Şimdi Ara

Seat Altea XL 2012 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
11
Favori
99.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehiriçi (son 150 km.si şehirdışı) bir depo ile : 986 KM.-ortalama 5,64 lt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesel power

Şehiriçi (son 150 km.si şehirdışı) bir depo ile : 986 KM.-ortalama 5,64 lt.

Çok başarılı bir değer. Tebrik ediyorum.
  • arkadaşlar bende seat altea xl var 2012 model.aracımı sıfır aldım ve araçtan çıtırtı şeklinde sesler geliyor.hafifi kasis veya çukura girdiğimde bu ses geliyor.özellikle torpito ve göstergelerin üstündeki olastik kısımdan.bu başınıza geldimi? servise götürdüm yapacak bişey yok dediler.ne yapabilirim
    ?
  • Ben de bu arabayı ciddi ciddi düşünüyordum. Malum pek geri bildirim alınabilecek bir araba da değil. Geçen işyerinin otoparkına giren bir şirket arabası gördüm,hemen şöförüne yanaştım "nasıldır,tavsiye eder misin?" diye. Aman uzak dur diye başladı. DSG şanzımanlı model arabayla şehiriçinde en fazla 550 km yapabiliyormuş. Kendisi de Octavia TDI sahibiymiş,mesela onun tüketimini yere göğe sığdıramadı. Bu aynı motora sahip araçların farklı tüketim değerleri benim hep kafamı karıştırmıştır. Mesela Fiorino ile Doblo. Yahut bu arkadaşla konuştuktan sonra rotayı Caddy'e çevirdim ama o da Altea ile aynı motora sahip,arkadaşın şiddetle tavsiye ettiği Octavia da. Bu nasıl oluyor. Gerçi ben manuel vites düşünüyorum ama DSG sahipleri bu bilgileri teyit ediyor mu ve aramızda manuel sahibi arkadaş varsa onların tüketim durumu nedir? Sevgiler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergindemirel

arkadaşlar bende seat altea xl var 2012 model.aracımı sıfır aldım ve araçtan çıtırtı şeklinde sesler geliyor.hafifi kasis veya çukura girdiğimde bu ses geliyor.özellikle torpito ve göstergelerin üstündeki olastik kısımdan.bu başınıza geldimi? servise götürdüm yapacak bişey yok dediler.ne yapabilirim
    ?

Bu tür çıtırtı veya sesler ben duymadım. Çok takılmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: divino

Ben de bu arabayı ciddi ciddi düşünüyordum. Malum pek geri bildirim alınabilecek bir araba da değil. Geçen işyerinin otoparkına giren bir şirket arabası gördüm,hemen şöförüne yanaştım "nasıldır,tavsiye eder misin?" diye. Aman uzak dur diye başladı. DSG şanzımanlı model arabayla şehiriçinde en fazla 550 km yapabiliyormuş. Kendisi de Octavia TDI sahibiymiş,mesela onun tüketimini yere göğe sığdıramadı. Bu aynı motora sahip araçların farklı tüketim değerleri benim hep kafamı karıştırmıştır. Mesela Fiorino ile Doblo. Yahut bu arkadaşla konuştuktan sonra rotayı Caddy'e çevirdim ama o da Altea ile aynı motora sahip,arkadaşın şiddetle tavsiye ettiği Octavia da. Bu nasıl oluyor. Gerçi ben manuel vites düşünüyorum ama DSG sahipleri bu bilgileri teyit ediyor mu ve aramızda manuel sahibi arkadaş varsa onların tüketim durumu nedir? Sevgiler...

Benim görüşüm:
    1-Şirket arabasını, kendi şahsi arabası gibi "gözetir" ve "kullanırsa" yaptığı km artacaktır.
    2-Aynı motor ve şanzımanın farklı araçlarda çok farklı tüketim değerleri olamayacağını düşünüyorum, bahsettiğiniz araçların kitabi tüketim değerlerini karşılaştırınız.
    3-DSG (çift şanzıman otomatik) şehiriçi çok yakar diyemem. Ama benim aracımın büyük-ağır olduğunu düşündüğüm için çok dur-kalk yapılan şehiriçi trafikte ilk hızlanmalardan dolayı yakıt tüketiminin arttığı doğru. Peki bu ortalamada neye karşılık geliyor=Yazın sıcağında klima açık şehiriçinde ortalama 6,5 - 7 litre seviyelerine. Aracın kitabi ş.içi değeri=5,8 dir. Büyük cant lastik de olduğunu düşünürsek kabul edilebilir değer olarak görüyorum.
    4-Bu aracın manuel şanzımanlısı arkadaşımda var, tüketim değerlerini devamlı karşılaştırıyoruz. Manuel, DSG şanzımanlısından daha fazla tüketiyor. Kullanım tarzı elbette önemli, ben hiç kullanmadım manueli.
    5-İçinize sinen aracı alıp güle güle kullanınız.

İyi bayramlar.

• quote:

quote:

arkadaşlar bende seat altea xl var 2012 model.aracımı sıfır aldım ve araçtan çıtırtı şeklinde sesler geliyor.hafifi kasis veya çukura girdiğimde bu ses geliyor.özellikle torpito ve göstergelerin üstündeki olastik kısımdan.bu başınıza geldimi? servise götürdüm yapacak bişey yok dediler.ne yapabilirim
    ?

abi kışlık lastik için ne önerirsin.michelin mi, goodyear mı,
    bide asr zayıf gibi geldi, sanki çok patinaj yapıyor araç,bide bilmem gereken bişey varmı araçla ilgili, özellik felan

• Ben aracı inceledim seat cordoba sahibi olarak.Aracım servisteyken..birincisi göğüs malzeme kalitesini beğenmedim.Göğüste hava ızgaralarının yönünü sağ sol yapınca alttaki üst alt yapılan kulakçıklara bariz şekilde sürtüp ses çıkartıyor..Hatalı bir durum bence..Baş mesafesi aşırı fazl burası bir şekilde değerlendirilebilirmiş ki eski xl larda tavan çekmeceleri vardı diye biliyorum.Onun dışında kalkıp 60 küsür bine xcenic alacağıma bunu alırım..
  • quote:

quote:

?

Ses yaptığını umduğunuz bölgelerin iç kısımlarına wd-40 sıkarak kalıntılarını hemen bezle silin. Sesin mutlaka kökten kesilmesi gerekir. wd-40'ı hırdavatçılarda bulabilirsiniz.

• Değerli arkadaşlar.

Fiorino'nun adı geçtiği için bilgi vermek istedim. 1500kg'lık valvematic motorlu Verso 1.6 benzinli MT ş.içi ort.7.5 lt yakarken, 950kg'lık Fiorino 1,3 multijet dizel MT maalesef aynı yollarda 6,8 lt. dizel yakmakta. Ne yaparsam yapayım bu tüketim değerleri daha aşağıya inmiyor. Üstelik çok sakin kullanmama rağmen.

Fluence ve Megane EDC'li araçların ş.içi ort 7.5-8 Lt arası yaktığı forumlarda yazılıyor.

Altea XL eğer ş.içi ort.olarak 6-6,5 Lt yakıyorsa bence hiç şikayet etmeyin ve olabildiğince mutlu olmaya bakın. :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 5 Eylül 2012; 23:30:16 >
  • arkadaşlar 26 temmuz seat altea xl dsg aldım şu anda 1 depo ile şehir içi 750 km gitti normal mi? İkincisi DSG'de D2'den D3'e geçiş sanki büraz zorluyormuş gibi oluyor ( özellikle yokuş aşağı giderken devir baya artıyor) Üçüncüsü ön ızgara çok mu açık ?? özellikle basınçlı su yıkamalarında zarar görür mü motor?
  • bir başka sorum garantiyi iki yıl daha uzatmak gerekli mi sizce özellikle dsg için?? tşkler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dbdanisman
    Aracınız hayırlı olsun. Güncel izlenimlerinizi yazabilirseniz sevinirim.

Öncelikle teşekkürler.

Merhaba;
    -Yaz lastiklerine geçeli epey oldu, bir depo ile 800 km.leri geçmeye başladım. En son İstanbul-İzmir, en sıcak havada, full klima açık, normal kullanım (120 km/s geçmeden, çoğunlukla 100-110 km/s. ile) ile 5.8 lt. ortalama ile gittim.
    -Sürücü tarafındaki cam motoru değişecek.
    -Araç altı ses izolasyonu yaptırmayı düşünüyorum. Farkı farkedersem ileride belirtirim.
    -Henüz DSG ile bir sorun (şeytan kulağına) yaşamadım.
    -Şu an 9500 km.deyim.
    -Fiyat soran arkadaşlara; aracı liste fiyatına yakın bir fiyattan aldım öyle büyük bir indirim (sorduğum bütün yakın çevre bayileri) kimse sunmadı.

Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

Bence de fiorinonuz çok yakıyor..Benim 1000 küsür kg lık 1.4 tdi cordoba ş.içi 6 lt yi bulmuyor şehirlerarası 4.5 lt..

• quote:

Orijinalden alıntı: archaic_xl

bir başka sorum garantiyi iki yıl daha uzatmak gerekli mi sizce özellikle dsg için?? tşkler

Valla dsg vs olsun garanti uzatma diye birşey duymadım şahsen.Ama dsg için söylüyorum eğer öyle bir durum varsa bekletmeden hemen..
  • garanti uzatma var sonuçta araç 2 yıl garantili 2 yıl daha uzatmak için vw finans 1300 tl civarında para istiyor bu yüzden sormuştum garanti uzatmaya gerek var mı diye özellikle iki yıl sonunda oluşabilecek dsg şanzıman arızaları için??
  • garanti uzatma var sonuçta araç 2 yıl garantili 2 yıl daha uzatmak için vw finans 1300 tl civarında para istiyor bu yüzden sormuştum garanti uzatmaya gerek var mı diye özellikle iki yıl sonunda oluşabilecek dsg şanzıman arızaları için??
  • evet aracın garantisini 2 yıl uzatabiliyorsunuz ( toplam 4 sene garanti olmuş oluyor). Ben yapmıştım, sizede tavsiye ederim garanti motorda, şanzımanda oluşabilecek arızaları kapsamakta
  • Bu arada şehirler arası son yakıt değerlerimi paylaşayım :), araç toplam 5 kişi ve bagaj ağzına kadar dolu gidişte D modda (ortalama 100-120 km/h hız) 5.8 lt/100 km dönüşte sport modda (ortalama 120-130 km/h hız) 6,5 lt/100 km
  • Merhabalar

Altea XL DSG yi ben de almak istiyorum. Birkaç sorum olacak.

1- Uzun süredir aracı kullananlar DSG şanzımandan memnun mu?
    2- Bluetooth ön hazırlığı var deniyor ama bluetooth yok diyorlar.. Bluetooth düğmeleri direksiyon üstünde var Navigasyon takılırsa bluetooth calısır diyen var calısmaz diyen var. Tam olarak anlamadım.
    3- Araç size gre ekonomik mi?

Şimdiden teşekkür ederim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanak

Merhabalar

Altea XL DSG yi ben de almak istiyorum. Birkaç sorum olacak.

1- Uzun süredir aracı kullananlar DSG şanzımandan memnun mu?
    2- Bluetooth ön hazırlığı var deniyor ama bluetooth yok diyorlar.. Bluetooth düğmeleri direksiyon üstünde var Navigasyon takılırsa bluetooth calısır diyen var calısmaz diyen var. Tam olarak anlamadım.
    3- Araç size gre ekonomik mi?

Şimdiden teşekkür ederim ..

Benim araç 7500 km de dsg den şu ana kadar memnunum. Araç direksiyonları standart olarak üretildiği için (vw grubu direksiyonları) bluetooth düğmesi direksiyon üzerinde var fakat benim aldığım style paketinde bluetooth olmadığından bir fonksiyonu yok, eğer bluetoothlu paketi var ise aracın ve getirtebiliyorsa elbette güzel olur.Araç 7 ileri olduğundan gayet ekonomik. Eğer 7 kişilik bir araç istemiyorsanız bence altea xl bu segmentte gayet başarılı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.