Şimdi Ara

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
134
Favori
36.745
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TEB için yaptığım başvuru için, banka ön başvuru da kabul etmiş iade etmeyi. Garanti Bankası içinde geçen sene kapanan kart için kayıt açayım dedim sizin mesajı görünce, aynı yanıta yakın cevap geldi bankadan. 8 tane kadar çalıştığım banka var, artık hepsinden gına geldi her sene uğraşmaktan, hepsini aidatsiza çevirdim. Tek Finansbank kaldı onda da aidat yansimadan iadesini istiyorum iade ediyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • d4hi kullanıcısına yanıt
    hp_anka H kullanıcısına yanıt

Yıllardır Garanti tek kredi kartı olarak devam ediyordum, artık maaş anlaşmam hangi bankadaysa o kredi kartına dönmeye karar verdim. Sanırım aidatsız tek kart en rahatı gibi geliyor. Sizin kart sayısı çok olunca derdinizde çok olmuş haliyle. Kolay gelsin size... Bu vesileyle konu sahibi @hp_anka arkadaşıma da tekrar teşekkür ediyorum.

• atincov1122 A kullanıcısına yanıt
    Garanti Bankası herkese aynı saçma cevabı veriyor. Ama konuda da belirttiğim gibi, kanun aidatı dönemin başında alabilirsin diyor.
    O yüzden bunlar yine boş konuşmuş. o cevapla birlikte bankalar birliği bireysel hakem heyetine mutlaka başvurun
  • Özet: Başlıktakileri eksiksiz uyguladığınız zaman haksız yere kesilen aidat ücreti size yatırılıyor.

Ben başlığı açan arkadaşın gösterdiği yolu izleyerek sorunu çözdüm ve paramı geri aldım benim yaşadığım aşamalar şu şekilde.

Bu başlığı donanım haber forumunda rastgele gezerken gördüm.

Başlığı baştan sona okudum, hemen Akbank'a resmi yazışma adresine e-posta gönderdim, aradan 2 ay geçti hiç geri dönüş olmadı Akbank'tan.

Devamında e-devletten bahsedilen yere başvurumu belgelerle nizami bir şekilde yaptım, aradan bir hafta geçince 2 yıllık aidatı (toplamda 300 lira) bir kerede yatırdılar.

İşe yaramayan yollar:

1) Şikayet var sitesinden herkes gibi şikayet yazdım ve kopyala yapıştır cevap aldım.

2) Akbank çağrı merkezini aradım toplam 300 lira aidat kesintisine karşı 30 lira alışveriş puanı vereceklerini belirttiler. Kabul etmedim, kapadım telefonu.

Bir gün sonra Akbank'tan geri arandım robot kadın sesi aidatınız geri verilmeyecektir dedi.

• Teb karti alali 2 ay oldu 127 tl kestiler. Bddkdab olumsuz cevap verdiler.tbb basvurdum heyete sunuldu diyor yokmu bunun bi çikis ara yolu ?
  • isseyy kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durumla karşıkarşıyayım süreçle ilgili bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyolog56

Hocam aynı durumla karşıkarşıyayım süreçle ilgili bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim
    1. başlıktaki şeyleri uygulayın paranın tamamını bu süreçte geri yatırıyorlar.
  • Konuyu açtığınız için teşekkürler. Yapıkredi benim kredi kartı aidatımı iade etmemişti.bende kapatın demiştim. 1 hafta içerisinde bankadan tarafıma ulaşım yapılmadı ve bende kredi kartını kırdım attım. 140tl lik aidatın da üzerinden su içmeyi planlarken bu konuyu tavsiye ettiler.gerçektende konudaki dilekçeyi bankaya gönderdiğim gibi banka aidatı iade edeceğiz diye dönüt sağladı. Önceki taleplerimde aidat alınmış iade edilemez diyordu müşteri temsilcisi. Ama şimdi iade ettiler. Artık yapıkredi kredi kartım yok ama olmasın varsın. Artık saçma sapan kampanyalar yapmaya başlamışlardı. Elveda yapıkredi. Çok şükür aidatımı kurtardım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başvuru belgeleri için ekran görüntüsü yeterli olur mu mailin hesaptan kesilen tutarın. Yapıkredi çok ilgin 9 senelik müşterisi olmama rağmen kartımı kapatıcam bu gidişle dememle birlikte hemen işleme alalım diyerek kartı kapattı. Dünden razılarmış

• Yapıkrediye başvuru yapmıştık. Kabul etmediler. THH'ye başvuru yaptık, "kredi kartlarının kullanılma bedeli olabilir." diye iadeyi reddetmişler. Satılmış bu THH'ler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

Garanti Bankası herkese aynı saçma cevabı veriyor. Ama konuda da belirttiğim gibi, kanun aidatı dönemin başında alabilirsin diyor.
    O yüzden bunlar yine boş konuşmuş. o cevapla birlikte bankalar birliği bireysel hakem heyetine mutlaka başvurun

Hocam akbank iadeyi kabul etmedi bankalar birliğine başvurdum kaç günde sonuç çıkıyor

• Yukarıda ısrarla belirttim thh ye başvurmayın diye.
    Yanlış yere başvurmuşsunuz.
    Bankalar birliğine başvursaydınız paranızı alacaktınız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    3-4 ay sürüyor. Ama geçenlerde yeğenim için başvurduktan bir gün sonra kendisi yatırdı akbank

• quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

3-4 ay sürüyor. Ama geçenlerde yeğenim için başvurduktan bir gün sonra kendisi yatırdı akbank

Başvurunuz ilgili Hakem Heyeti gündemine alınmış ve bankadan görüş talep edilmiştir. Başvurunuz, karara bağlandığında, alınan karar e-posta adresinize ya da başvuru belgelerinizde bildirmiş olduğunuz iletişim adresinize gönderilecektir.

Bu yazıyor geçen yılda almışlardı aidatı ama o dönemin hesap kesimini bulamıyorum nasıl geri alabilirim onu hocam?

• KAEC kullanıcısına yanıt
    Onu almanız çok zor

• Talip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lider06 -- 10 Nisan 2021; 22:38:1 >
  • Garanti Bankasını arayıp ne kadar zorlasakta geri alamadık. Kartı kapatın dedik tamam diyip işlem başlattı direk. Hesabı kapatıcaz dedik peki dediler. Şikayet edicez dedik ona da peki dediler. Yani napalım başka gitti 300 lira. En yakın zamanda garantiyle tamamen yolumu ayırıcam.

• Konuyu görünce yazayım dedim. Garanti bankasının 2019 yılında kestiği aidat için TBB açtığım dosya değerlendirildi ve fazla aldıkları 10 TL gibi bir iade edip başvurumu kapattırdılar. Tam şam şeytanı olmuş bunlar. Onlarca banka ile çalıştım, hepsinden iade aldım. tek garanti bankası paramın üstüne yattı.

TBB verdiği kadar
    quote:

Tarafların Heyete sundukları tüm belge ve dokümanlar değerlendirildiğinde;
    üyelik aidatına ilişkin bilgiye Banka ile Başvuru Sahibi arasında akdedilmiş olunan
    sözleşmede yer verilmiştir.
    Bununla birlikte, üyelik ücretine ilişkin,ücret artış bilgilendirmesinin 23 Aralık 2018
    hesap kesim tarihli ekstre ile mevzuata uygun ancak dönem içinde yapıldığı
    görülmüş, yıllık olarak tahsil edilen kredi kartı aidatlarına ilişkin ücret
    değişikliklerinin ilgili dönem başlamadan kart sahibine bildirilmesi gerektiği,
    Ağustos/2018-Ağustos/2019 dönemine ilişkin olduğu belirtilen ücret artışının
    hesap özetinde bildirildiği tarihten 30 gün sonra geçerli olacağı, söz konusu karta
    ilişkin; bilgilendirme yapılmadan önceki aylar için 2018 yılında tahsil edilen 119-
    TL üzerinden, kalan aylar için Banka tarafından 2019 yılında tahsil edilen 144-TL
    üzerinden ücret alınabileceği, bu sebeple 10,42-TL’nin iade edilmesi gerektiği
    değerlendirilmiş,Banka tarafından 10,42-TL iade edildiği anlaşıldığından talebin
    reddi gerektiği değerlendirilmiştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum.

YApıkredi gold kartıma yansıtılan 180.50₺ lik ücrete kızarak kartımı kapattırmıştım tesadüf konuyu gördüm adımları tek tek uyguladım. Önce bankadan kesilen ücret geçtiğimiz yıla aittir yani ücret peşin alınmamaktadır diye mailime cevap geldi. Bankalar birliğine edevlet üzerinden başvurdum evraklarla ilgili bir kaç sorun oldu o aşamayı zor geçtim ama sonunda yapıkredi ödeme yapacağını kabul etti diye cevap verdi bankalar birliği. Banka yine uğraştırmaya devam etti müşteri hizmetleri biz göremiyoruz vs dedi şubeyi aradım onlar genel müdürlükten sordurdular vs yatacağını söylediler. Yine yatmadı ısrarla takip ettim hatta şube çalışanı beyefendi süreçle çok karşılaşmıyoruz o yüzden sorarak işlem yapıyoruz dedi sonunda yatırdılar.

Şimdi garanti bankası kesmiş kartı aidatsıza çevireyim diyorum ama flexi var sanırım sadece o da mantıklı olacak mı bilmiyorum

• Arkadaşlar benim vakıfbanktan kredi kartım var ama internet şubesinden bize yazın bölümünden kredi kartı harcama itirazlarına giriyorum harcama itirazı için en yakın şubemiz kanalıyla iletebilirsiniz diyor nasıl çözerim yardımcı olurmusumuz illa bankaya gidipmi itiraz etmem gerekiyor siteden nasıl bir yol izleyebilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.