Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (5037. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100.786
Cevap
616
Favori
4.054.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50355036503750385039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi yapmışsın hocam. Sanırım bu durumda 6'dan aşağı puan vermezsin ama değil mi? :)

Harvey amcaya da bravo, adam 85 yaşında. Çok az boy gösterse de ağırlığı var bazı sahnelerde. Son bitiş kısmı halâ muamma (cast girdikten kısa süre sonraki son kısım).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Mayıs 2024; 23:19:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Filmlere puan vermem imdb puanına göre karşılaştırırım. İmdb puanını hak ediyor. Filmi izlerken sıkılmadım. Konu klişe ama film ağır ilerlemiyor bu benim için en önemli kıstas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
     En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
    The Meg (2018) ⭐ 5.7 | Action, Horror, Sci-Fi
    https://www.imdb.com/title/tt4779682/

Bütçe var ama hayal gücü yok, vizyon yok.. Seyirciyi içine çekemeyen bir şey hissettirmeyen yapımlar üretilip duruyor. Netflix'de ki filmlerin dizilerin çoğu tamamen önüne koyulan yemeği yeme durumu. Kimse yemeğin tadı iyi mi diye sorgulamıyor, karnım doysun yeter..

2/10

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
    Rango (2011) ⭐ 7.3 | Animation, Action, Adventure
    https://www.imdb.com/title/tt1192628/

Hayal gücü ile yaratılan her yapım iyidir. Fazla animasyon izleyen biri değilim bu film daha fazla izlemelisin dedirtti bana. Başları ve son kısımları gayet iyi ama ortaları çok klişe geçiyor.

8/10

Joy Ride 2: Dead Ahead (Video 2008) ⭐ 5.1 | Horror
    https://www.imdb.com/title/tt1140941/

Eh işte idare eder. Rusty Nail ses tonuyla filme renk katıyor.

5.5/10

Jeepers Creepers 2 (2003) ⭐ 5.7 | Horror
    https://www.imdb.com/title/tt0301470/

Filmin imdb sayfasına bakarken Nicki Aycox ismini gördüm aa burada da oynamış diye profile baktım ve 47 yaşında vefat ettiğini görmem baya üzdü.. Çok iyi bir oyuncu değildi oynadığı yapımlara bakarsak güzelliği ile seçilen oyunculardan olduğu belli oluyor ama farklı bir samimiyet ve sempatiklik gördüm bu kadında. Toprağı bol olsun. Film iyi değil, Victor Salva iyi bir sinemacı. Farklı ve değişik bir şey düşünerek fantastik bir yaratık yaratmış. Twin Peaks hayranı olduğum için Ray Wise'ı görmek sevindirdi ama filmde çok az gözüküyor ve hiç iyi kullanılmamış.

3/10

Prey

Filmi izlemeyen okumasın spoiler
    1.65 boyunda kız çocuğu 2 metrelik Predatörü yendi...yersen

Film güzeldi, izlemesi keyifliydi o ayrı.

Damien: Omen II (1978) ⭐ 6.2 | Horror
    https://m.imdb.com/title/tt0077394/

The Omen film üçlemesinin ikincisi. Bu film birinci filmin devam niteliğinde

Doğaüstü şeytanlı iblisli korku türü. İlk filmin oldukça gölgesinde kalan vasat bir korku filmi

Senaryo çok dağınık kurgu zayıf

İlk film 1976 yılının sinema anlayışına göre çekilmiş olsa da senaryonun orijinalliği oyunculuklar..vs beni tatmin etmişti

Üçlemenin ikincisi böyleyse imdb puanı daha düşük olan üçlemenin son filmi kim bilir nasıl bir film. İlk filmin hatırına bol vaktim olduğunda üçüncüyü izlerim

West Side Story (1961) ⭐ 7.6 | Crime, Drama, Musical
    https://www.imdb.com/title/tt0055614/

Porto Rikolular ile Amerikalıların birbirleriyle sürtüşmelerini anlatan, araya da aşk serpiştiren bir müzikal. Müzikal izlenecekse kesinlikle önermeyeceğim bir filmdir. Değerli bir klasik olduğu aşikar fakat filmin merkezindeki aşk hikayesi hikayenin o ırklara ait olan tonunu şiddetli derecede yok ediyor. Buna katkı sağlamadığı gibi öte yandan Tony karakterini canlandıran Richard Beymer'in yapmacık performansıyla birlikte etki hepten yok oluyor. Yine de bazı sahnelerde etkilenmemek mümkün değildi. 6.5/10

• xmxksk kullanıcısına yanıt

Bir zombi filmi olarak epey iyi bu. Başta insana dandik bir Kore filmi gibi geliyor ama sonra tırmanan dramı, trajedisi, aksiyonu, gerilimi, karakter gelişimleri vs derken alıp başını gidiyor. Bu filmin aksiyon filmi karşılığı da bence Amerikan yapımı olan Bullet Train (2022). İzlemediyseniz onu da tavsiye ederim. Puanları da görece düşüktür ama bu yanıltıcı. Eleştirmenler sevmiyor ama izleyen - genelde - bayılıyor.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Su şişesini, evet, bildiğiniz bir su şişesini anlamlı bir karakter yapabilmiş bir filmden söz ediyoruz. 😄
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Cem kullanıcısına yanıt

Dune 2'de gereksiz - uzatılmış - sahnelerden bolca var. Onun yerine düzgün meydan savaşı ve dövüş sahneleri koyabilselermiş dört dörtlük yapım olabilirmiş. Önemli bir intikam kavgası mesela yaklaşık 3 saniye sürüyor. Sahne başlarken müzik devreye giriyor ama sahne hemen bittiği için insan bir şey anlayamıyor. Böyle işin zevki kalmıyor. Bazı görece önemsiz sahneler de upuzun. Gereksiz derecede uzun. Dune 2'de çok iyi sahneler de mevcut ama işte yukarıdaki gibi sebeplerle - sinematik başyapıt olma bazında - bir LOTR değil. Dune 2'de LOTR'daki kadar iyi ölçekli bir kimya dengesi bulunmuyor.

Disquiet (2023) ⭐ 3.8 | Horror, Mystery, Thriller
    https://m.imdb.com/title/tt25869142/

Tamamı hastane ortamında geçen bir gerilim/psikolojik temalı film. Komaya giren baş aktör ve diğer yan oyuncuların komada iken hastaneden kurtulmak için (daha doğrusu hayata geri bağlanmak için) farklı bir boyutta verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Çok saçma sahneler var. Spoiler vermeye değmez. Yani çerezlik tek mekân orjinli vasat bir film. Puanım 4/10.

• TncyKrmn kullanıcısına yanıt

Hellboy demişken son Hellboy'u izlemediyseniz tavsiye etmem. Çok kötüydü o. Ondan önceki Hellboy'ları hatırlamıyorum, zevkler ve renkler de tartışılır ama kalitesiz ve çirkin bir film de hemen fark ediliyor. Son Hellboy öyle bir filmdi - belki bir tane daha çekmişlerdir ama bilmiyorumdur fakat bence devamı gelmemiştir. Benim izlediğim hakikaten kötüydü çünkü.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Sachertorte (2022) - 7/10

Filmin afişi hikayenin sonunu veriyor maalesef. Bu beklentiyle izleyip keyif almaya bakarsanız beğenebilirsiniz. Im Juli'nin yolda değil, kafede geçen versiyonu diyebilirim. Bende Viyana'ya gitme isteği uyandırdı. Aşkın aranmayacağı, sizi bulacağı mesajını barındırıyor. Sevimli ve lezzetli bir film. İzledikten sonra "lezzetli" yerine "rüya gibi" de diyebilirsiniz.

Something from Tiffany's (2022) - 6/10

İnsani bir ihtiyaç olan, bünyedeki noel filmi eksikliğini gidermek için izledim. Çooook iyi, pırıl pırıl karakterler biraz göze batsa da; senaryonun klişeliğine aldırış etmeden keyifle izledim. Arka arkaya iki Prime filmi izledim. İkisinde de şirin bir kafe, hatta birinde iki kafe teması vardı. Bu sene olmam gereken ama muhtemelen asla olamayacağım New York görüntüleri içimi burktu. Zoey Deutch izlemekten keyif aldığım bir yüze sahip. Kendrick kardeşimiz de ultra yakışıklıymış. Şahsi kanaatim; bu tür filmler 6 civarı puana sahipse; çok odaklanmaya gerek olmadan sakin sakin izlenir.

Ready or Not (2019) - 6/10

Genel olarak "deli saçması" olduğunu düşünsem de son bölümlerinde keyif aldım. Gerilim desen değil, komediden bahsedilmiş; ki hiç değil. Hikaye fena değil. Çok daha güzel bir film ortaya çıkabilirdi diye düşünüyorum. Tatmin edici sahneleri var. Ortalama bir film olarak değerlendirdim.

Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) ⭐ 8.1 | Action, Comedy, Crime
    https://m.imdb.com/title/tt0120735/

Oldukça eğlenceli bir komedi soygun aksiyon filmi. Jason Statham'ın ilk filmi. Tarantino'nun filmlerindeki gibi bitmek bilmeyen diyaloglar var. Orijinal karakterler. Güzel bir kurgu.İzleyen sıkılmaz ama imdb puanı bence fazla olmuş

Baghead (2023) ⭐ 5.4 | Horror
    https://m.imdb.com/title/tt14030816/

Almanya-İngiltere yapımı ve tamamı 400 yıllık olarak lanse edilen terk edilmiş metruk bir mülkte, hattâ mülkün bodrum katında geçiyor. Kıza miras kalan lanetli bir mekan. Konusu biraz garip. Çerezlik grubundan izlenir diyebilirim. Puanım 5/10.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Ana karakter Iris'in (garidyan kız) ölmesi ve canavarda hayat bulup bodrum kattan kurtulması ziyadesiyle şaşırttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 5 Mayıs 2024; 2:43:39 >
    Vivarium (2019) ⭐ 5.9 | Horror, Mystery, Sci-Fi
    https://m.imdb.com/title/tt8368406/

Bir emlakçının gösterdiği evi görmeye giden bir çift bu evde/labirentli mahallede mahsur kalarak bir bebeği büyütmek zorunda kalır. İnternette filmin konusu böyle

İnternette bu film hakkında çok kötü yorumlar olmasına rağmen sıfır beklentiyle izleyeyim dedim fakat bu filmi spoiler olmadan izlerseniz ben ne izledim çok saçma bir film diyeceğinizden eminim

Spoiler vereceğim kusura bakmayın. Evli çift 3 boyutu bilmeyen bir varlığın ağına düşüyor. Bebek görünümlü bu uzaylı varlık her türlü insani duyguyu ve 3 boyutlu dünyayı bu çift sayesinde öğreniyor

Düşük bütçeyle çekilmiş gıcık bir film. Bilim kurgu gerilim gizem odaklı bir yapım. Film labirent şeklinde mahallede geçtiği için ağır ilerliyor gibi görünüyor ama bende öyle olmadı

Filmin sonu gıcık

İmdb 5.9 değil 6.9 olmalıydı

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

Büyük bir Hellboy fanıyımdır. İlk 2 filmini sinemada 2'şer kere izlemiş VCD , DVD , Bluray , çizgi romanlarına kadar hemen hemen her türlü tüketilebilecek içeriğine sahibimdir. Bana göre Gillermo Del Torro'nun özellikle 2. filmi Spiderman 2 ve Kaptan Amerika Kış Askerin'den sonra yapılmış en iyi çizgi roman uyarlaması diyebilirim.

Her zaman ki gibi Sony ve Colombia Pic. filme karışıp içlerinden geçmeseler 3 ve 4'ün filmlerde gelecekti. Ama Gillermo abimiz daaha fazla karışılmasına izin vermeyip projelerden ayrıldı.

İlk film karanlık (2. Blade filmini andırır bana) havasıyla , 2. filmde masalsı karakterleriyle çok daha bir fantastik film havasındadır. İzlemediyseniz tavsiye ederim.

Farkındaysanız son Hellboy filminden hiç bahsetmiyorum çünkü tıpkı Matrix 4 gibi bu filmde benim film külliyatımda yer almıyorlar. :)

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajını görüp filmi izleme imkânı buldum yaptığın tasvirin de ilgimi çekmesi nedeniyle. Bence sabit mekânda geçmesi, durağan gibi gitmesine rağmen olayların ilerleme fazının verdiği merak ve gizem hissi nedeniyle kendini izlettiriyor. Eisenberg iyi oynamış, Facebook filminden baya beğenimi almış bir aktördü. İlginç bir kurgusal senaryo kullanılmış. Poots da ondan daha da başarılı rol icabı. Gizem, kurgu öğelerinin fazla abartıya kaçmadan filme alınmış olması iyi olsa da çok fazla CGI var (bulutlar özellikle). Evlerin labirent tarzında toplu konut bölgesi olarak yine CGI yoluyla tasarlanması gibi durumlar ise gayet doğal ve kabul edilebilir geldi bana. Fazla uzatmadan puanımı 6/10 olarak veriyor ve spoiler içerisinde birkaç eleştirel detaya değinmek istiyorum:

Küçük çocuğun tipi, bu çifti gezdiren psikopat tipli (mavi gözlü) Martin'in çocukluğu gibi geldi bana başta. Halbuki çocuk büyüdükten sonra emlakçı dükkanına gelince bu kurban çifte evi gezdiren Martin koltuğunda yaşlanmış şekilde ölmüş halde ortaya çıktı, yani ikisi farklı kişiler olarak kullanılmış. Çocuğu 20 sene önceki mavi gözlü Martin'e bağlasalar iyi olabilirmiş.

Diğer husus, tamam bu kurgu ancak belalı velet motor yağı en az 20 yıl hiç değişmemiş VW Golf ile toplu konut bölgesinden çıkıp gitti arabayı ilk seferde marşa bastırıp (akü çoktan bitmiş olması lazımdı).

Diğer bir husus, filmin en başında bu kurban çift mahallede mahsur kalınca telefonda şebeke sinyalinin olmadığını görüyorlar ama çevrimdışı haritalar servisini (Uydu GPS) kullanmayı hiç denemiyorlar bile telefondan navigasyon olanağı ihtimaline karşı.

Diğer bir husus, açıkçası ben bu çiftin, hiç olmazsa Gemma'nın kurtulacağını düşündüm en sonda. Yani tek o hayatta kaldı ve çocukla bu yaşına kadar diyalog kurup çakma da olsa annelik hissi veren kişi oydu. Kapıya ilk gelen kutuda "çocuğu büyütün ve serbest kalın" diyen güç kimse sözünde durmadı, çocuk büyüdü ama halâ hapis kaldı bu insanlar. Gemma ve Tom çocuğa atarlanıp kayışı koparmadan önce bu hakkı çoktan kazanmışlardı ama salınmadılar, çocuk en az 20 yaşına gelmiş kadar büyümüştü.

Bir de Tom senelerce didinip bahçeyi kazdı malum. Bulduğu ceset sonrası konudan bağımsız şekilde Gemma'nın kollarında sigara içip sohbet ederken tak diye vefat etmesi çok klişe bir sahne olmuş, yakışmamış diye düşünüyorum.

Son olarak çocuğun Gemma'ya getirdiği kitabı Gemma'da seyircide deşifre edemedi, gizemli bir meta olarak film arasında kayboldu gitti. Genel olarak güzel filmdi, puan kırdığım noktalar kabaca bunlar ama izlediğime pişman olmadım, teşekkür ederim. Bu arada çiftin ikisinin de ölmesi beni şaşırttı, tekraren belirtmeden geçemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Mayıs 2024; 3:12:52 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hocam benim filmden anladığım bebek çok hızlı büyüdü. 98 günde bebeklikten 9 yaşında çocuğa dönüştü. Delikanlı hale gelmesi de kısa sürede oldu

Kadın çocuğun boyunu kapıda ölçerken günleri kapıya 98gün yazısı vardı , yanlış hatırlamıyorsam

Filmin sonunda uzaylı eleman günlerin yazılı olduğu kapının o kısmını boyadı. Yani bebeğin yetişkin erkek boyutuna gelmesi kısa sürüyor. Zaten kurban çift hiç yaşlanmadı

Filmde mantık hataları biraz vardı. Konu güzel. İyi bir yönetmen ve iyi bir kurguyla efsane bir film olabilirmiş

Spoiler olmadan filmi izleyen çok kişi filmi çok gömmüş. Bende huylandım dedim ki bu kadar kötü film olamaz. doğru spoileri bulup okudum hoşuma gitti o zaman izlemeye karar verdim

Film dar mekanda geçtiği için herkese hitap etmez ama önemli olan filmin özü

Kurban çiftin uzaylı artık her neyse bir varlığın ağına düşmesi ve ona anne babalık yapmak zorunda kalıp insanlığı öğretmesi

Filmin potansiyeli vardı yapımcı yönetmen bu kadar becerebilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha Centauri -- 6 Mayıs 2024; 9:56:18 >

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt

Çocuğun hızla büyüyüp çiftin yaşlanmaması hususu benim de dikkatimi çekti hocam, hattâ spoiler içinde yazacaktım ama unutmuştum, sen değinmişsin bile. Haklısın, 98 günde çocuk 6-8 yaşına denk gelen bir sıfata büründü, sonrada kısa sürede 19-20 yaşlarına tekabül eden bir forma gelip iblis moduna geçti. En sonda da yeni kurbanlar gelmeden evvel duvarı boyadı, boy ölçüm bilgilerini sildi. Valla ilginç bir filmdi, insanın rüyasına girebilecek cinsten. Filmi gömenleri YONDER TOKİ'ye yollamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Mayıs 2024; 15:18:18 >

• Ed Wood kullanıcısına yanıt

Hocam sizin gibi filmlerden iyi anlayan bir kişinin böyle Efsane bir filme 6.5 puan vermesi beni çok şaşırttı..

• Sappho (2008) 10 / 6 1920'lerde Yunanistan'ın Midilli adasında geçen kışkırtıcı, tutkulu ve aksiyonlu bir aşk hikayesi..

• 
Sayfa: önceki 50355036503750385039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.