Şimdi Ara

Ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi forumlar arkadaşlar benim bir sorunum var bilgisayar 2 de bir resetlenip duruyor arada donuyor arada resetleniyor neyse ramleri falan söktüm tek tek taktım ne bileyim harddisk dediler değiştirdim (gerçi ölmüştü) neyse en son bu powercolor hd4850 ekran kartımı çıkardım şuanda ati radeon x1200 onboard ekran kartını kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok acaba ekran kartımla ilgili problem nedir bi yardım ederseniz sevinirim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ekran kartının driveri flaan varmışydı te fiziksel olarak temizmiydi ve her hangi bir yanık kokusu duydunuzmu ek ran kartında o ekran kartını başka pc de deneyin eğer sorun varsa fırınlayın :D şaka bir yana forumda fırınlama ili ilgili konularmevcut
  • Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim yazılımla alakası olduğnu sanmıyorum yazılımı kurduğumdada öleydi kaldırdım yine öyle başka bilgisayarda dene önerini deniyeceğim sormak istediğim soru fırınlama nedir nasıl yapılır ?
  • öğrendim fakat tehlikeli değilmi fırınlama
  • ben teşekkür ederim dedği gbi başka pclerde denemek lazım sorun çözmek için hangi yerde sorun var onu bulmak lazım öyle değilmi fırınlama olayına gelirsek benim bildiğim o böyle ekranda kalıcı renkler olduğu zman yaılıyor sizinkisi anladığım kadarıyla öyle bir sorunu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alemdar11

ekran kartının driveri flaan varmışydı te fiziksel olarak temizmiydi ve her hangi bir yanık kokusu duydunuzmu ek ran kartında o ekran kartını başka pc de deneyin eğer sorun varsa fırınlayın :D şaka bir yana forumda fırınlama ili ilgili konularmevcut

Fırınlama işlemini ekran kartındaki soğutma fanını ve bloğunu,üzerindeki kağıtları sökerek yapıyorsunuz.Fırını 200 derecede ısıtıp sadece devreyi 5 - 10 dakika arası fırında güzelce pişiriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garez41

öğrendim fakat tehlikeli değilmi fırınlama

Hayır değil arkadaşımın HD 3870 ekran kartını bu şekilde düzelttim 4 - 5 ay oluyor.
  • kardeş sen bilgisayarı açar açmaz bu sorun oluyormu yoksa biraz kullandıktan sonramı donma ve reset başlıyor bunu yaz önce basamak basamak çözelim fırınlama en son iş ben fırınlama yaptım buğulama oldu kart kesin olacak diye bir durum yok fırınlamada plastik aksamlar eriyor sen cevap çözelim bilgisayar soğukken aç kartın takılıyken hemen yapıyormu o sorunu yoksa biraz zaman sonramı yapıyor
  • alituncer78 kullanıcısına yanıt
    kardeş önceleri normaldi sonraları şöyle olmaya başladı oyun oynarken sıkıntı yok fakat 5 saniyeliğine fps 5e düşüyor sonra yine sabit 60 olmaya başladı bu son zamanlarda dahada sık yapmaya başladı en sonda artık mavi ekran ve reset isteyen donmalar meydana gelmeye başladı ekran kartımın garantisi var göndersem yaparlarmı acaba
  • garantisi varsa hemen gönder hiç uğraşma mecbur yapıcaklar para verdin o kadar
    sorma 320 lira para vermiştim peki sizce sebep nedir ben buna overclock az derecede yapıyordum onun dışında sıcaklıklar 55 in üzerine çıkmıyordu ?
  • anlyk bi?ey ekran kartynyn bozulmasy ben sa?lam bir ekran kartyny syrf elimle tuttum diye bozdum inanki gerçek insan vücudundaki statik elektrik bozuyormu? yüksek ysy da bozar ama az da olsa açylyyorsa reballing yapyyorlar karta düzeltiyorlar çipsetini söküp yeniden takyyorlar
    Teşekkür ederim kardeşim sorunu çözdüm ekran kartına giden 6 pinden 2 si bozulmuş haliyle yeterince güç gitmeyince reset yada mavi ekran atıyordu iyi forumlar @alituncer78
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.