Şimdi Ara

NVIDIA'nın GeForce Now oyun akış hizmeti ücretsiz beta olarak kullanıma açıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
14.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • single playerde sorun olmazda online büyük sorun. Düşünmesi bile güzel 4k bir tv olsun yeter bağlan sisteme tamamdır . ama bunun için aylık ücret 50mbps fiber felan derken sistem fiyatına gelmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 4 Mayıs 2019; 22:18:25 >
  • Kod olan varsa talibim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Gecikme 50-55 civarı rahatsız etmiyor. Wifi ile bağlanıyorsan ethernet ile dene.
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı değerler var ama paket kaybı uyarısı alıyorum sürekli. Ethernet kullanıyorum halihazırda. Nvidia'nın sitesinde de sorun yaşayanlar olmuş bu konuda. Bir çözüm yok daha. Port açmak mı gerekiyor nedir anlamadım.
    ISP'nin çıkışlardan da olabilir. SOL kullanırken fazla latency olmuyordu, SOL altyapısı kullanan Vodafone'a geçtim 50 den aşağısını göremiyorum.

Serverların konumundan alakalı, portla alakası yoktur.
    Güvenlik duvarını kapattım, öncelik ayarını değiştirdim görev yöneticisinden ama fayda etmedi. Turknet kullanıyorum, ISP kaynaklı o halde. İşin garibi gecikme olmayıp da sorun yaşayan da var forumlara baktığımda. Uygulamada da bir sıkıntı var demek ki. Beta'dan da çıkmadı ne zamandır zaten.
    İyi kötü oynayabiliyoruz ücretsiz olarak. Beni pek rahatsız etmiyor gecikme, online oynanmıyor zaten mouse'un yavaşlığına alışılmıyor.

Stadia'ya cevap olarak sene sonu çıkarlar muhtemelen.
    Ben online oyunlardan CS:Go'yu ve Pubg'yi denedim. Cs:Go oynanacak gibi değil gecikme yüzünden ama Pubg'den keyif almıştım açıkçası. Tabii bu dediğim programı kullandığım ilk zamanları. Sonradan drop yemeye başladım ve kaç aydır düzelmedi. Gecikme dediğiniz gibi tek oyunculu oyunlarda özellikle beni de rahatsız etmiyor da bu paket hatası ile 4 - 5 saniyede bir drop oluyor oyunda, bu da rahatsız edici haliyle. Bu sorunu düzeltmeleri gerek bence, düzeltmeden çıkarmamaları gerek beta'dan programı. Sadece sunucuya uzak olmaktan kaynaklanan sorun değil bu. Dediğim gibi bendeki internet altyapısından çok daha iyi olanlar da sıkıntı yaşıyor:

https://forums.geforce.com/default/topic/1067291/pc/geforce-now-high-packet-loss/
    https://forums.geforce.com/default/topic/1073186/pc/constant-packet-loss-with-great-internet-/1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 10 Haziran 2019; 12:38:19 >

Packet Loss'un yaşanmasının sebebi kesinlikle ISP olduğunu düşünüyorum.

Ben anlık görüntü bozulması dışında komutlarda gecikme yaşamıyorum. DS4 kullansam bile butona bastığım anda oyun işliyor. Klavye de de aynı şekilde. 100mbit Fiber kullanıyorum.

FPS de tek sıkıntı mouse'un sanki bir ağırlık varmış gibi hareket etmesi. Alışınca oynanır aslında.

120 FPS modunu bu sorunu biraz olsun çözebilmek için getirdiler ama öyle olunca da çok fazla GB harcıyor.

Stadia'ya rakip olarak sene sonu betadan çıkarırlar diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 10 Haziran 2019; 15:5:42 >
  • bizde bu işin sağlıklı olması zor gibi görünüyor. bana kalırsa sadece single player deneyim olarak olabilir ama multide MS farkları v.s oyunlarda ne tat aldırır ne de adam gibi oynatır. adamlar sistemi geliştiriyorlar ama bizde altyapı yenilenmiyor ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Packet Loss'un yaşanmasının sebebi kesinlikle ISP olduğunu düşünüyorum.

Ben anlık görüntü bozulması dışında komutlarda gecikme yaşamıyorum. DS4 kullansam bile butona bastığım anda oyun işliyor. Klavye de de aynı şekilde. 100mbit Fiber kullanıyorum.

FPS de tek sıkıntı mouse'un sanki bir ağırlık varmış gibi hareket etmesi. Alışınca oynanır aslında.

120 FPS modunu bu sorunu biraz olsun çözebilmek için getirdiler ama öyle olunca da çok fazla GB harcıyor.

Stadia'ya rakip olarak sene sonu betadan çıkarırlar diye tahmin ediyorum.
    o dediğin input lag işte o mouse ile online oyun çok zor oynanır.

yalnız anlık görüntü bozulması nedir onu anlamadım tam olarak neyi kast ettiniz nasıl bozuluyor?
  • Anladım, onu aslında çözdüler sayılır yayını 120 fps göndererek. Ama bu seferde çok GB yiyor. Saatlik 20 GB civarı.

Youtube Auto'da video izlediğini düşün 1080p görüntü kalitesi bir iki saniye 720p ye ya da 480p ye düşüp geri çıkıyor. İnternet hızı stabil değilse. Ethernet'le böyle bir şey olmuyor genelde. Wifi çok sıkıntılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Anladım, onu aslında çözdüler sayılır yayını 120 fps göndererek. Ama bu seferde çok GB yiyor. Saatlik 20 GB civarı.

Youtube Auto'da video izlediğini düşün 1080p görüntü kalitesi bir iki saniye 720p ye ya da 480p ye düşüp geri çıkıyor. İnternet hızı stabil değilse. Ethernet'le böyle bir şey olmuyor genelde. Wifi çok sıkıntılı.
    hmm şimdi anladım evet wifi ile zor direk ethernet bu iş için en sağlıklısı birde cidden sağlam altyapı ve fiber şart. tabi bu ülkemizde muhit muhit değişiyor.

bizde gelişmesi lazım hem altyapının hemde iss lerin
  • Bu latency sorununun tek çözümü ülkede serverın bulunması.

Şu anki alt yapımızın yetmemesinin tek sebebi de bu aslında. Google Stadia ile server kurmazsa başka kimse kurmaz gerçi.
  • 8mbps ile single akar mı

• benim internette mi sıkıntı var çözemedim? test yaptığımda 5o mbit üstü hız çıkıyor gecikme falan da göstermiyor ama oyuna tıkladığımda ağ hatası verip oyunu kapatıyor. vpn deneyip girdim bu sefer oldu da vpn açık olunca çok lag oluyor. netspeed kullanıyorum nasl çözülür bu sorun arkadaşlar?
  • Vee sonunda geldi. 8 Mbit internet hızımla bile bedava bir saatlik oynamayı denedim bu gün. Steam hesabıma bağlanıp Mad Max oyunumu 1 saniyede indirip 3 saniyede açtı!!! 750p ve altı bir çözünürlük olsa da takılma veya yavaşlama olmadı ve son grafik ayarlarını açarak tecrübe edip ağzım açık kaldı. Vay be teknoloji nerelere geldi.

Hiç kaçırmayın, hemen programı indirin ve oyunlarınızı bedava ve yüksek çözünürlükte oynayın. Konsol ve bilgisayarlarınızı rafa kaldırabilirsiniz.

• Bence mobil platformda "Gloud Games" daha iyi... Düşük bağlantı hızlarında bile sorunsuz

• gelmesi iyi oldu
  • Geforce Now piyasayı birbirine katacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.