Bunun ayarı kişiye göre değişir. Para piyasası fonu alırsın vadeli işlemlerin oranını arttırırsın garantici olursun. Borsalara ağırlık verirsin (fonlar ile yurtdışı borsalarda işlem gören şirketlere vs yatırım da yapabilirsin) risk alırsın kazanç veya kayıp riskini alırsın.

Risk almayı seviyorsan kaldıraçlı işlemleri araştırabilirsin. Ancak elindeki parayı komple kaybetme veya koyduğun paraya göre kazancını 10 katına kadar arttırma durumun var.

• Aylık 40k yatırım yapacak param olsa sosyal medya ile uğraşmam, direkt soluğu eli yüzü düzgün bir yatırım şirketinde alırım.

• hhocam yatırımını olabildiğince çeşitlendirmen riskleri azaltır aynı anda hepsi zarar ettiremez.

Borsa - Fon gibi yatırım araçlarını araştırabilirsiniz.

• 24 yaşında nasıl 40 bin lira kazanıyorum diye eğitimler verebilirsin. Kazandığın para miktarı için en iyi yatırım bu herhalde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.