Şimdi Ara

SAMSUNG S24 SERİSİ EKRAN SORUNLARI (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
34
Favori
33.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş

Evet siyah oluyor ekranda nokta nokta görüntüler görüyorsanız o gördüğünüz bozulmalar mura efekti normal kullanımda fark etmiyorsanız bence çok takılmayın ancak içinize sinmiyorsa iade edin tabi ki.

Farklı renkleri görebilmeniz için büyüteçle bakmanız lazım 25 e geldiğinde bir kot pantolon deseni gibi görünüyor genelde yakından bakınca karanlıkta ekranınızda başka cihazla çekip eklerseniz daha net söyleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 16 Mayıs 2024; 9:39:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • scorpion4201 S kullanıcısına yanıt

Hocam söyle sorun bu görüntü değil işin açığı bu sorun ilerde büyürmü yada ne bilim ekran kalitesinde de bozulma olduğuna işaretmi yoksa çok düşük parlaklıkta karanlıkta kumlu ekran görmek değil sorun muhtemelen test etmesem anlamam bile Ama ne bilim bir film izlerken Bi fotoğrafrafa bakarken yada sosyal medyada gezerken normal sorunsuz Bi s24 u daha iyi görüntü veriyorsa evet bu Bi sorun ama bu kullanımda fark yok sadece düşük ışık gri arka tonlarda bu fark var ise dert etmem çok işin açığı

• scorpion4201 S kullanıcısına yanıt

Hocam senin bu video testi yanlış şuana kadar test edenler arasında siyah ekran bitirebilen yok herkes o gri noktaları görüyor ben sadece biraz var gibi hissediyorum parlaklık kısıp menüde gezerken karanlık mod

• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158691186

Ana konuda bahsedildi bir ekran sorunu saha gündemde. Aynı sorun bendede mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrby -- 16 Mayıs 2024; 22:8:52 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Laktikasit06 L kullanıcısına yanıt

Test yanlış değil bende s20fe de var sorunsuz simsiyah bitiriyor testi evde oled tv var onda da sorunsuz siyah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 17 Mayıs 2024; 20:2:37 >
  • Valla bilemem Bi arkadaş yazmış amoled ekranların bi çoğu böyle xaten diye deneyen yeller iPhone 13 15 pro max xiomi modelini hatırlamıyorum note 20 pro idi sanırım hiç biri siyah ekran bitiremedi ben teli iade etmekten vazgeçtim ben muhtemelen çok pimpriklendim internetten atılan fotolara bakıyorum benim telle acayip fark var bende ya yok varsada çok az ama tel gerçekten çok iyi hız olarak özellik olarak ekran olarak kamera çok iyi ama geliştirme istiyor güncelleme ile çözülür bence çünkü s10+ vardı bende hala çok harika çekimler yapıyor

• Arkadaşlar birkaç hafta önce değişim kampanyası ile S23 ten S24+ a geçiş yaptım. Bu kumlanma sorununu ve testleri görmesem yüksek ihtimal farketmeyebilirdim ama S24+ ta da kumlanma sorunu var. Var mı diye buraya atmaya gerek yok bende var bir arkadaşım daha S24+ aldı onda da var ve cihazlar 26 Şubat üretimi. Benim sorum şu ki linkteki videoda da göreceğiniz üzere Instagram yorumlar kısmına girince ekranda bir titreme ve griden siyaha geçiş oluyor. Yaklaşık %35-45 parlaklık ve üst seviyelerde. %10-15 parlaklıkta ise titreme olmuyor direkt griden siyaha geçiyor. İnstagramdan ana menüye gidince ekran parlıyor instaya girince geri sönüyor. Bu olay sadece Instagram uygulamasında oluyor. Küçük ve önemsiz bir sorun gibi duruyor ama gece düşük parlaklıkta sürekli telefonu kullandığım için ve sosyal medyada gezindiğim için kumlanma+ bu sorun beni tilt ediyor artık. Bu telefonları böyle kullanmaya mahkûm muyuz bir güncelleme ile bir nebze de olsa çözülemez mi bu sorunlar? Titreme ve griden siyaha geçiş tam belli olmamış galiba ama titreme bir nebze belirgin. Maalesef anca böyle çekebildim :/

https://streamable.com/88yhvx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trepeci -- 21 Mayıs 2024; 4:2:37 >

• Telefonu servise verenlerde değişim kaç günde onaylandı ve yeni cihazı teslim ettiler?

• Note 9 dan S24 Plus modeline geçtim, ekranda kumluluk var mı diye henüz kontrol etmedim ancak şimdiye kadar gözümü rahatsız eden bir durum olmadı hem düşük ışıkta hem de yüksek ışıkta. Renk konusuna gelirsek Samsung yıllardır ekran konusunda abartılı renkler ile eleştirildi bence bu sebeple renk ayarlarıyla oynamışlar, Note 9 a göre daha düşük kontrast ayarı var. Keşke elle ayarlamaya izin verseydi.

• eyuunal E kullanıcısına yanıt

Son guncellemelerde aylar oncesinde zaten bu sorun cozuldu. Canlilik kaydirma cubugu en saga secilirse gelmis gecmis en canlisi oluyor ...

S24 Ultra sahibi biri olarak aylardir bu mesele cozulmustur.

Cozulmeyen ise Mura denen kumlanma gren olayi halen bazi cihazlarda devam etmesidir.

Toplu Dava acilmalidir yerel ulkeler bazinda ve veya global de ... Iphone Ipad lerde de var ... Yillardir da var her markada da var hatta LCD tabanlilarda da Micro LED lerde bile ...

Uretim de kalite kontrollerde tespit ve onarimi varken aceleyle sanirim atlanmis. Bunu Samsung ilk partili uretimlilerden beri biliyordur sadece son kullanici satin aldiktan sonra fark etmistir . Ilklerden de biziz ilk dagitilan ulkelerdendik...

Samsung aslinda ekranda esasli yenilik getirmemis ufak tefek iyilestirmeler var parlaklik artiriyor filan ... Rakipleri 10 veya 12 bit panele geciyor nimetleri de cok ... Samsung inatla 8 bit te takiliyor! ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen benim ekranda da var. Ancak şuan için gözümü rahatsız etmiyor başka bir s24 plus ile karşılaştırıp aksiyon almam gerekiyor mu bakacağım. Açıkçası bence ekranın ayar parametrelerinde sorum var.

Alabileceğiniz bir aksiyon yok hocam. Bu bir sorun değil. Samsung öyle diyor. İade vs hakkınız varsa ayrı tabi

• erditepe E kullanıcısına yanıt
    Bu sorun başka bir s24 plus da yoksa bu bir sorundur.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bu kumlanma yakında normal kabul edilecek. Çünkü yeni çıkan iPad’lerde de bu durum var ve Apple sorun kabul etmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni ekran teknolojisi böyle

Mura denen bu olayda ekrandaki kumlanma olayi varsa ekranlar daha cabuk piksel yanmalari kisa sure olusuyor olmasi.

Takmiyorum demek ama olusacak ekran yaniklarini da Samsung Turkiye klasigi 3. parti uygulama kullanilmis garanti disidir veya degisim kampanyalarinda veya satmak istediginiz de dolayli maddi zararlar yasatacaktir.

Olay basit kabullenme meselesinden ibaret degildir. Her acidan ilerisi icin de etkisi kotu olabilir.

Karar kisilerindir kendi capimizda bildirelim aman aman diyerekten .

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt

Toplu Dava acilmali. Aksi halde hassss .... Ilerde AMOLED/OLED hicbirsey alinmaz olur ... Organik tabanli zaten adi cikmis daha da cikacak batar da .

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.