Şimdi Ara

TOGG yeni sedan modelini görücüye çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TOGG yeni sedan modelini görücüye çıkarıyor
    Türkiye'nin yerli elektrikli otomobil markası Togg, yollara çıktığı geçen yıl önemli bir büyüme kaydetti. 15 bin adedin üzerinde satış yapan Togg T10X bu yıl kurasız olarak satışa başlamaya hazırlanırken sedan modelinin üzerindeki örtüler de kalkıyor.

TOGG 10S geliyor

CES fuarlarının vazgeçilmez ismi haline gelen TOGG, CES 2024 fuarında da yerini alacak. Yerli markamızın bu fuarda sedan modelini tanıtması bekleniyor. Firma X platformu üzerinden kısa bir tanıtım videosu yayınladı.

Ayrıca Bkz.Togg, 2024 yılı sipariş tarihlerini paylaştı

Aslında TOGG Sedan modelinin ilk bilgileri 2019 yılında verilmişti. CES 2022 fuarında ise C-Sedan modelinin prototipi ilk kez sergilenmişti. 2 yıl aradan sonra yeniden karşımıza çıkacak Sedan modelinde ne tür revizyonların yapıldığı merakla bekleniyor.

Tanıtılacak yeni modelin T10S ismini alması bekleniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TOGG Sedan modelinin 2024 sonunda tanıtılacağını, 2025 yılında da seri üretime başlayacağını açıklamıştı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    TOGG Sedan CES 2022'de tanıtıldı: İşte tasarımı

• Buna verilen para ile chp 20 tane Tarkan konseri verirdi. Gençlerimiz eğlenirdi. Kalan para ile de Heykel yapardık. :(

Bu iha miha togg altay bmc hep o siyasal İslamcıların başımıza ördüğü şeyler.

https://m.sabah.com.tr/galeri/magazin/izmirin-parasi-konserlere-harcandi-tarkandan-sonra-gulsenin-maliyeti-de-dudak-ucuklatti#:~:text=%C4%B0zmir%27in%20d%C3%BC%C5%9Fman%20i%C5%9Fgalinden%20kurtulu%C5%9Funun,bin%2050%20lira%20para%20harcand%C4%B1%C4%9F%C4%B1na

Erdoğan vizyonu olan bir kişi mi?  

Kendi mühendisini ülkesinde tutamayan, ekonomistim deyip ekonomiyi mahveden, onların doları varsa bizim Allah'ımız var diyen birisi nasıl vizyoner olabiliyor anlamadım. Hayal dünyanız çok geniş ama gerçekten ülkemizdeki vahim durumu göremeyecek kadar da kör ölmüşsünüz.

Kamuda veya savunma şirketlerinde çalışmasak belki inancaz da o da yok yani millet püfürükten bir şey uyduruyor. Mesele sadece para değil.

Öf kime anlatıyorum anlamıyorum ya. Şu yorumu yazarken bile korkarak yazıyorsam diyecek bir şeyim kalmamıştır. Biri gelip muhtemelen şikayet edecek. Evet savunmamız çok güçlü cehape olsa Murat bozu tarkanı çağırıp dansöz oynatırdı.

Ya hocam bırakın artık şu heykel muhabbetini. Yolsuzlukları konuşmaya kalksak ömrümüz yetmez. Baştan aşağı kokuşmuş bir siyaset var Türkiye'de. Haliyle insanlar gelir ve gider arasındaki uçuruma bakınca TOGG'a sevinemiyorlar. Doların 10TL olacağı söylendiğinde sert çıkanlar, alay edenler şimdi kendi şaheserleriyle dolar 30TL barajını zorlarken ekonomimiz şöyle iyi diyemasal anlatmaya devam ediyor. Yemek isteyen buyursun yesin, keza biz yiyeceğimizi yedik.

Kaldı ki ülkenin yüzde kaçının TOGG almaya gücü kaldı, onu anlat bize. İktidar ne getirirken ne götürmüş. Yanlış da anlaşılmasın, muhalefeti savunduğumdan değil. Yetkili ve sorumlu merci iktidar olduğundan ve Afganistan, Pakistan gibi 3. dünya ülkelerinin para birimlerine karşı bile deli gibi değer kaybeden paramızın -yani ekonomimizin- nasıl bu hale geldiğini sorgulamayıp "heykel" diye dolaşmanızın absürdlüğünü can sıkıcı buluyorum.

Edit:
    Dudak uçuklatan konser masrafı yazmış da Sabah, hesabı verilmemiş kayıp 128 milyar dolar için manşet atmışlar mı, attılarsa o nerelerini uçuklatmış merak ettim doğrusu. Bu paranın büyüklüğünü anlatmaya kelimeler yetmez.

Kim ne derse desin Erdoğan vizyonu olan bir kişi. CHP den bir Allahın kulu çıkıp bu iş için itici güç olmazdı doğru ya doğru. Savunma sanayide aynı şekilde yine bir vizyonla yola çıkıldı şu anda iyi kötü bayağı bir yol alındı, deneyim ve tecrübe kazanıldı. CHP yada başka bir parti olsaydı muhtemelen ABD ye yaranmak için böyle vizyonel işlere adım atılmazdı çünkü geçmişte hep böyle oldu. Diğer taraftan AKP kendi zenginlerini ve yolsuzluklarını yarattı dini istismar etti etmeye devam ediyor, bu da için için Ülkeyi çürütüyor kutuplaştırıyor insanları insanlıktan çıkarıp kullanılacak bir meta haline getiriyor. Şu etrafımıza bir bakalım, insanların tek amacı nasıl olursa olsun çok para kazanmak kendini kurtarmak yada olmuyorsa bir şekilde yurt dışına kapağı atmak haline gelmiş. Bunun altında yatan psikoloji ise insanların gelecekten beklentisini yitirmiş olmaları bari çoluğu çocuğu kurtaralım derdi. Çok kötü bir şey bu bir ülke için. Uzay mekiği de yapsak insanlar gelecekten umudunu kaybetmişse ülkenin geleceği sosyal ve siyasi olarak, rejim olarak el değiştirecek demektir.

Togg çok güzel. İha'larda çok iyi. Ama onun dışında yolsuzluklar, hırsızlıklar, mafyacılık, hukuksuzluk, adaletsizlik tepeden tırnağa diz boyu oldu, o çok kötü.

Ülkenin 3te1 i resmen savaştan çıkmışa döndü. Hala daha öyle. Herkes unuttu. Tabi kimsenin bir tarafı tepeden şehri yayınlamaya yemiyor. Ama filistinden beter durumda şu an ülkemizin 3 te 1'i. Zaten filistin e kaç ton bomba atıldı. Buna rağmen 25 bin ölü deniyor. Biz de resmi 50 bin, resmi olmayan 150 bine yakın ölüden bahsedildi.

Depremden bahsediyorum. Futbolculara en lüks, en sağlam diye milyonlara satılan bina, en başta çöktü. Bir ülkede böyle bir deprem de, ülke aylarca bombalanan ülkeden daha beter bir hale dönüyorsa, o ülkede aşırı bir yozlaşma var demektir. O mühendisler, müteahitler, o binalara izin veren, denetleyen denetlemeyen yetkili kurumlar, devlet daireleri, hepsi bu suçun ortağı. Kaç kişi hapse girdi? Kaç kişi sorumluluk aldı?

Adaletten sorumlu insanın, göz göre göre yükselme işinde torpil yazışması ortaya çıkıyor. Bundan 30 sene önce olsa anında istifa edilir. Hangi ülkede olursa olunsun istifa edilir, hakkında da soruşturma açılır. Ama bunu haber yapanlara soruşturma açıldı. Yayın yasağı geldi.

Daha da arkadaşın da dediği gibi tek tek yazsan, forumun database i yetmez artık.

Heykel konusunda da, önceki en az 20 seneye bedel heykeli zaten 2 senede dinazorlara gömdüler. Ankaralı dan çıktı acısı. Üstüne vaat edilen Jelibonlar da çıkmadı. Jelibonun bir maden olduğuna inanan insanlara yönettirdiler koca şehri. Temel fıkrasında bile bu kadar saçma fıkra yazılmaz ama yaşandı.

Yani bir togg'un bedeli bu olmamalıydı.
  • Buna verilen para ile chp 20 tane Tarkan konseri verirdi. Gençlerimiz eğlenirdi. Kalan para ile de Heykel yapardık. :(

Bu iha miha togg altay bmc hep o siyasal İslamcıların başımıza ördüğü şeyler.

https://m.sabah.com.tr/galeri/magazin/izmirin-parasi-konserlere-harcandi-tarkandan-sonra-gulsenin-maliyeti-de-dudak-ucuklatti#:~:text=%C4%B0zmir%27in%20d%C3%BC%C5%9Fman%20i%C5%9Fgalinden%20kurtulu%C5%9Funun,bin%2050%20lira%20para%20harcand%C4%B1%C4%9F%C4%B1na

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 8 Ocak 2024; 9:28:4 >

• javaprof kullanıcısına yanıt
    TOGG özel şirketler tarafından üretiliyor. Siyaset yapacağım diye saçmalamışsın cahil seni.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • idrisezman kullanıcısına yanıt
    Erdoğan'ın yana yakına Babayiğit aradığını ve muhalefetin alay konusu olduğunu unutmadık. Erdoğan olmasaydı TOGG da olmazdı. Siyaset malzemesi yapılması gayet normal ve hakkıdır, çünkü muhalefet TOGG u sahiplenmedi. hep köstek oldu. Şimdi alay etme sırası AKP taraftarlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 8 Ocak 2024; 09:32:57 >
  • quote:

2 yıl aradan sonra yeniden karşımıza çıkacak Sedan modelinde ne tür revizyonların yapıldığı merakla bekleniyor.

Bence B sütunu olucak ve kapılar da normal açılacak. Kesin gözüyle baktığım revizyon da 10X'te olduğu gibi kamera yerine dikiz aynalarıyla gelecek.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    Ya hocam bırakın artık şu heykel muhabbetini. Yolsuzlukları konuşmaya kalksak ömrümüz yetmez. Baştan aşağı kokuşmuş bir siyaset var Türkiye'de. Haliyle insanlar gelir ve gider arasındaki uçuruma bakınca TOGG'a sevinemiyorlar. Doların 10TL olacağı söylendiğinde sert çıkanlar, alay edenler şimdi kendi şaheserleriyle dolar 30TL barajını zorlarken ekonomimiz şöyle iyi diyemasal anlatmaya devam ediyor. Yemek isteyen buyursun yesin, keza biz yiyeceğimizi yedik.

Kaldı ki ülkenin yüzde kaçının TOGG almaya gücü kaldı, onu anlat bize. İktidar ne getirirken ne götürmüş. Yanlış da anlaşılmasın, muhalefeti savunduğumdan değil. Yetkili ve sorumlu merci iktidar olduğundan ve Afganistan, Pakistan gibi 3. dünya ülkelerinin para birimlerine karşı bile deli gibi değer kaybeden paramızın -yani ekonomimizin- nasıl bu hale geldiğini sorgulamayıp "heykel" diye dolaşmanızın absürdlüğünü can sıkıcı buluyorum.

Edit:
    Dudak uçuklatan konser masrafı yazmış da Sabah, hesabı verilmemiş kayıp 128 milyar dolar için manşet atmışlar mı, attılarsa o nerelerini uçuklatmış merak ettim doğrusu. Bu paranın büyüklüğünü anlatmaya kelimeler yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 8 Ocak 2024; 10:01:01 >

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Kimle dalga geçiyorsan geç beni ilgilendirmez. Haber ile yorumun ne alakası. Haberde sedan araba tanıtımından bahsediyor adam Tarkan konseri diyor. Bu arabayı alma potansiyeli en fazla CHP lilerde, ceplerinde AKP seçmeninden daha çok para var. Millet alamayacağı hayalini kuramayacağı arabayı savunuyor hemde özel şirketlere ait. TOGG ortaklarından biri bütün içki piyasına hükmediyor müslüman AKP seçmeni Efes Pilsen patronunu alkışlıyor kafayı yememek elde değil.

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Hoca haklisin da elde ne varki yaw zaten teknoloji tutkusunu artan fiyatlar ustune artan vergiler derken iyice hevesimizi kursağımızda bıraktılar ha hukumet ha muhalefet ayni dışkınin farkli rengi en azindan su savunma sanayi yada yerli bir iki proje var sunlarla bari ovunelim sahsen togg un neresiyle ovunecez orasi ayri bir dava lakin savunma sanayii filan en azından bir seyler yapmaya dirayet gösterdiler diye tebrik etmek lazim yoksa aaa durum belli valla su ülkede kafayi yemeden yaşamak kadar zor birnsey yok en zor serverde oynuyoruz

gelgelelim su meseleye izmirde bu sene 2 ay kaldim lanet olsun sehir kokuyor ankarada bak belediye iyi yaw iyi olana iyi kotu olana kotu demek lazim ben sana cevap yazma sebebim birak siyaset yapan adam kendine yapsin adamin seviyesine düşme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noobszle -- 8 Ocak 2024; 9:55:2 >
  • noobszle kullanıcısına yanıt
    AKP=CHP=İYİ PARTİ=DEM PARTİ=MHP=ZAFER PARTİSİ=TÜM SİYASİ PARTİLER VE SİYASETÇİLER.

Siyaset halkın duygularını sömürüp cebini doldurma sanatıdır. Birbirimizi yemeyelim değerli vaktimizi ve enerjimizi bu şeytani insanlara harcamayalım. Onlar milleti birbirine düşürürken arka tarafta kendi aralarında ortaklık ticaret çeviriyorlar.

birebir oyle düşünüyorum itiraz etmek icin değilde farkındalık icin dedim

• Kim ne derse desin Erdoğan vizyonu olan bir kişi. CHP den bir Allahın kulu çıkıp bu iş için itici güç olmazdı doğru ya doğru. Savunma sanayide aynı şekilde yine bir vizyonla yola çıkıldı şu anda iyi kötü bayağı bir yol alındı, deneyim ve tecrübe kazanıldı. CHP yada başka bir parti olsaydı muhtemelen ABD ye yaranmak için böyle vizyonel işlere adım atılmazdı çünkü geçmişte hep böyle oldu. Diğer taraftan AKP kendi zenginlerini ve yolsuzluklarını yarattı dini istismar etti etmeye devam ediyor, bu da için için Ülkeyi çürütüyor kutuplaştırıyor insanları insanlıktan çıkarıp kullanılacak bir meta haline getiriyor. Şu etrafımıza bir bakalım, insanların tek amacı nasıl olursa olsun çok para kazanmak kendini kurtarmak yada olmuyorsa bir şekilde yurt dışına kapağı atmak haline gelmiş. Bunun altında yatan psikoloji ise insanların gelecekten beklentisini yitirmiş olmaları bari çoluğu çocuğu kurtaralım derdi. Çok kötü bir şey bu bir ülke için. Uzay mekiği de yapsak insanlar gelecekten umudunu kaybetmişse ülkenin geleceği sosyal ve siyasi olarak, rejim olarak el değiştirecek demektir.

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Bir otomobil haberinin altında otomobilin kendisi ile ilgili konudaki tek yorum bu. Neyi, ne zaman, nerede yapmayı bilmiyoruz hâlâ, ama o öyle yabdı bu böyle yabdı demeyi biliyoruz. Komik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrGrendel -- 8 Ocak 2024; 10:30:19 >
  • Araç sedan değil yalnız liftback

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AO A kullanıcısına yanıt

Erdoğan vizyonu olan bir kişi mi? TOGG yeni sedan modelini görücüye çıkarıyor 

Kendi mühendisini ülkesinde tutamayan, ekonomistim deyip ekonomiyi mahveden, onların doları varsa bizim Allah'ımız var diyen birisi nasıl vizyoner olabiliyor anlamadım. Hayal dünyanız çok geniş ama gerçekten ülkemizdeki vahim durumu göremeyecek kadar da kör ölmüşsünüz.

Kamuda veya savunma şirketlerinde çalışmasak belki inancaz da o da yok yani millet püfürükten bir şey uyduruyor. Mesele sadece para değil.

Öf kime anlatıyorum anlamıyorum ya. Şu yorumu yazarken bile korkarak yazıyorsam diyecek bir şeyim kalmamıştır. Biri gelip muhtemelen şikayet edecek. Evet savunmamız çok güçlü cehape olsa Murat bozu tarkanı çağırıp dansöz oynatırdı.

Doğru bir laf. Siyaset boş adamların yaptığı, bomboş bir iştir.

Mantık ülkeyi terkedeli çok oluyor maalesef. Bizim millet kraldan çok kralcı. Kimse de çıkıp demiyor ki herşey harikaysa niye bu durumdayız, niye gün geçtikçe fakirleşiyoruz. Devletin açıkladığı yoksulluk sınırı 47bin TL. Al bir de burdan yak...

Yahu taliban yönetimindeki Afganistan'a karşı bile paramız değer kaybediyor. Savaşta olan ve onlarca ambargo yiyen Rusya'ya karşı para birimimiz değer kaybediyor. Ama adam Tarkan konseri diyor :) Aynı adam yarın hayat pahalılığını da soğan lobisine bağlayacak. Diyorum ya mantık ülkeyi terkedeli çok oluyor.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 8 Ocak 2024; 16:17:6 >
    Haber ile yorum alakası konusunda haklısın. Rtx 4090 çıktı, falan filan teraflop veya diablo 4 çıktı bilmem ney ırkı olacak haberlerinin altına Allah belanızı versin bu ülkeyi bu hale getirenler yazılmasından rahatsızım. Yönetimi sevip sevmemek değil konu, seçime dönük trollük amaçlı bütün başlıklara aynı yorumlar kopyala yapıştır geliyordu bi ara.

Diğer konuda haksızsın, alamasam da, montaj olsun, üretim olsun, ford fmax in, mercedes otobüsün, mercedes axor un Türkiye de fabrikası olmasından nasıl mutlu oluyorsam, togg dan da mutlu oluyorum. Öyle yada böyle fabrikayla, yan sanayiyle işçi çalıştırıyorlar, mühendis yetiştiriyorlar, imalat yöntemleri getiriyorlar diğer sanayi kollarına da olumlu etkileri oluyor.

• Fatic kullanıcısına yanıt
    Turkiyede bircok kişi sedan kelimesini binek otomobil için kullanıyor...

CHP seçmeninin TOGG alması beni gururlandır. eğer dediğin gibi TOGG'u alanlar CHP seçmeni ise CHP yönetimi başını iki elinin arasına alıp biz ne yaptık demeleri ve özel şirket filan demeyip TOGG a sahip çıkmaları gerekir. Batıda AKP ikinci büyük parti, Doğuda AKP ikinci büyük parti. Kürt'den, Türk'den, Müslümandan, Dinsizden, Laikten, Dinciden, Zenginden, Fakirden, İçkiciden, Kumarcıdan, Atatürkçüden... kısacası her türlü kitleden oy alan bir parti. yani AKP her kesimi birleştirmeyi başarmış çok büyük bir parti haline geldi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.