Şimdi Ara

kirada oturan 3-4 çocuklu asgari ücretli ne yiyip ne içiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçekten merak ediyorum forumda böyle birini yakindan taniyan varsa ne yapiyorlar hergün çorbami içiyorlar gerçekten merak ediyorum

tek yaşıyorum dışardan yemiyorum marketten alıp evde yapıyorum günde en az 300tl harcıyorum aldıgım ürünler ortalama ve ortalamadan aşagı seviye kaliteli kırmızı et almıyorum fiyatı fazla geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 16 Mayıs 2024; 22:38:59 >

• Fakirin eniğinden sıpasından bana ne. 30 saniyelik orgazm için deliğe sokarken bana mı sordu. İsterse çocukları ölsün, veya yetersiz beslenmeden, gebelikteki komplikasyonlardan dolayı gerizekalı doğsun.

Acıma duygusu, merhamet taze bitti kardeş. Geçenlerde suriyeli eniğin birisi Maraş’ta mı Adıyaman’da mı ne bir enkazın yanındaki kablolalara dokunup çarpılıp ölmüş…üzüldüm mü? Yoo.

bende hepsi paris london nyc bodrum çeşme geziyor tozuyorlar dedim zaten nedemezsin,dünyanın heryerinde asgari ücretle geçim hayat kısıtlıdır işçi sınıfı düşük maaş gurbetçilerin çoğu 50-60 m2 kümeste kalıyor oralarda sizin pempiş dünyanız gibi değil hayat.

yüksek kalifiye mühendis bilmemem kaç ödüllü doktor, ekonomist, yazılımcı gurbetçi izleye izleye youtube de beyniniz mavi ekrana düştü tabi zamanla.

• karısıda çalışıyor çoğunun varoş semtler, eski tip yapılarda oturdukları kiraları okadar yüksek değil gayet geçiniyorlar.

• İş yerinden yemek getirme + biraz devlet desteği + anan baba hayattaysa zaman zaman küçük yardımlar, şeklinde gitti bir süre...

• ekmek ucuz diye çok uzaktaki fırına gidenler biliyorum

suyu hayrattan dolduranlar biliyorum

• Kontrolsüz üremenin cezasını çekiyor
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt

ülkeyi yönetenler en az 3 cocuk diodu uymustur  

• Allah yardım eder ayet var.

• Benim tanıdığım var çok

7500 TL kira veriyor amcası olduğu için yoksa 10-12 en az diyor

2 küçük çocuğu var

İş yerinden evine artan etleri götürüyor bazen

300 TL olan cep tel faturasına isyan ediyor ama ben 3 lahmacun parası aslında bişey değil desem de kafa gitmiş adamın

Hem çocuğunu haftada 1 sinemaya pikniğe gezmeye götürmeye çalışıyor hemde bir hamburger 150 TL olmuş diye isyan ediyor ama kızı işte çocuğu eksik kalmasın istiyor başkasından

Ayda 26 gün çalıştığı oluyor günde 12 saatten aldığı ücret asgari ama fazla mesaileri var işte birde servisi

Bazısında para var Trabzonlu var bir tane zamanında alsaydın evini diyor AKP'li , dünyaya geliş tarihimi geriye atsaydım keşke değil mi şuan İstanbul'da kümes kadar en az ucuz 3-4 milyondan başlıyor

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

@kerimcem adlı kullanıcının, yanıtlanan mesajı:

karısıda çalışıyor çoğunun varoş semtler, eski tip yapılarda oturdukları kiraları okadar yüksek değil gayet geçiniyorlar

Sen hazır miras vs yemiyorsan ben adam değilim mesela yada Almanya'da yaşıyorsundur

• dışardan yemiyorum tek kişiyim günde 300tl veriyorum yemege marketten aldıgım halde öyle kaliteli üründe degil yediklerim max ortalama ve ortalama altı

• Baya rahat yaşıyor olmalılar belirli semtler sadece bunlardan oluşuyor bir tane köyüne dönen yok artı adiyamanın bile chpye verdigi yerel seçimde hepsi akpye verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoa -- 16 Mayıs 2024; 11:1:37 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Biyolojik olarak yaşıyorlardır. Eğitim ve kültür seviyesi de düşük ise sosyal ihtiyaçlar yoktur.

Yeme, üreme ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyorlardır.

Buna "gayet geçiniyorlar" denir mi bilmem.

• Ben küçükken 80'lerde iç göç ile Doğu'dan İzmir'e yerleşmiş vatandaşlar vardı. genelde minimum 5-6 çocuk yapıyorlardı ama 10 çocuk yapanları vardı. erkek çocuklara sandık yapıyolardı çocuk daha 7-8 yaşında sandığı omzuna geçirip ayakkabı boyacısı olurdu. hergün onların mahalleden ayakkabı boyacısı çocuklar şehir merkezine inerlerdi ama böyle ufacık çocuklar.

bu arada o göç eden kesimden 25 kardeşi olan birini tanımıştım. babasının 3 karısı varmış toplam 25 çocuğu varmış.
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

bende hepsi paris london nyc bodrum çeşme geziyor tozuyorlar dedim zaten nedemezsin,dünyanın heryerinde asgari ücretle geçim hayat kısıtlıdır işçi sınıfı düşük maaş gurbetçilerin çoğu 50-60 m2 kümeste kalıyor oralarda sizin pempiş dünyanız gibi değil hayat.

yüksek kalifiye mühendis bilmemem kaç ödüllü doktor, ekonomist, yazılımcı gurbetçi izleye izleye youtube de beyniniz mavi ekrana düştü tabi zamanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Mayıs 2024; 11:51:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Allah yardım eder ayet var.

Allahü teala akıl ve irade yoluyla yardım eder. Aklını kullanmayana etmez.

Belki aykırı olacak ama iyi, kötü,çirkin filminde bir sahnede clint easteood"un bir sözü aklıma geldi.

"God is not on our side, he hates idiots also".

Bu söz hoşuma gider.

Artık eski ortaçağ devrinde değiliz. Nitelikli sağlıklı birey yetişecek ise maddi durum önemli. Daha hamile kalmadan annenin alması gereken vitaminler var. Sonrasını hiç saymayalım.

Ama üremek bedava. Allah rızkını verir diye bol bol üreyen toplumların hali de ortada.

• Hayatta kalıyorlar. çocukları bolca yokluk ve açlık çekiyor. İhtiyaçları karşılanamıyor sağlıksız büyüyorlar. Fiziksel ve psikolojik olarak bitap durumdalar...
  • Öbür dünyada sonsuz bolluk bereket var araba istiyosan araba ev isteyene huvuzlu villa var

Önrmli değil bu dünyadaki sefalet

• Böyle yaşayan insanlara hiç acımıyorum yalan yok. Çünkü her insan ayağını yorganına göre uzatmak zorunda başka çıkar yolu yok. Babasının düşüncesizliğini çocukları veya eşi niye çekmek zorunda ? Biz yapalım da Allah rızkını verir diye sokağa salınca o çocukların ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Şahsen doğru düzgün maaş almadan veya eşim çalışmadan ayrıca işten çıkarılmam durumunda beni bir süre idare edecek kadar birikimim olmadan veya bir evim olmadan evlenmem zor. Çünkü benimle aynı kaderi yaşamak zorunda değil hiç kimse. Veya benim nasipsizliğimi kimse çekmek zorunda değil. Aynı şekilde çocuklarımda. Onlara bırakabileceğim birşey olmadıkça çocuk yapmayacağım.

• Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum açıkcası.Gerçekten yani bekarım evimiz bize ait eve 3 Maaş giriyor gene geçineniyoruz.( Yani geçinemiyoruz derken aç değiliz açıkta değiliz) gene yetmiyor para ben bu durumu çok merak ediyorum Kirası olupta 3 4 çoçuklu aileleri.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.