Şimdi Ara

Battlefield 1 Ani FPS Düşmeleri Yaşayanlar İçin Çözüm

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
5
Favori
3.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birçok oyuncu ani FPS düşmesi sorununu yaşıyor. Bugün bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatacağım. Bende sorunumu böyle çözdüm:

1- User.cfg
    Not defterini açın ve şu komutları yazın ;

Thread.MaxProcessorCount 8
    RenderDevice.VSyncEnable 0
    RenderDevice.RenderAheadLimit 2
    GameTime.MaxVariableFPS 70

Sonra sol üstten Dosya’ya tıklayın ve Farklı Kaydet’e basın. Ardından oyununuzun kurulu olduğu klasöre gelin. (C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1)
    Not defterinin ismini user.cfg olarak değiştirin. Sondaki .txt’yi silin.
    Kayıt Türü’nü Tüm Dosyalar olarak değiştirin ve Kaydet butonuna basın.
    Thread.MaxProcessorCount işlemcinizin kaç Thread olduğunu göre değişir . Bunu öğrenmek için CPU-Z isimli programı indirin;
    https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Programı açın ve sağ alttaki Threads kısmında yazanı komuta yazın. Örnek;
    Thread.MaxProcessorCount 8

RenderDevice.RenderAheadLimit 0,1,2 veya 3’ de yazabilirsiniz. Bende en iyi çalışan 2 oldu.
    GameTime.MaxVariableFPS komutu FPS’yi dalgalanma olmaması için sabitler. 60 HZ mönitör kullanıcılarının 59.96’ya sabitlemeleri önerilir. (Zorunlu değildir.)
    Oyun ayarlarından Vsync’yi kapatmanız gerekmektedir. (Dikey Senkronizasyon)
    Yine oyun ayarlarından GİB Hafızası Kısıtlaması’nı kapatın. Böylece ekran kartınız daha fazla VRAM kullanabilir.
    Bu komutların düzgün çalışabilmesi için oyununuzun DX11 modunda çalışıyor olması gerek. (Sadece Windows 10 kullanıcıları için.)

2- NVIDIA Experience
    NVIDIA Experience’yi silmek %2-%3 FPS artışı sağlar.

3- Gereksiz Program ve Virüsler
    Eğer bilgisayarınızda bir anti-virüs programı yok ise hemen satın alın veya indirin. Virüsler işlemcinizi meşgul eder bu yüzden de işlemciniz beklenen verimi sağlayamaz.
    Ccleaner programı ile bilgisayarınızı taratın. Böylece gereksiz programlardan ve virüslerden kurtulursunuz. (Virüsler için kesin çözüm değildir)
    Not: Cookie’leri ve internet arama geçmişinizi siler.
    http://www.gezginler.net/indir/ccleaner.html

4- Arkaplan Programları
    Shift+Ctrl+Delete tuşlarına aynı anda basarak Görev Yöneticisi’ni açın. Buradan gereksiz programları kapatın.
    Benim sistemim:

MSI GTX 1060 6 GB
    I7-4770 3.4 GHz
    8 GB Ram (1633 MHz)
    Casper’in bilgisayarlarında kullandığı bir anakartı kullanıyorum. Markasını bilmiyorum.

5- Driverlar
    Driver’larınızı her zaman güncel tutun.

6- Gereksiz Programlar
    Örneğin oynamadığınız oyunları veya artık işinize yaramayan programları bilgisayarınızdan kaldırın. Boyutları ne kadar küçük olursa olsun bilgisayarınızı meşgul ediyorlar.

Umarım yardımcı olabilmişimidir.

• Cfg kısmı benim işime yaradı teşekkürler. Aynı sorundan müzdariptim sorunum çözüldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler dostum sorunumu çözdü dediğin. Oyun ultrada yağ gibi akıyor.
  • hocam aynıları yaptım fakat bende her ayarda(ultra,high,normal) fps hep sabit kalıyor. Bazı sahnelerde 20 ye kadar düşüyor bazı sahnelerde 110a kadar çıkıyor bu neden kaynaklı olabilir. Sistem;

i5 6402p
    amd r9 380x
    8gb ram
  • İşe yaramadı bende. Orta ayar da akıcı oynadığım oyun şuan düşük ayar da bile oynanmıyor. MP'de 64 kişilik server'da bana mısın demiyordu. Harita da 30 kişi var yine oynanmıyor. Ayarları da denedim olmadı. Güncellemeler ile oyunu ağırlaştırdılar sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.