Şimdi Ara

Marshall Mid Kulaklık incelemem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese selamlar.Yeterince uzun zamandır kullanmış olduğum,adeta hayat kurtaran niteliğindeki Marshall mid kulaklığımı sizlere elimden geldiğimce,fakat bir o kadar da amatörce anlatmaya çalışacağım.Kulaklıklara adeta sevda besleyen,fakat teknik olarak pek anlamayan birisi olduğumdan fazla sayısal detaylara giremeyeceğim,Hi-Fi head arkadaşlar için şimdiden özür diliyorum.Üstelik bir bass head olmama rağmen MİD ler ile öne çıkan bir kulaklığı tercih ettiğimi söylersem,ve Beats Mixr,beats studio,beats ep,beats pro,sony mdr xb950 bt,sennheiser urbanite xl,audio technica cks99 gibi kulaklıkları da uzunca süre kullandığımı eklersem,sanırım biraz okunmaya değer bir yazı olacağını düşünüyorum.

Evet Başlayalım ;

1.Tasarım

Kulaklığın vurucu noktalarından birisi bana göre tasarımıdır,deri görünümlü sert plastik yapısı,mat siyah ile birleşince markanın ikonik yapısını çok iyi yansıtmış diyebilirim.(Kafa bandı deri).Eğer hepsiburada gibi sitelerden görselini gördüyseniz,size tavsiyem kendi sitesine girip bir bakmanız olacaktır.Şahsen kulaklığı tercih ederken sitesi çok etkiledi beni.Nasıl ki Harley davidson kullanıcılarının bir parçası olmak için harley davidson almak istersiniz,işte marshall kitlesinin bir parçası olmak istedim bir an :).Saçma gibi gözükebilir başta ama "creating community" markaların çok önemli bir pazarlama stratejilerinden birisidir.Neyse dağıtmayayım konuyu...
    Normalde siyah renkli bir aksesuar tercih etmem,detayları kaybediyor çünkü.Ama bu üründe bu geçerli değil.Bir yandan ben asil bir kulaklığım,bir yandan da çok hareketli ve kibarım mesajını veriyor.
    Üstelik taşınabilirlik olarak ta inanılmaz rahat bir kulaklık.Kullandığım zaman boyunca montumda taşıdım ve çoğu zaman kendini unutturdu diyebilirim.
    Tasarım konusunda dayanıklılığına da dikkat çekmek isterim.Zira kulaklığın bir diğer güçlü noktası da bu.Oldukça dayanıklı,su geçirmez değil fakat ben yoğun kardiyo esnasında kullandım,herhangi bir sorun yaşamadım.Spor salonunda kullanmaya en uygun kafa üstü kulaklıklardan birisidir ayrıca.Tasarımı gereği kulakları fazlaca sıkıyor.Bu da yatarak yapılan hareketlerde kulaklığı biraz öne eğdiğiniz zaman rahatça hareketleri yapabiliyorsunuz anlamına geliyor.
    Her şey iyi hoş,fakat tasarımın hiç mi kötü yanı yok,elbette var.Üstelik neredeyse bütün marshall kulaklılarda olan ortak problem.Kulakları fazlaca sıktığı için uzun kullanımda hafif tatlı bir acı veriyor.Ama hepsi bu,hatta bana kalırsa bu bir dezavantajdan çok avantaj,çünkü spor yaparken kafada oynamıyor ,ayrıca fazlaca sıktığından bass sesleri yoğun verebiliyor ve elbette en çok sevdiğim özelliği olan İNANILMAZ SES YALITIMINI sağlıyor.

2.Ses performansı

Ses performansını çok fazla teknik konulara vakıf olmadığım için daha çok deneyimlerim ile anlatacağım.Kulaklık adı üzerinde mid frekanslarda yoğunlaşmış bir kulaklık.Bu da anladığım ve deneyimleyebildiğim kadarı ile kulaklık dengeli bir ses karakterine sahip.Gerektiğinde bass sesleri iç titretiyor ama sadece gerektiğinde.Tizler konusunda hiçbirşey diyemeyeceğim.Kulak tırmalamıyor o kadar diyebilirim.
    Basslar kesinlikle beats pro hariç tüm beats modelleri ile yarışır.
    Bu arada kulaklığı çoğunlukla bluetooth ile iphone 8 plus ile kullandığımı belirteyim,daha iyi ses kaynaklarında elbet daha fazla performans verecektir.Üzerindeki aptx teknolojisini deneyimleyemedim maalesef.
    Kulaklığı hem kablo ile hem de bt ile test ettiğimde hiçbir fark göremedim cep telefonunda.Bu da hayli ilginç geldi bana ilk başta.

3.Sonuç

Kulaklığın en seviğim özelliklerini söylemem gerekirse,tasarımı,inanılmaz batarya perfromansını ve inanılmaz ses izolasyonunu söyleyebilirim.Ses izolasyonu dediğim sizin dinlediğiniz müziği dışarıya vermemesi,bu konu yanlış anlaşılmasın eğer son seste dinlemiyorsanız dışarıdan sesleri az da olsa alıyor.
    Batarya olarak 30 saat diyor fakat ben saat saat ölçüm yapmadım.Şunu söylebilirim,15 gün boyunca her gün 2 saat aktif kullanama rağmen şarjı bitmemişti fakat ben yine de şarj ettim.Şarjı bitmesine 2-3 saat kala 10 dk aralıklarla bildirim sesi veriyor kulağınıza.
    Yukarıda yazdığım daha önce deneyimlediğim kulaklıklara göre en alınası olanı olduğunu söyleyebilirim.

Kimler almalı ?

Kulaklığı sadece ses veren,müzik zevki yaşatan bir obje olarak değil de aynı zamanda iyi de bir aksesuar olarak gören,

Dengeli yapıda müzik dinlemeyi sevip,yeri gelince bass yüklü şarkılar da dinleyen,

Yüksek sesli şarkı dinlemeyi sevip,aynı zamanda müziğiinin kimseyi rahatsız etmesini istemeyen,

600 - 700 tl bütçesi olan,

Taşınabilirliğe ve dayanıklılığa önem veren,

Spor yapan ve spor yaparken dahi kulak içi kulaklıkla müzik dinlemeyi sevmeyen herkese tavsiye ediyorum.
    Okuduğunuz için teşekkür ederim.Evet belki de aklınızdaki bir çok ses ile alakalı teknik konuyu anlatamadım,tasarımdan yürüdüm,fakat bana kalırsa marshallın hedefi de biraz o yönde.Sadece şunu söyleyebilirim ki,sadece tasarımla yürüyen bir kulaklık değil,ses performansı da oldukça başarılı.

• hocam ne tür müzikler dinliyorsunuz? bassları belirmişsiniz fakat bu sonucu hangi şarkılarda aldığınızı belirmemişsiniz, ona göre bir tahlil yapacağım için dinlediğiniz müzikleri yazarsanız çok mutlu olurum.
  • I aint your mama şarkısında bassları cok yeterli buldum,ya da basshunter i can walk on water sarkisinda da keza gayet yeterli geldi bana seviyesi.

David guetta bad ve shot me down şarkılarinda da durum ayni.Bu sarkilar bir analiz icin yeterli olur diye dusunuyorum.

Basshead iseniz kesinlikle beats derim,muadili yok.Hele pro modelinin bass seviyesi inanılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dinlediğim müzik türleri hiphop, heavy metal, blues diyebilirim. türden türe göre değişiyor ama birinde basslar-kickler öndeyken diğerinde vokaller ağır basıyor gibi gibi. en yakın sürede mediamarkta gidip deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kulaklığımı 14 mayıs 2018 tarihinde Karşıyaka - Konak vapurunda kaybettim.Dalgınlığıma geldi ve sıra beklememek için aceleyle vapur çıkışına hareket edince kulaklık oturakta kaldı.Kulaklığımı kaybettiğimi 2 gün önce farkettim.Sanırım çalınmıştır,yine de şansımı deneyip kayıp eşya merkezine gideceğim.Eğer şerefli birine denk gelmişse yetkili birine vermiştir, 30 gün süresi var diye biliyorum almak için.
    Nazar değdi :D
  • Scourgeofgod28 S kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun hocam, bulabildin mi?
  • Çok teşekkür ederim hocam ama maalesef kulaklık gitti.Kulaklığı kaybettiğimi zaten yaklaşık olarak 1 hafta sonrasında anladım.Bluetooth olunca ve araya işler girince kulaklığın eksikliğini anlamam zaman aldı.İzmir bostanlı iskelesi kayıp eşya bürosuna telefon ettiğimde ise,"çok geç olmuş,eğer aynı gün veya ertesi günü ihbar etseydin kamera kaydına vs bakar,belki bulabilrdik ama maalesef bu saatten sonra imkansız,elimizde de Marshall marka bir kulaklık yok kayıp olarak" cevabını aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scourgeofgod28

Çok teşekkür ederim hocam ama maalesef kulaklık gitti.Kulaklığı kaybettiğimi zaten yaklaşık olarak 1 hafta sonrasında anladım.Bluetooth olunca ve araya işler girince kulaklığın eksikliğini anlamam zaman aldı.İzmir bostanlı iskelesi kayıp eşya bürosuna telefon ettiğimde ise,"çok geç olmuş,eğer aynı gün veya ertesi günü ihbar etseydin kamera kaydına vs bakar,belki bulabilrdik ama maalesef bu saatten sonra imkansız,elimizde de Marshall marka bir kulaklık yok kayıp olarak" cevabını aldım.
    Çok geçmiş olsun, kötü olmuş

• hocam kulaklık olarak major ii vardı bende ve kuağı ağrıtacak derecede baskı yapıyordu bunda da öyle bir durum mevcut mudur?biraz tatsız bir durum çünkü
  • Incelememde de bahsettigim gibi,baski yapiyor evet,fakat benim kulagimi o kadar rahatsiz ettigini soyleyemem.Fakat konfor olarak kulagi icine alan kulaklilara nazaran baski ve dolayisiyla o tatli kulak arkasi acisini yasatiyordu.
  • Aşırı rahat ve güzel bir kulaklık, deneme imkanı bulmuştum. Ama kontrol açısından telefona mahkumsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Marshall mid ve beats stüdyo 3 hangisi daha iyi ses verir. Yada solo 3 ile kiyaslasak. JBL.e55 denedim çok kötü sesi.

• belen51 B kullanıcısına yanıt
    Studio 3 hepsine kıyasla daha iyi ses olarak bana göre.Tasarım,dayanıklılık ve kolay taşınması ise marshallın güçlü yanı.

• belen51 B kullanıcısına yanıt
    ama ben senin yerinde olsam studio 3 almazdim.2.el temiz mid veya mid anc alirdim.Halen ara ara girer bakarim marshall fiyatlarina.Ses olarak evet bir tik daha geride olabilir ama tasarimi,tasinabilir olmasi,malzemesi itibari ile studio 3 ten cok daha basarili.Ayrica aralarinda resmi fiyatta 1000 tl fark var ki bence 1000 tllik ses farki yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.