Şimdi Ara

iPhone satışlarında son 7 yılın en sert düşüşü, Android yükselişte (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
5.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iPhone 15 50 bin TL, S23 25 bin TL. Performans, kamera, malzeme kalitesi olarak birbirine çok yakın cihazlar ama arada 2 katı fiyat farkı var.

Aynı şekilde 15 PM 512 85 bin TL, Honor 60 pro yanında 6 bin liralık saat hediyesiyle 55 bine satıldı arada 30-35 bin fiyat farkı var ama Honor ekran, kamera, malzeme kalitesi, hızlı şarj gibi konularda ciddi anlamda daha üstün bir cihaz.

Burada iOS çöp Android en iyisi gibi laflara gerek yok iOS muazzam bir işletim sistemi ama tüm mesele verdiğin paranın karşılığında aldığın total paket.

Şahsen 50 bin liraya 60hz ekranlı ve 20w tarihi eser hızlı şarj destekleyen bir telefon almam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RTX3080Ti kullanıcısına yanıt

sallamışsın 15 ve s23 uçurum kamera farkı var. Performans ve malzeme kalitesi olarak da fark var ama kamera farkı çok daha bariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayloft -- 29 Nisan 2024; 9:57:33 >
  • Grafik ve arastirma US pazarina ait.

Galaxy S23, Motorola Edge, Moto G, google Pixel gibi modeller kullanicilara ucretsiz veriliyor. (12-18 aylik 5-10 dolar bir ucreti var fakat bill credit olarak faturaya indirim tanimlaniyor.)

@ardarulez odeme yontemi olarak Apple'in eksik kaldigini soylemis ama bu pazarda her sey Apple Pay ile odeniyor. Guvenlik sebebi ile kisiler temassiz veya fiziksel kart yerine Apple Pay kullaniyor. Kimliklerin bile Apple Vallet'a tasinmasi planlaniyor.

• Ytümak Y kullanıcısına yanıt

Apple bilgisayarı eskiden cok severdim simdi biraz severim telefonu cöptü hala cöptür..

• küçük atta civcivlerde yesin... asid fazla gelmiş...

• Apple ve İos sadece bir firmaya aitken Android denilen sistemi kaç farklı marka ve telefon kullaniyor.

Ozellikle fiyatlandirma kisminda turkiyede apple cihazlarin durumu belliyken androidler daha ucuza bulunuyor.

İmei atilma durumu bile alicinin dikkatini cekiyor, iphone a imei atilmiyor diye dusunup androide yönelebiliyor.

Bunlari göz ardi ederek sanki apple ın dusme sebebi gittikce kalitesiz olmasindan dolayıymış gibi lanse edenin zekasindan suphe ederim :D

• Mantığınız çok çok yanlış. Bizde yerli yabancı fark etmeksizin hükümetin ürünü üretenden 2 kat fazla vergi koyma alışkanlığı olduğu sürece hiçbir şey değişmez. Yerli araba alsan da yabancı araba alsan da 1 araba kendine 2 araba hükümete alıyorsun. Telefonda da aynı şey söz konusu. Yurtdışında anahtar teslim 500.000 tl olan arabaya burada 1.500.000 tl saymak zorunda kalıyorsun. Maalesef esnafımız da (büyük küçük fark etmeksizin) başındakiler ne yaparsa aynısını uyguluyor. Her türlü masrafı ürün fiyatının üzerine yerleştirdikten sonra bir de %150 karını koyuyor, ürünü fahiş fiyatla satıyor. Hükümet de aynısını yaptığından, ne kontrol ne denetim ne yaptırım hiçbir şey de olmadığından ülkede tam bir ekonomik kaos yaşanıyor. Kimse, yediğinin, götürdüğünün, çaldığının hesabını vermeyeceğine adı gibi emin olduğundan rahatça hareket ediyorlar. Ancak tüm bunların sonucunda ortaya çıkan hesabı yine bu durumla hiç alakaları olmayan en alttaki garibanlar ödüyor.

• iPhone'ların ömrü uzun falan değil. En fazla 3-4 sene sonra yazılım sürümü kısıtlamaları nedeniyle uygulamaları kullanamaz hale geliyorsun. Banka uygulamaları bile çalışmıyor, sonrasında ya yeni model SS yöntemiyle ya da başlarım böyle işe diyerek Android işletim sistemli bir modele geçiyorsun.

• asıl çürük dandios... dandios hesabından atıldığınıda inkar edersin şimdi...

• BF.Skinner kullanıcısına yanıt
    Pos cihazından kaynaklı olabilir hocam. Ben bir kaç defa şok markette denedim sorun olmadı. Kasiyer marstan gelmişim gibi bakmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 29 Nisan 2024; 14:0:18 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Pos cihazından kaynaklı olabilir hocam. Ben bir kaç defa şok markette denedim sorun olmadı. Kasiyer marstan gelmişim gibi bakmıştı.
    😃 genelde bimde ve a101de sorun oluyor

Ama garip yani bir gun sorun olmuyor ertesi gün okuyor falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 29 Nisan 2024; 14:1:37 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reanimate kullanıcısına yanıt
    Birçok model var hala aktif kullanılan. Bende iphone 7 kullanıyordum 2020 senesinde cihaz gerçekten çöptü ilk çıktığı iki sene güzeldi hoştu ama sonrasında o zamanlar sadece twitter insta mesaj arama müzik dinlemeydi oda sabah okula giderken bluetoth kulaklıkla müzik dinlemeye başlıyordum 2 saatte yüzde 30 la okulda oluyordum. Kronik soket hoparlör arızalarını saymıyorum bile. Benle aynı zamanda snapdragonlu a70 alan arkadaşım 2024 senesinde hala kullanıyor şarjı birgünü oyun oynamazsa götürüyor üstüne wildrift oynuyor insta kullanıyor en güncel uygulamarla en önemlisi twitter kullanabiliyor. Sizce bu mudur kullanmak yoksa benim ip7 kullanımım mıdır?

• Headlong Into Carnage kullanıcısına yanıt
    Çöp değildir bunuda kabul etmiyorum işlemcisi kamerası gayet güzel cihazlar ama mantık çerçevesinde güzel cihazlar değil özellikle Türkiyede servisi kazık kendisi kazık kısıtlamaları 2.yıldan sonra başlayan arızaları derkene Türkiye şartlarında mantıklı değil alanlarda zaten özelliklerine almıyor çoğu bilmiyor bile diyaframdır işlemcidir vs. sırf elma logosu apple abi ya demek için alıyor yoksa profesyonel kullanan birisi için apple cihazlar nimettir.

Yazılımı cöp oldugu icin cöptür. Kimse girmesin diye kapısı ve penceresi olmayan bina gibidir..

ben pili değiştirdim 3. yada 4. senesinde.söylediğin sorunları yaşamaya geçen sene başladım değiştirdim yavaşladığını 7. senesinde hissetim. Ama ekran boyutu ve pil ömrü çünkü plus a geçtim onun dışında bir artı görmedim kamera tamam daha iyi ama çok kullanmıyordum.

• Reanimate kullanıcısına yanıt
    İnandırıcı gelmiyor hocam kusura bakmayın aynı cihazı kullandığım için. Kullandığım esnada memnun eden 2 şey vardı sadece ön kamera kalitesi ve facetime idi harici herşeyi kötüydü.

iPhone 7’ye twitter (X) desteğini kesmedi.

• Apple kadar mide bulandırıcı hareket eden firma yok ayrıca bu devirde gerçekten zenginsen risk alıp android seçersin zaten zenginler de bunu yapıyor, onlara çok bayılmıyorum o ayrı ama siz hala piyasada s4 dönemindeki samsung ile 5s dönemindeki apple var gibi davranmayın s21 ultra mesela hala bal gibi harika bir cihaz neden iphone alayım ki özellikle de netflix tasarlamış gibi çirkin duvar kağıtları ve tırnakmatik telefonları anımsatan arayüz varken ki eskiden beri ios u eleştiririm arayüzde (steve jobs tasarımlarından hiçbir anlamda eser yok) bir de mobile düzgün oyun vs çıkmıyor kısaca ios bu şekilde tutunamaz. Influencer değilseniz almayın olsanız da almayın sony xiaomi huawei samsung varken bakmam.
    Ipad gerçekten rakipsiz o başka.

• Yılların android kullanıcısı olarak iPhone tercih etmem için bir neden yok ki .

Ha olaki birgün 120 Hz Amoled ekranlı, dokunsal tetik tuşu ve üstünde bildirim ışığı, dahili fan sistemi ve ekran altı kamera seçeneği olan bir model üretirler ve fiyatında 700 $ olursa alırım

• S24 ile iyi bir hamle yaptı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.