Şimdi Ara

ssd,hdd ve boot sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese iyi gunler.windows 10 ssd de yuklu, sadece windows kurulu. bir de 2 ye bolunmus hdd var.birkac gun once pc cok yavaslayinca hdd den suphelendim, nitekim omru bitmeye yakin cikti.sorun su, 2-3 gundur pc yi acarken reboot device select proper boot device hatasi veriyordu, biostan hallediyordum.dun gece artik o hatayi hicbir sekilde halledemiyorum pc acilmiyor.yine biostan ssd yi de secsem, su an tam hatirlayamadigimi windows gecen secenegi de secsem ayni uyariyi veriyor.
    aklima takilan sey su,ssdde sorun olmasa bile bozuk olan hdd acilista boyle bir uyariya sebep olur mu?yeni hdd bugun gelecek sorun o ise icim rahat etsin yoksa baska cozum aramam lazim.
    anakart asus m5a99 evo

• Windows SSD'de kurulu diyorsunuz, o hataları birsüre hallettim ama daha sonra hiç halledemedim demektesiniz ki, bu da SSD'n kaynaklı bir durum var demektir. Her halükarda, HDD'yi değiştirin ama bu hata HDD'den kaynaklanmaz, windows nereye kurulu ise bu hatalar ordan kaynaklanmaktadır.
  • SSD nin anakartta bağlı oldupu sata yuvasını ve ssd ye bağlı sata kablosunu değiştirerek kontrol etmenizi onlarda sorun yoksa hard disk bağlantılarını çıkarıp sadece ssd bağlı iken yeni windows kurulumu yapıp denemenizi öneririm.
  • hdtune ve diger baska bir programla baktigimda ssd de herhangi bir sorun gozukmedi, yine de donanimsal bir problem olabilir mi aceba? ki zaten windows altinda herhangi bir uygulamada en ufak bir sikinti yoktu diger hdd sikinti vermeye baslamisken bile.bu durumda bu boot sorunu yazilimsal mi donanimsal midir?
  • Bozuk hdd den kaynaklanıyor büyük bir ihtimal. Hdd söküp öyle bir deneyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yine olmadi.eski hddyi cikarttim, yenisini taktim yine ayni reboot device sorunu.biosta ssd haric hepsini diasble yaptim o da olmadi.yani anlamadigim sey ikisi ayni anda nasil bozulabilir ki? Ya da sorun baska biryerde.kablolari kontrol ettim onda da sorun yok.son care yarin usb den windows kurulumu yapmayi denicem.basla fikri, tavsiyesi olan varsa paylassin lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.