Şimdi Ara

Chery Omoda 5 için 40/45 gün plastik yedek parça beklemek normal mi ? ( Daha da uzun sürecek )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 Martta ( Yine .. ) aracıma park halinde bir motosikletli vurdu.

Sağ far ve ön panjur gitti.

Servise alındı.

O günden bugune ne arayan var ne soran. Nisan sonu gelir demişti genel merkez, bayi aradı yok bilemeyiz ne zaman geleceğini dediler.

Şimdi gelelim malum konuya, Chery'i en çok destekleyenlerdenim nilirsiniz belki. Ancak Chery bu kadar hızlı tok satıcı olup müşteri mağdur edecekse emin olun her şey değişir.

Çünkü bu ülkede aracın hasar görmemesi imkansıza yakın. Biri çizer , biri vurur , delinin biri sıkılır yakar , kamera yoksa polis bişey yapamayız cana gelmesin der. Neler neler. İŞimiz şansa kalmamalı. Koca şirket parçanın nerde olduğunu nasıl bilemez ? Nasıl şans işine bekleriz ? Ben olumlu yanları destekledım ve destekliyorum ancak bu şekilde maalesef butun dusunceler değişir ve bu tecrübeleri yaşayanların sayısı arttıkça ilerliki yıllar için marka değer kaybeder ve insanların gözünden de düşer.

Konu ile ilgili bilgisi olan, bu tür durumlarda izlenebilecek adımları bilen varsa yardım beklerim. Aracı sattım alan arkadaş bari ileriki durumlara hazırlıklı olsun.

Düzenleme :

Merak edenler için de şunu ekleyeyim :

Chery Omoda 5 için 40/45 gün plastik  yedek parça beklemek normal mi ? ( Daha da uzun sürecek )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr09 -- 30 Nisan 2024; 16:53:41 >

• Dalgamı geçiyorsun? 2-3 ay parça gelmesini beklemek ciddi ciddi mantık dışı bir olay.

2015 yılında Seat Leon aracımla kaza sonucu kaput ucu boyanması ve far değişimi yapıldı araç servisten 1 haftada çıktı. Sadece far olsa 2-3 günde araç teslimi yapılacaktı.

Sen 2-3 ay diyorsun, senin araban varmı ciddi ciddi merak ediyorum şuan!

Tamponu 3 ay bekliyorsanız bilinçli kullanıcı değisiniz onun adı başka bir şey ama buraya yazmayayım. Bir de yalan soyledıgınızı dusunuyorum cok fazla tutarsız hıkayenız var sız bence karakter edınememıssınız. Karsınızdakıne ıftıra atmanızdan bellı zaten. Kafanız karısık tedavi olun.

Bana istediğin kadar hakaret edebilirsin ama Chery markasına asla ettirmem ! Bu marka türkiye'ye gelmeseydi insanlar uyguna lüks suv sahibi nasıl olacakdı! Diğer markalar sırf Chery çok sattıgı ve rakiplerinden müşteri çaldığı için bol bol indirimler yapmadı mı!

Şurada 45 gün bekledin diye karalama yapmaya değer miydi ? Ben 3 ay plastik tampon bekledim sesim çıkmadı hiç konu açmayı falan düşünmedim bile. Sonuçta bu parçalar ışınlanmıyor!

• 20 marttan bu yana 40 gün olmadı, nasıl sattınız?
    Parça bekleme birçok markada var. Çinli vs alırken bunları göze almak lazım. Daha uzun süreler de olabilir.

Daha önce başka markada kaskodan ikame araç aldım. 20 gün sonrası ücretli olarak aracı kullanmaya devam ettim. Kasko firması ile anlaşmalı olduğu için daha makul fiyata kiralamış oldum. Araç şart ise böyle şeyler yapılabilir.
  • Gayet normal algı yapmayın! Sanki diğer markalarda parça aynı gün geliyormuş gibi yazmışsınız.
    Marka karalamasi yapmanizdan , algı yapmanız dan bunaldik artık . 2-3 ay parça gelmesini bile beklemeyecek kadar sabırsızsanız hiç araç almayın taksi ile gidin siz her yere!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 30 Nisan 2024; 14:54:43 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt

Dalgamı geçiyorsun? 2-3 ay parça gelmesini beklemek ciddi ciddi mantık dışı bir olay.

2015 yılında Seat Leon aracımla kaza sonucu kaput ucu boyanması ve far değişimi yapıldı araç servisten 1 haftada çıktı. Sadece far olsa 2-3 günde araç teslimi yapılacaktı.

Sen 2-3 ay diyorsun, senin araban varmı ciddi ciddi merak ediyorum şuan!

• commandx C kullanıcısına yanıt

Arkadaşa indirimle zararına sattım , servisten o alacak , ben değer kaybı davası açtım.

Kardeşim sana çok tatlı hakaretler ediyorlardı , haklılarmış. Eski mesajlarıma bak , nasıl cheryi savundugumu - aksine senınde ilk baslarda nasıl cherye ateş püskürdüğünü gorebılrısın - azıcık omurgan karakterın olsun. Kendıne gel :)

• ShaRLooT kullanıcısına yanıt

Yok onun kafası karısık. Bi bak ilk chery'e sovuyordu - sonra savunucusu oldu. Ben basından berı savundum adam bana karalama demiş. Yazık hasta toplum hasta.

• ShaRLooT kullanıcısına yanıt

Yahu benim Renault marka aracımın plastik tamponu için 3 ay bekledim ben. Bildiğin plastik tampon! Fransa'dan gelmesini 3 ay bekledim . Ama bilinçli kullanıcı olduğum için asla isyan etmedim çünkü parçanın Fransa'dan Türkiye'ye gelmesinin uzun sürecegini biliyordum . Ve ben bu olayı Renault aracımda yaşadim . Hani Türkiye'de en çok satan markalardan birinde başıma geldi bu .

O yüzden bu olay sadece Chery de oluyormuş gibi algı yapmanın manası yok!

Tamponu 3 ay bekliyorsanız bilinçli kullanıcı değisiniz onun adı başka bir şey ama buraya yazmayayım. Bir de yalan soyledıgınızı dusunuyorum cok fazla tutarsız hıkayenız var sız bence karakter edınememıssınız. Karsınızdakıne ıftıra atmanızdan bellı zaten. Kafanız karısık tedavi olun.

• Geçmiş olsun

Bir de ben nerede sadece cheryde oluyor demısım ? mesajımı tekrar okuyun da daha cok kendınızı rezil etmeyın.

• Emekkk kullanıcısına yanıt

Çok sağ olun teşekkür ederim

• Jr09 kullanıcısına yanıt

Bana istediğin kadar hakaret edebilirsin ama Chery markasına asla ettirmem ! Bu marka türkiye'ye gelmeseydi insanlar uyguna lüks suv sahibi nasıl olacakdı! Diğer markalar sırf Chery çok sattıgı ve rakiplerinden müşteri çaldığı için bol bol indirimler yapmadı mı!

Şurada 45 gün bekledin diye karalama yapmaya değer miydi ? Ben 3 ay plastik tampon bekledim sesim çıkmadı hiç konu açmayı falan düşünmedim bile. Sonuçta bu parçalar ışınlanmıyor!

ne algısı? vakti zamanında stilo'mun kapı kolunu kırmıştım. bursa'dan 3 günde, italya'dan 10 günde gelir dediler. 10 günde geldi italya'dan taktılar. benimki kolay kolay kırılacak bir parça değildi, stilo da satan bir araba değildi ayrıca, bu parçanın bulunmaması normal. arkadaşın parçalarının türkiye'de hazırda bulunması gerekir.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt

Yok arkadaşın sorunlu oldugunu dusunuyorum cevap bile vermıyorum. Sıkıntısını soylemeyı karalama olarak algılıyor artık ınsanlar. Ortayı asla bulamıyorlar. Her şeye körü körüne baglanıyorlar. Uslanmıyor bızım ınsanımız. AANlama kapasitesine de sahip değiller.

Yahu ön tampon - arka tampon - ön panjur- far .. 2. el sitelerinde bile bulabılecegımız urunler. Herkesın aklına gelir '' yahu onden arkadan bırılerı elbet vurur'' dıye. Stoklarda bunların olmaması cok ılgınc ve musterıyı yalnız - guvensız hıssettırıyor.

Ama bızım ınsanlarımız yenı tekeller yaratmaya hayran. Bı yapışır savunurda savunur - partizandır. Asla dürüst olamıyorlar. Iyıyı de kotuyu de soylemeyı bılmıyorlar ve soyleyenı de kabul etmıyorlar. OMurga yok. Maalesef.

• Ön panjur ve far ellerinde yoksa vay o servisin haline. Geçmiş olsun. Başından beri çinlilerin bu tip sorunları olacağı konuşuldu. Ucuza araba alırken bazı riskleri de satın alıyorsunuz doğal olarak
  • Geçmiş olsun tiggo 7 kulanicisi olarak üzüldüm bugün her markada görüyoruz 2-3 aya kadar parça bekleyenler oluyor şahsen ben alırken 2 aya kadar beklemeyi göze aldım bir hafta içinde çıkan chery ler de mevcut biraz şans biraz gidilen servisle ilgili keşke hiçbir marka bekletmese ama durumlar böyle...
  • Onyargisiz kullanıcısına yanıt

Beklenen parça analizini iyi yapmak lazım. Diğer araçlar bekliyor da hangi parçaları bekliyorlar ? Servis ciddi manada stoklu şekilde tutması gereken parçalar bunlar

• Onyargisiz kullanıcısına yanıt

Nasip artık hayırlısı olsun sızlere kaza bela vermesın bıze nasıp olmadı :)

• Jr09 kullanıcısına yanıt

ya bu şekilde herkesle kafa buluyor ya da sıkıntılı. başka açıklaması yok. :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.