Şimdi Ara

Trafikte Durup Yayaya Yol Veriyorsun, Ancak Trafik Magandaları Müsaade Etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Trafikte her zaman yaya öncelikli araç kullanan bir sürücüyüm. Ancak yayaya yol verdiğimde , kurallara uysam bile , yaya bakımından riskli bir durum oluştuğunu fark ettim.

Aşağıdaki videoda bariz bir örnek var.

Bir anneyle çocuğu karşıdan karşıya geçecek .

Ben de arkamdaki trafiği kontrol ederek yavaşladım ve durdum. Arkam boştu. Ardından hemen dörtlüleri yaktım.

Ancak nerden gelmişse bir tofaş peydah oldu, muhtemelen ara sokaktan bir yerden hızlıca geldi

Ve adam, yaya vs dinlemeden karşı şeridi de ihlal ederek , az kalsın yayaya çarpacak şekilde hızlı bir şekilde geçti.

Plakası vs ayan beyan belli. Bu sürücüye ne yapılabilir?

Sürüş Ustasıyoutube
    Yol kenarında bekleyen yayayi görünce yol vermek için dörtlüleri yakıp duruyorum. Ancak arkamdan kontrolsüz bir şekilde gelen bir barzo anne ve çocuğunun önünden kaçıyor ve anneyle oğlu son anda kurtuluyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=RFGsz8CtogQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 7 Ağustos 2023; 23:26:32 >

• Fahri müfettişleri bekliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı risk iki şeritli her yolda mevcut. Mesela yaya soldan sağa gececekse ve siz sol şeritdesiniz durdunuz , yaya yolu ortalamışken saginizdan hızlıca bir araç geçip yaya'ya çarpabilir . Yaya sağ şeritten araç geldiğini fark etmez bile.
    Eğer cezalar uygulansa , kurallar denetlense böyle durumlar ile sık karşılaşmayız ama ülkenin durumunu biliyorsunuz. Açıkçası böyle durumlar da hiç yol vermemek daha mantıklı gibi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geniş yollarda yolu ortalıyorum direkt bu durumlarda. Bir de dörtlü yakarsanız arkadaki bekleme yaptığınızı düşünerek geçmek isteyecektir. Daha tehlikeli hale getiriyorsunuz istemeden de olsa.

• Keşke tek sorun bu olsa :D kimse araba kullanmayı bilmiyorki yaya yolda yürümeyi bile bilmiyor bu kadar cehalet olan birbyerde herşey olabilir mlsf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha kirk firin ekmek yememiz gerekiyor...

Zafer Akcayin bir videosunda vardi bir araba YAYA GECIDINDE yayaya yol veriyor, arkasindaki aracin POLIS oldugunu iddia eden surucusu korna caliyor, arkasindan arkadaki sana carpar diye kiziyor...

• Vermiyorum artık.

https://forum.donanimhaber.com/yaya-gecidinde-durdugum-icin-haksiz-ciktim--146312717

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    Konunu okudum ama kavşağın içinde durmuşsun. Hatalısın gerçekten de. Kavşağın içinde hiçbir şekilde durulmaz. Hatta trafik yavaş akıyorsa ve yeşil ışık sönene kadar kavşaktan çıkamayacak gibiyse yeşilde bile kavşağa girmeden beklemelisin yazıyordu kural kitabında. Yayaya yol vermelisin ama kavşağın içinde kalmadan, daha öncesinde durmalıydın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt

Dava sonucunda kusur karşı tarafa verildi, değer kaybına kadar aldım.

• Türkiye ve yaya... veya bisiklet... veya motosiklet...

30 yılı aşkındır trafiğine aşinayım memleketin...

daha öncesi pek medeni olduğunu sanmıyorum...

at üstünde kalmalı...

sistem kurulmadan daha öteye gitmemeliydik...

1997 yapımı Carmagedon isimli bir oyun vardı...

biraz abartı bir oyun ama yakındır tarz olarak ülkemiz trafiğine...

• Dikkat edin, yayaya yol vermeyenlerden biri şahinci, diğeri doblocu. Maalesef bu tarz araçları kullananlardan uzak duracaksın her konuda. Genelleme yapma diyenler olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Davarların insanlıktan, medeniyetten, nezaketten haberleri yok. Davar gelmiş, davar gidecekler.

bunu konuyada yazsaydiniz keske de takip edenler merakta kalmasaydi.

hos gelismeyi gectim soru sorana bile cevap vermemissiniz.

• bence yol vermeemlıydın cunku sana guvenıp saga baksalardı kaza olabılırdı. Yaya gecıdı varsa ver ama onceden 4 lu yakmak sartıyla cunku takıp mesafesı koruyan yok

konunuzu okudum.

son durumda siz mi haklı çıktınız?

• ne yazık ki genellemeler yanlış olsa da bu konuda durum bu

• Evet, mahkeme sonucu haklı çıktım. Oradaki yaya geçidini de kaldırdılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.