Şimdi Ara

Türkiye'de Daire Fiyatlarının Aşırı Derecede Saçma Olması ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Hollanda değil bir Danimarka değil Türkiye'nin en yaşanılmaz ilçesi olan Ümraniye'deki daire fiyatına bakın

Bunlar Çıldırmış olmalı Bu para ile neler yapılıp büyük paralar kazanılacağını bilmiyor mu bunlar??

• Benim oturduğum mahallede alt-orta gelir grubu insanlar var, 14 milyonluk daire bile satışta şu an
  • 1 aya satılır o ev...para çok yanlış kişilerde bu ülkede...

• O parayı dolara çevirip amerikaya gitsen bir sıfır araba ve ev alırsın üstüne de para kalır şaka değil gerçek

Bu arada bir apartman dairesine bu paraları kim veriyor anlamıyorum, sen 13 milyon vereceksin alttakinin üsttekinin sesini çekeceksin şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 22 Nisan 2024; 0:44:42 >
  • Ümraniye’nin nesi var la? Sen yaşanılmaz ilçe görmemişsin.

• paran yoksa almazsın kardeş.

• https://www.sahibinden.com/s/EUqR3WKO
    Bakin ilana su ev dandik bahce kat dublex denize 0 degil manzarasi yok dandik giris kat fiyati 2 milyon dolar 🤣 Hangi zeka ozurluye satmayi dusunuyorlar cok merak ediyorum.Ev fiyatlari 1 milyon 2 milyon dolarlara ulasiyor sakamisiniz siz ya?
  • kalahamari kullanıcısına yanıt
    3 sıfır fazla koymuş sanırım. 3 sıfırı atarsak 800 bin dolar yapar. 3 sıfırı atmazsak 800 milyon dolar yapar
  • Sadece 30 sene dayanan betonarme mi olur. Türkiye'de evlere koca paralar vermem artık. Uzun vadeli değiller.

Balonun sebebi sadece rant değil. Üretim de balon. Yeniyken değerli görünüyorlar ama çok çabuk bozuluyorlar. İyi bir hükümet gelip rantı düzene koysa bile bu kadar kötü bir konut üretimi, mümkün değil değer tutmaz.

Şimdi çok güzel dedikleri 'yeni' yönetmeliklere Marmara depreminden önce de güzel diyorlardı. İlk depremden sonra da şimdiki 'yeni' yönetmeliklere kötü diyecekler, başka yeni güzel yönetmelikler yapacakalar. Yıkıp yıkıp yapacaklar. Bilin bakalım kim ödeyecek. Marmara'da yeni binaları çoğunu, yine konutları yıkılan müteahitler yapmışlardı. Düzen oldu artık bu.

Kısa süreli fırsat görenler alıp satsınlar, ama uzun vadede emlaktan kazandığını düşünen varsa bir defa daha hesaplasın.

Tuna kıyısında dubleks bulmuştum, 400 m² bahçe içinde, Avro ~4 lirayken. Keşke zamanında alsaymışım. O zaman İstanbul'da iki daire fiyatıydı, şimdi yine aynısıdır veya daha ucuzdur.

• 2020 Haziran (pandemi) dönemindeki faiz kampanyasından sonra film koptu açık ara. Baktığınızda net anlıyorsunuz.
  • konu sahibinin pek bilgisi yok galiba,hafta sonu bir akşam bu sitenin hemen yanındaki elit mc cafeye gidip sadece 1 saat oturması yeterli olacaktır,bu konutlar normal TR vatandaşı için değil zaten,çoğu sahibi yabancı özellikle genç arap yoğunlukta,yani şu söze geliyoruz,bu ülkede bir şey size ulaşılamaz geliyorsa akp yüzündendir.

• kalahamari kullanıcısına yanıt

Böyle cahillerin evi var işte...

• Aléister Crowley kullanıcısına yanıt
    Araplara satacak desen o bile mantıksız bence.

dünya adil değil valla haketmeyen kişiler paraya sahip.
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt

Gerçekten yapılarımız kalitesiz.

Elin adamının 1920'de yaptığı evler duruyor, bizim 1995-2000'de yapılan binalar deprem görmese dahi dökülüyor. Rezalet.

• Aléister Crowley kullanıcısına yanıt

Ev sahipleri ve müteahhitler köpekbalığı gibi halkı kazıklamanın kokusunu aldılar. Halkımız da varını yoğunu satıp kazık fiyatlara ev almanın peşinde. Bu da fiyatların iyice şişmesine sebep oluyor.

• İyice saçmaladılar ev fiyatları konusunda. Türkiye gibi bir yerde 400 500 bin dolarlara daire olmaz.
  • Infernix kullanıcısına yanıt

yazılımcı olacaksın para yazılımda

• tamamen devlet yani AKAPE destekli bir balon bu, yandaşların yatırımı betonda olduğu için düşmesini istemezler.

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

triplex villada oturuyorum zaten 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.