Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

plastik kasadaki kurumu zımpara ile temizlemedikçe b3 verir. ordaki kurum nemlenince megaohm seviyelerinden kilo ohm seviyelerine düşünce(kaç kohm test etmedim) b3 verir. düşük kohm, ohm yada kısadevreye düşmedende b3 verir(mesala 5 kohm). damlamaya gelince; bekleyip göreceksin. ben hiç sıfır takmadım, ya tamir ettim yada 2.el taktım. zaten oksijen bariyersiz mobil sistem bu eşanjörü eritiyor. kalın borunun takıldığı delikten içinin bi kısmı görünüyor ve diğer kısımları hakkında fikir veriyor.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt

Ben plastik kasayı detaylı bir şekilde temizlemiştim ama zımpara ile temizlemek gerekiyorsa zımpara ile de temizlerim... fakat benim anlamadığım, delinmiş eşanjörü çıkardığımda içinde taşlaşmış kurumlar da olmasına rağmen B3 hatası vermezken. yeni eşanjörü takınca, üstelik görünürde kurum olmamasına rağmen, nasıl B3 hatası veriyor... Normalde deliğin tıkanık olması ve su yükseldikçe soketlerin uclarında kısa devre oluşturarak B3 hatası vermesi gerekmiyor muydu... Yani normal şekilde temizlenmiş plastik kasadaki kurum nemlenip gaz mı açığa çıkarıyor da soketler arasında kısa devre oluşturuyor.. Çünkü farzedelim kasanın içinde kurumlar var ama kısadevre soketlerinin birbiriyle temas etmesinde etken olmasada B3 hatası verdirir mi?

Bi de diyelim ki ben zımparalama da yapmama rağmen b3 hatası veriyor... bu kabloları takmadan kullansam ve her kış bittiğinde yoğuşma eşanjörünü çıkarıp temizlik yapsam bir sıkıntı olurmu...

• quote:

Orijinalden alıntı: fredy124

Ben plastik kasayı detaylı bir şekilde temizlemiştim ama zımpara ile temizlemek gerekiyorsa zımpara ile de temizlerim... fakat benim anlamadığım, delinmiş eşanjörü çıkardığımda içinde taşlaşmış kurumlar da olmasına rağmen B3 hatası vermezken. yeni eşanjörü takınca, üstelik görünürde kurum olmamasına rağmen, nasıl B3 hatası veriyor... Normalde deliğin tıkanık olması ve su yükseldikçe soketlerin uclarında kısa devre oluşturarak B3 hatası vermesi gerekmiyor muydu... Yani normal şekilde temizlenmiş plastik kasadaki kurum nemlenip gaz mı açığa çıkarıyor da soketler arasında kısa devre oluşturuyor.. Çünkü farzedelim kasanın içinde kurumlar var ama kısadevre soketlerinin birbiriyle temas etmesinde etken olmasada B3 hatası verdirir mi?

Bi de diyelim ki ben zımparalama da yapmama rağmen b3 hatası veriyor... bu kabloları takmadan kullansam ve her kış bittiğinde yoğuşma eşanjörünü çıkarıp temizlik yapsam bir sıkıntı olurmu...

Karttaki algılama zayıflamış olabilir yada başka bişey, lüz0mlü görmediğimden çok araştırmadım. Bendede ne kadar değiştirdiysem temiz olmasına rağmen çoğunda b3 verdi, fişini söktüm. Şimdiye kadar geri dönüş olmadı. Tam temizken 5 yılı geçer herhalde tıkanması. 10 yılı aşkın cihazlarda da tıkanma olmuyor.

• Evde Buderus logamax plus kombi var. Petek sıcaklığı en fazla 60 derece oluyor. Neden daha fazla yükseltemiyorum.
  • Bosch Condens 1200 W 20 cihazı için gidiş suyu sıcaklığı kaç derecede olmalı veya max kaç dereceye getirmeliyiz? Termostat sıcaklığını 21-23 arasında tutuyoruz..

• Hakazul kullanıcısına yanıt

Tam yoğuşmalıysa 45° ila 50° arası

• rapi-d R kullanıcısına yanıt

Normalde 80 e kadar çıkması lazım

• rapi-d R kullanıcısına yanıt

Servis menüsünden maksimum kazan sıcaklığı o dereceye ayarlanmış olabilir

• Merhaba arkadaşlar GB062 Kombi Kapalıyken 1bar petekler 45-50c ısınmaya başlayınca 2.5 3bara çıkıyor.

3ay önce aynı sorundan Servis genleşme tankına hava basmıştı Babam Bu sefer başka servis getirmiş Buda Genlesme tankında hava bitmiş demiş yine hava basmış.

5 senedir hiç böyle bişey olmamışken Artık böyle sürekli havamı basılcak 3ayda bir

• erennavas kullanıcısına yanıt
    genleşme tankı patlamış, değişmesi gerekiyor.
  • Arkadaşlar iki sorum var
    1- Kalorifer peteği ikonunun birkaç saniye aralıklarla yanıp sönmesi ne anlama geliyor olabilir?

2- Sıcaklık seviyesinin üstündeki alev simgesinin, petek sicakligi ile oynamadigim ya da sıcak su kullanmadığım sırada çok sık görünüyor olması ne demektir?

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

• Oda termostati burada durabilir mi?

• Creative52 C kullanıcısına yanıt

Yerden yüksekliği 50 cm ila 150 cm olması lazım

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt

Peteğe yakın mı sizce normal mi?

• İyi akşamlar arkadaşlar.Buderus gb122i kombim var ve buderus kablosuz oda termostatım var.Oda termostatı 23.5 dereceye ayarlı.15 gündür eve gittiğimde 23.5 derecede sabit duruyordu.Dün eve gittim 22.5 derece olmuş ve üzerinde alev işareti yoktu çalışmıyordu. Saati kontrol ettim saatte dönmüyordu. 1 saat sonra saate yine baktım çalışmış. Hava 7 derece acaba kombi ara sıra kendini durduruyormu dinleniyormu böyle bir şey mi var.

• Merhaba,

Buderus Logomax U022 kombimin fan motorunu yenilemek istiyorum ama internette bulamadım. Görsel olarak araştırdığım kadarıyla birebir benzer görünen fan motoru şu güncel modellerdeki:

Buderus Logamax U072

Bosch 6000W U072 42W Takolu

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada ekleme yapsam iyi olabilir: Fan motorunu söküp temizliğini yapmayı becerebildiğim için kendim değiştirmek isteğindeyim.

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillout -- 1 Aralık 2023; 16:19:38 >

• Creative52 C kullanıcısına yanıt

Anormal

• Merhaba arkadaşlar buderus gb122i modelini kullanıyorum. Gelen servis elemanı sıcak su ayarını 45 e ayarladı bu yıkanma suyun normal dedi. Duş alırken cok sıcak olduğunu farkettim 40 dereceye aldım hala cok sıcak. Birde oda termostatı var. Acaba kombiden değilde oda termostatından mı ayarlanıyor sıcak suyun derecesi.

• Logomax plus GB012-25K kombinin tuşları çalışmasına rağmen sıcak su ve petek derecelerini değiştiremiyorum, petekte .. işareti var, sıcak su da 40 derecede sabit değişmiyor, yanlışlıkla bir ayarını mı devre dışı bıraktım acaba, nasıl düzeltebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memodal06 -- 6 Aralık 2023; 15:42:52 >
  • Arkadaşlar merhaba. Buderus GB122İ model kombi sahibiyim ve bir ay önce Bosch CR10 Modülasyonlu Kablolu Termostat satın aldım. Bugün servis kurulum için geldi ve kurana kadar herhangi bir sorun belirtmemesine karşın tam kurarken, sinyal alamadığını ve bu termostatın kombiyle uyumsuz olduğunu söyledi. Servisten başka birilerini arayıp sordu ve aynı cevabı aldı.

Ben internette araştırdığımda kombi ile termostatın uyumlu olduğunu gördüm hep ve buna göre sipariş verdim ama servis maalesef böyle söyledi. Buderus kombi ve Bosch Modülasyonlu Kablolu Termostat kullanan var mıdır burada? Bu servisin belirttiği şey gerçek midir veya bilgi eksikliği mi?

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.