Şimdi Ara

CANON 5d mark 2 mi 3 mü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
5.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nefret1998

quote:

Orijinalden alıntı: djblumenberg

6d'nin ne gibi avantajı var 5d ile arasında..?? ve 6d ile 5d mark 2veya3 arasında ciddi farklar var mı? açıkcası cok da kafam karışsın istemiyorm zaten yeterince karışık, keza canon'da karar kılmak bile baya bi zamanımı aldı doğrusu..

full frame dediğiniz makinalar diğerlerine göre daha iyi çekim yapanlar değil mi? almışken ff almakta yarar mı var ? canon 650d full frame değil o yüzden kafamı karıştırıyor açıkcası, yalnız hafif oluşu ve istediğim tüm özellikleri barındırıyo oluşu ve daha önce kullanmış olmam beni baya 650d'ye itiyo, fakat ilk defa alacagım için acaba daha mı iyisini alsam diye düşünüyorum..

Şuan sanırım 650d Canon tüm beklentilerimi karşılayacak gibi duruyor, 5d alınca harikalar yaratılmayacak gibi ya da 650d ile arasında fotolarda bariz bir fark olmayacak gibi sanki.. Ama aralarında fark var derseniz ben 5d alayım gitsin sonuçta her zaman almıyoruz.. 650d 18-135 stm lensin yanında 55-250 ya da 70-300 olanlardan da almam gerekli mi itiyo, fakat ilk defa alacagım için acaba daha mı iyisini alsam diye düşünüyorum..

bu arada afrikadan alıcam 650d baya uyguna denk geliyor.. 650d'de bu 2 seçenek var hangisini alsam? canon 5d'lerin fiyatları ve lensleri de bu şekilde.. hangisini tercih etmek daha mantıklı?

1- EOS 650D

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
    EF-S 55-250mm IS II
    EF 50mm F/1.8
    Eyecup Ef
    Camera Cover R-F-3
    Wide Strap EW-100DBIV
    Battery Charger LC-E8E
    1m AC Cable(with E-type plug)
    Battery Pack LP-E8
    Battery Cover
    Stereo AV Cable AVC-DC400ST
    Interface Cable IFC-130U
    Lens Cap E-58
    Lens Dustcap E
    Sandisk Extreme 16GB SDHC Card
    Canon 300EG Bag

FİYAT: 935 TL

2- EOS 650D

EF-S 18-135 f/3.5-5.6 IS STM
    Eyecup Ef
    Camera Cover R-F-3
    Wide Strap EW-100DBIV
    Battery Charger LC-E8E
    1m AC Cable(with E-type plug)
    Battery Pack LP-E8
    Battery Cover
    Stereo AV Cable AVC-DC400ST
    Interface Cable IFC-130U
    Lens Cap E-67
    Lens Dust Cap E

FİYAT: 899TL

3- Canon EOS 5D Mark II

24-105mm f4 L Series Lens

FİYAT: 2635 TL

4-Canon EOS 5D Mark III

24-105mm f/4L IS USM AF Lens
    77mm Snap-On Lens Cap
    Lens Dust Cap E (Rear)
    EW-83H Lens Hood
    LP1219 Soft Lens Case
    LP-E6 Rechargeable Lithium-Ion Battery Pack (7.2V, 1800mAh)
    LC-E6 Battery Charger
    STV-250N Mini A/V Angled Male to 3 RCA Male A/V Cable
    Eyecup Eg
    R-F-3 Camera Cover
    IFC-200U USB Interface Cable - 6.9' (1.9 m)
    Wide Neck Strap EW-EOS5DMKIII
    EOS Digital Solution Disk
    Camera Instruction Book
    Software Instruction Book
    Pocket Guide
    Digital Learning Center Leaflet

FİYAT: 3960 TL

Bu fiyatlar hangi siteden

Site kullanımda olmadığını söylüyor hala var mı böyle bir durum :)

• 5D Mark 3.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natural34

quote:

Orijinalden alıntı: djblumenberg

Arkadaşlar okul bölüm değiştirme olaylarım yüzünden Afrika işini kapora vermeme rağmen seneye erteledim, geçenlerde bir hatun fotoğraf çekelim dedi, dayanamadım gittim vatan'dan Canon 650d 135 stm lensli olandan aldım, yanına da 200 küsür liralık lexar marka 32gb 90mbs hızlı versiyo hafıza kartı aldım,135 stm seçmemin nedeni video da çekecek olmam, yarım saat içinde 500'den fazla foto çekmişim, baya memnunum aslında fakat hangi tür fotolar hangi modda çekilecek onun için zamana ihtiyacım var :) iyi mi ettim kötü mü ettim bilemedim şimdi :)

Bu arada alırsın satarsın diyenler olmuş fakat öyle bir düşüncem olmadı hiç, bakalım 10 günlüğüne Hollanda seyahatim olacak, isteyen olursa alayım ona oradan fakat fiyatların orada çok ucuz olduğu söylenemez

son üç haftadır bende sizin düştüğünüz ikileme düşmüş durumdayım. şimdiye kadar ilgilenmediğim için bir hobinin bu kadar karmaşık olabileceğini düşünmemiştim.. benim önceliğim fotoğraf kalitesi kadar video kalitesi de iyi olsun istiyorum. bu yüzden ff bir makina almak mı gerekiyor diye beklemeye aldım alımı. yalnız sizin 650 d den de yaşadığınız özellikle video tecrübelerinizi paylaşmanız faydalı olacaktır.. (ben en son 700d - 18:135 stm lens te karar kılmıştım, fakat bu ff olayını öğrendikten sonra beklemeye aldım..)

videonun bazı bölümlerinde canon'u kullanabildim. Genel olarak çok memnunum, hatta çok fazla vakit geçiremiyoruz zaman olmuyor diyelim daha çok. Fotoğraf kalitesi tartışılmaz video başarısı ise kusursuz bana göre. Mark serisini kullanmadım ama reklam filmi çektik yakında mark 3 vardı onlarda, video bölümlerini benim 650d ile çektiler, hatta sunduğu otomatik ayarlar sayesinde mark 3 den daha iyi diyebilirim. Bunları bana reklamı çeken bilkentli arkadaşlar söyledi. Ne kadar doğru bilemicem

http://www.youtube.com/watch?v=vQoDrNB725s

• reklam güzel olmuş :)

mesajı yazdığımı bile unutmuşum. şubat civarı eminönüne gittim makine almak için, açıkçası satıcıların bana güven vermemesi ve farklı alternatifler sunmaları beni bu süreçten uzaklaştırdı. şu an ip 6 ile ihtiyacım olduğunda işimi görmeye çalışıyorum.
  • Mark III'ü 3960 TL gibi bir fiyatla üstelik 24-105 Lensle alabiliyorsanız 2 tane alın hatta birini buradakinin yarı fiyatına satın aldığınız diğer makine için bütçe ayırmış olursunuz ve en kral aksesuarlarla desteklersiniz
  • tabiki mark3
  • quote:

Orijinalden alıntı: natural34

reklam güzel olmuş :)

mesajı yazdığımı bile unutmuşum. şubat civarı eminönüne gittim makine almak için, açıkçası satıcıların bana güven vermemesi ve farklı alternatifler sunmaları beni bu süreçten uzaklaştırdı. şu an ip 6 ile ihtiyacım olduğunda işimi görmeye çalışıyorum.

sanırım kalbur üstü birisin bu bağlamda leica tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.