Şimdi Ara

Bedelli başvurusunu yaptıktan sonra kaza geçirdim, ameliyat oldum, ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, geçen sene Mayıs ayında bedelli askerlik ücretini yatırıp başvuru yapmıştım.Ağustos ayında ise bi çatışmanın ortasında kalıp sol bacağımdan kurşun yedim.Daha sonra mermiyi ameliyat ile çıkardılar fakat hala tam olarak iyileşmiş değilim.Ayağımın üzerine basıp günlük işlerimi yapabiliyorum fakat 10 dakika ayakta durunca veya ayağımı uzatmadan oturunca bayağı ağrım oluyor.Askere gittiğim takdirde eğitim vb. yapabilecek durumda değilim.Bu durumda sizce ne yapmam gerekir? Askere gitmeden önce tekrar muayene mi olmalıyım yoksa hiç bir şey yokmuş gibi askere gidip durumu orada mı söylemeliyim?

Tavsiyede bulunabilecek, yol gösterebilecek birileri varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 15 Ocak 2023; 21:10:3 >

• Hocam askerlik şubeye kanıtlayabikeceğiniz belgelerle bir an önce gidin tekrar başvuruyu yapsınlar. Hastaneye sevk edecekler yine .
  • onureyiz kullanıcısına yanıt
    Hocam celp dönemleri açıklandıktan sonra gitsem bi kaybım olur mu sizce?
  • Juvixted kullanıcısına yanıt

Hocam en kötü sonraki celp dönemine kalırsınız. Ben de yoklama başvurumu gerçekleştirdim fakat kalp kontrolüm olmasına rağmen aile hekimi kardiyolojiye sevk etmemişti. Oradaki görevlilere tercih işlemi esnasında sordum, kalp kontrol sonucum olumsuz çıkarsa ne yapacağım diye. Tekrar belgelerle gel başvurunu baştan açıp hastahaneye sevkini yaparız demişlerdi.

• onureyiz kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, teşekkür ederim.
    Açıkcası sonraki celp dönemine kalırsam veya tekrardan muayeneye yönlendirilirsem bir şekilde bedellim yanar mı veya yanmasa bile güncel tutardan ödeme yapmam istenir mi korkuyorum.
  • Çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyileşirsin.

Eğer Mebs okuluna (veya benzer zorlu bir yere) düşersen bedellilerin kaldığı yere kadar 1,5 kilometre çantayla yürümek zorunda kalacaksın ki o yolu o bacakla yürüyemezsin hızlı da yürümen lazım. Bu adımı aşarım dersen içeri girdiğinde revire durumunu anlatırsın. Askerlik süresinin çoğu günü revire giden arkadaşlarım oluyordu gerçekten rahatsız olarak. Onlar eğitim yapmadılar çok fazla, cumartesi öğlene kadar katıldılar. Sen bot istirahatini kesin alırsın eğitime hiç katılmazsın ama eğitim alanına gidip bir köşede eğitim yapanları izlersin.

İdare edebilirim dersen sana kalmış sonuçta para konusu çok muallakta kalacak. Fark oluşacak ve o farkı isteyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sreylare

Çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyileşirsin.

Eğer Mebs okuluna (veya benzer zorlu bir yere) düşersen bedellilerin kaldığı yere kadar 1,5 kilometre çantayla yürümek zorunda kalacaksın ki o yolu o bacakla yürüyemezsin hızlı da yürümen lazım. Bu adımı aşarım dersen içeri girdiğinde revire durumunu anlatırsın. Askerlik süresinin çoğu günü revire giden arkadaşlarım oluyordu gerçekten rahatsız olarak. Onlar eğitim yapmadılar çok fazla, cumartesi öğlene kadar katıldılar. Sen bot istirahatini kesin alırsın eğitime hiç katılmazsın ama eğitim alanına gidip bir köşede eğitim yapanları izlersin.

İdare edebilirim dersen sana kalmış sonuçta para konusu çok muallakta kalacak. Fark oluşacak ve o farkı isteyebilirler.

Geçmiş olsun dileğiniz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bugün şubeyi aradım, "Bedelliler açıklandıktan sonra, celp döneminden önce şubeye gelin sizi tekrar muayeneye yönlendirelim" dediler.

Dediğiniz gibi muayeneden sonra başvuru durumu sıkıntıya gelir de tekrardan başvurmam gerekirse ve bana aradaki farkı öde derlerse çok kötü taklaya gelirim.

O bahsettiğiniz adımı bir şekilde aşarım diye düşünüyorum, içeride revire gitmek istediğimde "neden muayeneye gitmedin vb." şeklinde sıkıntı çıkartırlar mı acaba?

• Juvixted kullanıcısına yanıt

Şubat celbinde gideceksiniz galiba. Aslında bu gibi önemli durumlarda şubeler dileyenlere ay erteleme hakkı tanımalı mesela yılın son ayına kadar kendinizi toparlama olasılığınız daha fazla olurdu. Muayeneden ziyade bunu şubeye bir sorun bakalım ne diyorlar. Düztaban arkadaşım vardı ona hiç sormadılar neden şikayetlerin vardı da muayeneyi geciktirdin diye. Askerliğin son birkaç günü şikayetleri artmıştı heyete çıkmış ve istirahat almıştı.

Kısacası size karışacaklarını zannetmiyorum. Siz o rahatsızlığınıza dair belgeleri yanınıza alın. Bir şey derlerse aradaki farkı ödesinler bir zahmet gökten para yağmıyor. Bir an önce aradan çıkartayım derseniz tekerlekleri sağlam ve kolay sürülebilen bir valiz ve birkaç parça sivil pantolon-elbise yanınızda getirin. İçeriye girdikten ve eğitim istirahati aldıktan sonra gerisi o kadar zor olmayacak. Son haftalarda yürüyüş için biraz yorulma durumu var ama daha iyi olursunuz o zamana kadar.

• sreylare kullanıcısına yanıt

Tekrar teşekkür ederim hocam.Dediğiniz gibi belgelerle gidip görüşeyim olmazsa.Bakalım ne olacak artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.