Şimdi Ara

hasta muhabbet kusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kusum 2 yasinda erkek muhabbet kusu. yaklasik 1.5 aydir hasta. kursak sisligi ile basladi, ishal oldu, kabiz oldu. halsizlik, arada yemden dusme sonra canlanma vs. her gittigim vet veya petshop baska birsey onerdi el mecbur uyguladik ama ilaclardan cok hirpalandi. antibiyotik, ishal ilaci, tollisan kombi mix, forte, ardindan probiyotik..

su an ishal veya kabizlik yok ama kursak sisligi mevcut. cok halsiz, yem yemeyi yine azaltti. tum gun iste oldugum icin devamli gozlemleyemiyorum ama dun aksam sivi sekilde epey bir kusmasina sahit oldum. su an sorunun mantar mi, enfeksiyon mu oldugunu bilmiyorum. dolayisiyla hangi tedavi uygulanmali onu da bilmiyorum ve buradaki arkadaslardan yardim istiyorum. foto ve video ekliyorum VID-20231128-WA0007 kakasinin fotosu yok ama aksam yollayacagim. baska bir forumda bilgili bir arkadas "hava keseleri zedelenmiş veya patlamışta olabilir" seklinde bir yorum yapti, hepten endiselendirdi.

su andan itibaren, gecmis tedavileri de goz onunde bulundurarak hangi tedaviye nasil baslamam gerekiyor, bu yakisikliya ne yapabiliriz?

• Veteriner ne diyorsa onu yap. Burada ne önersek boş çünkü biz doktor değiliz ve hayvanı yakından görmüyoruz.

Genel olarak hasta hayvana vitamin verilmez, suyu ve yemi sık sık değiştirilir kafesi temiz tutulur ve kafesinden pek çıkarılmaz, dokunulmaz, ani ısı, ışık ve ses değişimlerine maruz bırakılmaz, kafesin yeri değiştirilmez diye biliyorum.

• valla su surecte anladim ki muhabbet kusu icin en son gidilecek yer veteriner. 3 ayri vete gittim 3 u de yanlis tedavi yapti. deneyimli bir kus ureticisi tek secenek.

• kursak mantarı ise yavaş yavaş tedavi olmazsa kuş sonunda ölüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.