Şimdi Ara

Çift monitör için bağlantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni monitör aldım ekran kartıma bağladım sorun yok.
    2.monitör için eski tv tarzı bir monitörüm var. Onu da kullanmak istiyorum.
    2.monitörü işlemcinin grafik kartına bağlayabilir miyim? 2 kart 2 monitör şeklinde. 2.ekranda sadece chrome ve word excell kullanılacak. İkisini de ekran kartına bağlayıp yormak istemedim.

En mantıklı senaryo ne olur böyle bir durumda?

6900xt ekran kartı
    İ7-13700K işlemci
    1.ekran gigabyte 160hz 1080p
    2.ekran Samsung T24D310EW 60hz (tv sanırım bu)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ekran kartı çıkışlarından direk görüntü alabilirsiniz. Monitörde uygun giriş yoksa çipli dönüştürücüler var onlarla kullanabilirsiniz.

Bios üzerinden CPU içindeki dahili grafiği aktif edip, diğer monitöre dahili grafikten görüntü de alabilirsiniz.

• Cpudan görüntü almak daha mı mantıklı peki? Ekran kartını yormayalım diye işlemciyi yoruyor olacağım belkide. Gerçi yorulacak bir iş yapmayacak ama olsun.
    Yorumunuzdan “Fark etmez bağla birine” anladım.

• Dahili grafik ile görüntü almak için ram ayırmak lazım 256-512 mbyte kadar. Eski ekran kartı dual monitörü çalışıtırırken hz ler farklı oludğu için VRAM hızını maksimuma çıkarıyordu hep. DVI ve hdmi ile bağlıydı, DVI da VGA'ya convert ediyordu. Şimdi HDMI dan VGA'ya çipli parça ile çeviriyorum.

Yeni nesil kartlarda böyle sorunlar olacağını sanmıyorum çünkü yeni kartta böyle bir olay olmuyor. Hala dual olarak kullanıyorum.

Uzun lafın kısası, gönlünüze nasıl yatarsa öyle kullanın hocam. Bu tarz opsiyonlar var bilin istedim. Umarım karışıklık olmamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-744329BC8

Dahili grafik ile görüntü almak için ram ayırmak lazım 256-512 mbyte kadar. Eski ekran kartı dual monitörü çalışıtırırken hz ler farklı oludğu için VRAM hızını maksimuma çıkarıyordu hep. DVI ve hdmi ile bağlıydı, DVI da VGA'ya convert ediyordu. Şimdi HDMI dan VGA'ya çipli parça ile çeviriyorum.

Yeni nesil kartlarda böyle sorunlar olacağını sanmıyorum çünkü yeni kartta böyle bir olay olmuyor. Hala dual olarak kullanıyorum.

Uzun lafın kısası, gönlünüze nasıl yatarsa öyle kullanın hocam. Bu tarz opsiyonlar var bilin istedim. Umarım karışıklık olmamıştır.

Hocam selamlar,

6600xt ye ikinci ekranı bağlayınca vram hızı maksimumda. Hala bu sorunu çözememişler. Bilginiz olsun

• VgrooveR kullanıcısına yanıt

6700 xt DP ve HDMI kullanıyorum. HDMI VGA'ya çeviriyor VRAM hızında sıkıntı yok.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/10xk1s5/which_amd_cards_suffer_from_high_idle_with/

Şu konuda iki tane daha, çözüm içeren konu var. Belki işinizi görür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.