Şimdi Ara

Tesla ucuz otomobilini piyasaya sürecek, ancak planlar değişti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla ucuz otomobilini piyasaya sürecek, ancak planlar değişti
    Tesla, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıklayarak, ucuz elektrikli aracının üretimine yönelik planlarını değiştirdiğini açıkladı.

Model 2, mevcut üretim hatlarında üretilecek

Tesla, 2025'in sonlarında piyasaya sürmeye hazırlandığı 25 bin dolarlık "Model 2" aracı üzerinde çalışmaların devam ettiğini, ancak daha önce bildirilenin aksine yeni üretim yöntemi "Unboxed" (kutusuz) yerine mevcut üretim hatlarını kullanacağını açıkladı.

Reuter daha önce,Tesla'nın robotaksi geliştirmeye öncelik vereceği için ucuz otomobil planlarını iptal ettiğini iddia etmiş ve bu iddia Elon Musk tarafından yalanlanmıştı.

Ayrıca Bkz.Tesla, Uber benzeri “robotaksi” uygulamasını gösterdi

Tesla bu değişikliğin yeni aracın maliyetlerini düşürmede dezavantajlı olduğunu kabul etmekle beraber araç üretim hacmini ve yatırımları daha ihtiyatlı olarak arttırmaya izin verdiği için yapıldığını belirtti. Böylelikle yeni üretim hattına yatırım yapmadan 3 milyona yakın olan üretim kapasitesini tam kapasitede kullanmayı hedeflediklerini açıkladı.

Tesla, daha önce duyurulan robotaksinin hala yeni "kutusuz" sistemle üretileceğini doğruladı. Bunların dışında Elon Musk, Tesla'nın otonom sürüş sistemi olan Full Self Driving (FSD)'i lisanlamak için bir üreticiyle görüştüklerini açıkladı.

Tesla'nın gelirleri ve kârı azaldı

Şirketin çeyrek gelirleri ise geçen seneye göre %9 azalarak 21.3 milyar dolara geriledi. Net kâr da geçen senenin aynı dönemine göre %55 azalarak 1.1 milyar dolar oldu. Buna rağmen, şirketin bu yıl satışlarını artıracağı beklentisi ve ekonomik modelin piyasaya sürüleceği açıklamasıyla beraber hisseleri %10 yükseldi.

Kaynak:https://electrek.co/2024/04/23/tesla-announces-change-of-plans-to-build-cheaper-electric-cars/

• Hesaplamama göre 39-40 bin dolara TR piyasasında satılabilir şuanki %10 ötv + %18 kdv vergisiyle. Uygun krediyle çok mantıklı olur ilk e-araç için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faizler düşene kadar böyle

• Menzil/donanım ve fiyatlandırma noktasında Musk bir şeyler yapmazsa daha öncede dediğim gibi Çin'li üreticileri Tesla'nın içinden geçecek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Elon baba togg dan hisse alsın. Tipsiz araba sattığı için Müşteri kaybediyor. Gerçek arabaya benzeyen ama daha verimsiz araba piyasasından Müşteri çalar

• Diktatör58 kullanıcısına yanıt

Ironi mi yapiyorsun ciddi misin? Toggda know how mı var hisse alsa ne olacak?

Gitsin Pininfarina ve HKG group'a sorsun:) Togg arabamı tasarlamış

• asıl tipsiz ve tüm SUV türevlerinin çakması t10x tipsiz...

• dikkat ette toggun içinden geçmesinler her yıl zararı artıyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.