Şimdi Ara

Kalori açığı oluşturuyorum sizce doğru mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 gün önce kalori açığı vererek kilo vermeye başladım şu an boyum 173cm, 17 yaşındayım ve 89 kiloyum günde 1300-1500 kalori alıyorum ve haftada 4-5 gün olmak üzere spora gidiyorum. Tabii ki makrolara dikkat ediyorum günlük tam 150 proteine çıkamasam da 120 gram civarı protein alıyorum, sizce 3 ay bu şekilde devam etsem 15 civarı kilo verir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yağ oranınız yüksek ise en doğrusu öncelikli olarak kalori açığı yaratarak yağ oranını düşürmektir. Ardından temiz bir beslenme planı ile kas kazanımı daha verimli olacaktır.

Üç ayda şu kadar kilo vermekten ziyade, aynadaki görüntüye ve antrenmanlara odaklanın. İlk başta kilo düşüşü hızlı olabilir. Vücuttan su atimi olacaktır. Aynı zamanda yeni başladıysanız elbette kas kazanimi da mümkün olacak. Görüntüye odaklanarak ilerleyin ölçüm yapın.

Zamanla kilo verme hızınız düşecek. Buna göre diyetinizi şiddetlendirmeniz gerekebilir. Hedefinize yönelik belirleyeceksiniz bunu. Kalori belirleme kısmı nabza göre şerbet misali bi nevi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuradan bilgileri gir hesap yap. Sakın aşırı kalori açığı bırakma. 1300-1500 kalori dediğin senin için çok düşük bir değer.

AĞIRSAĞLAM
    Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ve Beslenme Programı (Ücretsiz!)
    https://www.agirsaglam.com/gunluk-kalori-ihtiyaci-hesaplama/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.