Şimdi Ara

ÇAKMAK SOĞUTURMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar eliyle çakmağa gaz dolduranlar iyi bilir doldururken mutlaka sağından solundan gaz kaçar ve elimize gelen yeri dondurur adeta böle bir soğutma sistemi düşünülemez mi acaba ??

• tabı o gazı bır sısten ve blok yardımı ıle ıslemcı ustunde dondurebılırsen neden olmasın kı bız ona vapo yada dot dıyoruz
  • düşünmüşler zaten ve yıllar önce gaz soğutmayı icat etmişler
  • dIstersen yangin sondurme tupune doldurulan gazda olur biz onunla kola sogutuyoruz
  • bence ööle birşey yaparsan sistemini evin dışında bir yere koy
  • siara içmiyorsan olur ama bence riske girmeye gerek yok
  • Yakında bilgisayara doğalgaz da bağlatırlar:)
  • Dondurmasının sebebi, genleşirken soğuması ve hızlı bir şekilde vücudumuzu yalarken vücut ısımızı süpürmesidir.
    Bu süpürme olayına hava soğutma diyoruz.

Ya da buzdolaplarındaki veya klimalardaki gibi sistem kullanan soğutmalar vardır.İçerisi ortalama sıcaklıkta tutulur.
  • en iyisi kasmadan odaya bir klima almak

300milyona almayanı dövüyorlar (ben almadım ama neyse :D)

hem oda hem siz pöfür pöfür
  • bide şöyle bişey var uçak pervanesini alırlar onu küçültürler küçültürler ve döndürürler bizde ona fan diyoruz
  • aslında iyi fikir eve gidince çakmak alıp kasaya bağlıyacam
  • terli terli rüzgara çıkırsan üşürsün ya, biz bunu bilgisayarda kullanınca bong diyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cnylmz

aslında iyi fikir eve gidince çakmak alıp kasaya bağlıyacam

Aman dikkat et yanlis bir harekette boom
  • çakmak gazındaki olay şu gaz basınçlı bir ortamda sıvı halde tutulur ve herzaman gaz haline geçmek ister dışarı çıktığında ise direk faz a dönüşür ancak gaza dönüşmesi için enerjiye ihtiyacı vardır bunu ya hava moleküllerinden ya da eğer temas ettiyse bizden sağlayacaktır vücüdumuz havaya göre daha iyi bir ısı kaynağı olduğu için bizim ısı enerjimizi alr ve gaz haline dönüşür bizden aldığı ısı enerjisi kalmadığı için orada bir ferahlık hissederiz tabi bunun bir çok nedeni de var kimyasal etkisi nedeniyle olabilir (örneğin mentol) ve arkadaşın süpürme etkisi dediği hızla hareketinden dolayı bizim ısımızı hava molekülleri ile taşımasıdır.

Bir diğer nokta sakın deneme yoksa bir işlemci nasıl patlar görürsün patlamayı bırak üstüne bi de alev alır su tutsan bi türlü tutmasan bi türlü yani sakal bıyık misali

Aslında sıvı nitrojen kullanacaksın en iyisi valla savaş ucakları kalmadan önce bununla soğutulur ve gerçekten süper soğutucu diyebiliriz

• bu sistemi kendimizde 5-6 çakmak yardımıyla yapabiliriz anlaşılan

ama ben sigara içiyorum

• e yap bakalım görelim nasıl bağlıyacaksın sistemi...
  • NTV AKŞAM HABERLERİ ALTTAN YAZI GEÇİO

"Teknolojinin ve çılgınlığın sınırını zorlayan bir genç bilgisayarıyla birlikte kendinide havaya uçurdu"
  • eyvah ya gitti çocuk

biz de soğutur falan dedik adam uçurdu kendini

iyimisin omega03

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _panzerschreck_ -- 8 Ağustos 2006; 21:41:11 >
  • neşeli olmuş bu konu okudum baya guldum benı güldürdünüz allahta sizi guldursun ne diyim şu fan olayı kopardı gercekten..
  • i,yiyim iyiyim merak etmeyin

yüzüm biraz siyahlaştı o kadar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.