Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (5410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 22MARTLI Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
109.059
Cevap
258
Favori
3.998.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 54085409541054115412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam resmi psn desteği olmayan ülkelerde helldivers 2 satışını kaldırdı. Sony içine etti harbiden oyunun.

Edit : Steam 170 ülkede oyunun satışını kaldırmış.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 5 Mayıs 2024; 12:13:14 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Outlaw-E kullanıcısına yanıt

Iyi oldu bence [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] Senmisin gaas oyunu yapan heee

O ülkelerde daha önce satın alanlar şu anda oynayamıyormuş büyük rezillik paranla aldığın oyunu oynayamıyorsun [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]x (formerly twitter)
    Pirat Nation (@Pirat_Nation) on X
    https://twitter.com/Pirat_Nation/status/1786918361902772493
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hortlak Fuat

Bu mesaj silindi.
    Sony karşısında diş geçirebileceği bir firma olsaydı bu iadeyi bile aldıramazdı kimse. Valve büyük firma. Olan oyunun yapımcısına oldu. Batırdılar oyunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 5 Mayıs 2024; 13:29:25 >
  • Hortlak Fuat kullanıcısına yanıt

Oyun saticagni satti zaten sövüslediler herkezi bende iclerindeyim [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] Hosgeldin bu arada göremiyorduk seni hortlakcim [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

• Fearless_tr kullanıcısına yanıt
    Ya sarmıyor eskisi gibi. Hep aynı şeyler:) İade yaptım ben de. Gelince başka oyunlara yatırım yaparız artık o dolares ile.

• Persona_6 kullanıcısına yanıt

Hocam durum bir hesap açmadan fazlası (gerçi bunun içinde deliren ruh hastaları olabilir o ayrı). Ama 1-2 dk da açarsın hesabı. Sıkıntı PSN'nin 170 ülkede yasaklı olması. Adam şimdi oyunu almış ama zorunlu hale gelen psn hesabı açamıyor çünkü ülkesinde yasak. Para vermiş o kadar saat oynamış, şimdi sen adama daha oynayamazsın diyorsun.

Olay fena büyümüş baya böyle beklemiyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: RocK__StaR

Olay fena büyümüş baya böyle beklemiyordum

Olaylar baya büyüdü. 170 ülkeden satıştan kalktı. Oyuncular oyunu boykot ediyor oyuncu sayısı eskiye göre baya düştü. Negatif yorumlar coştu. Puanı en son süreçte %25 di.

Sağlam kaydılar sony e. Olan yapımcı firmaya oldu ama.

Zaten sony oyunları yüksek satış rakamlarına sahip değildi pc de. Bundan sonra pc tayfa affetmez geri adım atılmazsa.

• Helldivers2 meselesinin savunulacak hali kalmamış maalesef. Bu nedir böyle saçma tavır olmaz gerçekten. İnanılmaz bir gerzeklik.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hicbirsey olmaz. Oyuncu sayısı zaten son haftalarda 80 120 k arası gidip geliyor.

Sony bu kararda diretirse ki bence diretecek çünkü Istedikleri GAAS projesinin bir parçası, en fazla 4 hazirana kadar bağırırlar, sonrada paşa paşa açarlar hesapları.

Japon kafası diğer pr şirketlerinden farklı çalışıyor. Adamlar kendi fan kitlesiyle bile doğru dürüst iletişim kurmazken, pc kitlesinin öfkesini ciddiye alacaklarını sanmıyorum. Belki şirket içinde aklı selim birileri " ya beyler, bu işi sakinleştirmek için bireyler yapalım" diyebilir ama dinlerler mi emin değilim.

Oyuna erişimi kesilen insanlar olursa belki bur yumuşama yada o bölgeye istisna yaparlar ama alımları da engellediklerine göre gayet ciddi duruyorlar bu konuda. Para iadesi hakkını insanlara tanımak zorundalar. Bunu yapmazlarsa ciddi şekilde sorun olacaktır.

Son olarak özellikle twitterda redditte her gördüğünüz görsele, yazıya inanmayın. Oyunu iade etme hakkı olan insan resmi olarak haziran 4 ten sonra ortaya çıkacaktır.
    Bu dönemlerde sahte görsel editlemek zor birsey değil. Ne sallasan beğeni alırsın zaten.

Mağdur olan insanı anlıyorum ama elin amerikalisinin bagirmasini mantıklı bulamıyorum maalesef. Şirketin Ceosu kendisi açıkladı, biz oyunu çıkarmadan 6 ay önce psn hesabı baglamanin zorunlu olduğunu biliyorduk, ilk çıkış yaptığımız zamanki bağlantı sorunları nedeniyle ben kendim bu kararı alıp zorunluluğu kaldırdım diye.

Haa benim umrumda mı? Tabiki değil. Zaten oyunların pcye çıkmasına karşıyım. Bu toksik kitle kendini birsey zannettiği zaman herkesi lincliyor. Yapımcılara, gelistiricilere falan hakaret ediyorlar. Bunlar yanlış işler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Himurajutsu kullanıcısına yanıt

Valla içten içe seviniyorum bu duruma, batırsınlar iyice de şu pc bataklığından çıksınlar. Senin ne işin var Pc de, hiç de umrumda değil valla, zaten bu oyunu da almadım nefret ediyorum GAAS oyunlarından [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu kadar başarılı ve tutulan bir oyun yapıp nasıl içine ederiz diye düşünmüşler herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: oliwander

Hicbirsey olmaz. Oyuncu sayısı zaten son haftalarda 80 120 k arası gidip geliyor.

Sony bu kararda diretirse ki bence diretecek çünkü Istedikleri GAAS projesinin bir parçası, en fazla 4 hazirana kadar bağırırlar, sonrada paşa paşa açarlar hesapları.

Japon kafası diğer pr şirketlerinden farklı çalışıyor. Adamlar kendi fan kitlesiyle bile doğru dürüst iletişim kurmazken, pc kitlesinin öfkesini ciddiye alacaklarını sanmıyorum. Belki şirket içinde aklı selim birileri " ya beyler, bu işi sakinleştirmek için bireyler yapalım" diyebilir ama dinlerler mi emin değilim.

Oyuna erişimi kesilen insanlar olursa belki bur yumuşama yada o bölgeye istisna yaparlar ama alımları da engellediklerine göre gayet ciddi duruyorlar bu konuda. Para iadesi hakkını insanlara tanımak zorundalar. Bunu yapmazlarsa ciddi şekilde sorun olacaktır.

Son olarak özellikle twitterda redditte her gördüğünüz görsele, yazıya inanmayın. Oyunu iade etme hakkı olan insan resmi olarak haziran 4 ten sonra ortaya çıkacaktır.
    Bu dönemlerde sahte görsel editlemek zor birsey değil. Ne sallasan beğeni alırsın zaten.

Mağdur olan insanı anlıyorum ama elin amerikalisinin bagirmasini mantıklı bulamıyorum maalesef. Şirketin Ceosu kendisi açıkladı, biz oyunu çıkarmadan 6 ay önce psn hesabı baglamanin zorunlu olduğunu biliyorduk, ilk çıkış yaptığımız zamanki bağlantı sorunları nedeniyle ben kendim bu kararı alıp zorunluluğu kaldırdım diye.

Haa benim umrumda mı? Tabiki değil. Zaten oyunların pcye çıkmasına karşıyım. Bu toksik kitle kendini birsey zannettiği zaman herkesi lincliyor. Yapımcılara, gelistiricilere falan hakaret ediyorlar. Bunlar yanlış işler.
    Sony de az üçkağıtçı değil.

az demek iltifat olur

• SOLID SNAKE kullanıcısına yanıt

Güzel düşünmüşler orası kesin

• oliwander O kullanıcısına yanıt

O kendini bir şey sanan kitlenin platformunda bu oyun 700k aktif oyuncu gördü, psde ise aynı zamanda 150k oyuncu vardı [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] . Day1 çıkması gereken platform PC, ps değil ticari olarak. Oyun PC’de daha çok sattı. Sony bu çağ dışı demir perdeden hallice geri kafayla çok para kaybeder. Daha bu satış ve oyuncu rakamlarını görmeleri imkansız PC’de.

• 
Sayfa: önceki 54085409541054115412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.