Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.286
Cevap
31
Favori
884.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle arkadaşa hayırlı olsun bende yeni grande punto aldım. Araba aldığımda 15 km.de idi. İlk izlenimlerimi bende kısaca anlatayım.

Öncelikle fiyat konusuna bir açıklık getirelim ben arabayı geçen hafta 1.4 active 77 HP. 5K baz modeli 20.900 YTL'ye aldım. Bu fiyat normal fiyatın 2.000 YTL altında. Herhangi bir koç indirimi değil bu ilk 500 araç için dediler bana fakat şu an son durumu bilmiyorum. Yani bir hafta öncesine kadar punto alan herkes bu 2.000 YTL lik indirimi aldı. Aracım new orleans mavisi. Yan aynalar oldukça büyük ve görüş açısıda iyi. İç mekanıda ben baz model olmasına rağmen yeterli buldum. Herşey yerli yerinde kafa karıştırıcı birşey yok. Kapıları içeride orta konsolda yer alan bir tuşa basarak kitleyebiliyorsunuz. Müzik sistemi katalogda dediği gibi 4 hoparlör ve 2 tweeterdan oluşuyor. Kullanım kitapçığında yazan değer 4 X 30 W. Bass ayarı standart 0'da geliyor bunu yükseltmenizi öneririm. Ses gayet iyi. Kapıların kapanmasında bir problem yok. Uzaktan kumandalı merkezi kilite bastığınızda kapılardan biri açıksa sinyal ışıkları farklı şekilde yanarak sizi uyarıyor. Debriyaj pedalı biraz uzun geldi bana ve bayağı aşağıda kavrıyor ama çok yumuşak. Direksiyon tek kelime ile süper city moduna bastığınızda ise zaten hafif olan direksiyon iyice hafifliyor. Bildiğm kadarıyla city modu belli bir hızın üzerinde otomatik normal moda dönüyor. Çünkü bu mod daha ziyade park manevraları için uygun. Koltuklar rahat bir şekilde ayarlanıyor. Emniyet kemeri ikaz sistemi güzel gerek siz gerek ise yanınızda oturan kişi emniyet kemerini takmaz ise sizi ses ile uyarıyor. Viteslerin geçişi rahat.

Şimdi gelelim kusurlarına otomobilin kornasına basmak çok zahmetli bayağı bir güç istiyor benim otomobilime özgü olduğunu zannetmiyorum. Süspansiyon sistemi bozuk yolda içeride gürültüye yol açıyor. Hız arttıkçada otomobilin içindeki uğultuda artıyor. Özellikle bozuk zeminlerde çok sessiz bir otomobil değil. Düz yolda rahatsız edici bir ses yok.

Donanımı yüksek fiyatı uygun, tasarım ise tartışılmaz. 1.4'lük motorda gayet atak, yakıt tüketim değerleri oluşmadı ama bu değerlerinde iyi olacağını düşünüyorum. Yol bilgisayarı ve göstergelerde gayet şık duruyor. Arka koltukta üç kişi hepsi 1.80 ve üzeri sıkışmadan oturabildik.

Kullandıkça izlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim.

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Active de aynalar gövde rengimi?

Aynalar ve kapı kolları gövde rengi değil.
  • Periyodik bakım kaç binde bir?
    Performans konusunda kullandığın başka araç varsa karşılaştırabilir misin?
  • Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan.
  • İyi günlerde kullanın. Hayırlı uğurlu olsun. Araç hakkındaki izlenimlerinizi ilgiyle okuyorum. Kafama yatarsa bende alabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Periyodik bakım kaç binde bir?

Peryodik bakımlar 20.000 km'de bir yapılacak. Performans olarak ben memnun kaldım sonuçta genelde şehir içi kullanıyorum. Test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.
  • hayırlı olsun..fiyatlarda gerçekten uygun..acele eden kazanmış yani..
  • hayırlı olsun.....galiba reklamları senin arabayla çekmişler 20 km öyle olmuştur.
  • Hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Bence sınıfına göre çok güzel araba almışsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yankov

JASD VERDİĞİN BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

YUSUFK ALDIĞIN ARABA 3 KAPILI MI 5 KAPILI MI ? (GALİBA LİSTE FİYATINDAN İNDİRİM YAPTILAR SANA.)

5K koç indirimi ile aldım normal fiyatı 22943
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Periyodik bakım kaç binde bir?

20000 veya 1 sene

2000 model clio kullanıyordum bu daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufk -- 2 Mart 2006; 15:19:36 >
  • sizce garantiyi uzatmak avantajlımı 2 yıl 453 ytl
  • tabiki garantiyi uzatmak iyi oluyo.
  • hayırlı olsun kazasız belasız... resimleri bekliyoruz
  • Resiimmlerrr

Hayırlı olsun kardeş allah kazasız belasız kunlanmak nasip etsin...

Valla Şu Hondanın Geleceği yok Bnde büyük ihtimal bundan alacam
  • Arkadaşlar ikinize de ahyırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Lastik havalarına bir bakın derim ben S40'ı aldığımda ilk fırsatta havaları ayarlattım, 42 psi hava vardı lastiklerde.

Yüksek hava da uğultuya neden olur arabada, bir baktırın derim.
  • Hayırlı ugurlu olsun. Bende 18,19 ytl civarında az kullanılmış bi g. punto bulursam hazıran gibi 98 unomu satıp alıcam. 2. eli okadar düşermi bilmem ama onu ümid ediyorum yoksa 2001-2002 ford focus alabılırım
  • Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • güle güle kullan...
  • bence bi kere araba karizma .. o yeter. aston martin :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.