Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.094
Cevap
100
Favori
462.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haberim yoktu bu siteden teşekkür ediyorum.

• mertercan83 M kullanıcısına yanıt

Motor fanının bozuk olduğu anlaşıldı. Bu kadar araba satan Borusan'ın elinde bir tane bile motor fanı olmaması sebebiyle parça Almanya'dan bekleniyor ve bu sürede aracım minimum 20 gün serviste kalacakmış. Servis, garanti kapsamında işlem bekleyen araçlar için ikame araç verilmediğini iletti. Bu süreci üretici firma veriyor dedi ama ne yazık ki Borusan vasıtasıyla böyle işler yapılamıyor bunu da öğrenmiş olduk. Gerçekten aldığıma pişman olduğum bir süreç içerisinde bıraktılar.

• mertercan83 M kullanıcısına yanıt

Borusan Oto ile görüştünüz mu? Sizinkisi uzun bir süreç (20 dediklerine bakmayın 1 ayı rahat bulur) ve garantili arabanızda bu kadar uzun süre sizi mağdur etmeye hakları yok. Ben 3 farklı dönemde (3 ile 24 gün arasında değişen sürelerde) aynı gün içerisinde ikame araba alabilmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • waskomnl kullanıcısına yanıt

Arkadaşın eksikliğini belirttiği donanımlar ile Bmw bul fiyatı 3,8 kusur milyon. Yüzde 3/4 indirim ile düz hesap 3,7 milyon olsun. Absürt bir fiyat bana göre. Yeni tiguan(r line tüm opsiyonlarla) X1'de olmayan ek donanımlarla 2,9'a satılırken , glb veya q3 gibi muadilleri çok daha rekabetçi fiyatlar sunarken pek fazla insanın tercih edeceğini zannetmiyorum. Bu arada tiguan gayet güzel olmuş insanın aklını çeliyor. O yüzden x1'in donanımı kırpıp rakiplerine yaklaştırmaya çabalamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 30 Nisan 2024; 11:54:0 >
  • Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Bence 3 küsür milyon verip de boş araba alınmaz. 2.9 milyon da bir tiguan için aşırı yüksek bir rakam bu arada.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Ben de 3,7 ye x1 almam. Üstüne 200 daha koyup donanımsal eksiklerine rağmen x3 alınabilir. Hiç değilse üst segment prestijli bir suv'a sahip olunur. Arabamız iyi güzel de bilindik c sınıfı rakiplerinden belirgin bir üstün bir tarafı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 30 Nisan 2024; 11:54:56 >

İlettim ama ellerinde araç olmadığını ve yasal sürenin 10 gün olduğunu söyleyip, ortada bıraktılar ne yazık ki.

• 500 bin fazla var x1 de , euro çıkınca fazla zam yaptılar düşünce düşürmediler, yüzde 10 indirim vardı sene sonu, bu fiyatlara model y + tiguan life alınıyor neredeyse ucmuş vaziyetteler

• Ön cama ufacık bir taş geldi otobanda ön camın sol üst köşesi çatladı. Olacak iş değil 3 sene benim golf 8’e ne taşlar çarptı da hiçbir şey olmamıştı. 3. sürüşümde ön camım gitti iyi mi. Yollar da leş gibi zaten taş toz toprak bugün yine Türkiye’de yaşadığıma lanet ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 2 Mayıs 2024; 16:34:44 >
  • ekostros kullanıcısına yanıt

Boşverin derdiniz sadece bu olsun. Çatlak 1 lira çapından küçük ise tamir edilebiliyormuş.Benim ön cam'da da iki farklı yerde darbe izi ve küçük çatlak var. Carglass diye bilindik bir firma var bunların tamirini yapan. Bugünlerde bir uğrayıp nasıl yapıldığını soracağım. İlerleme falan yok ama önlem alsam fena olmaz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 2 Mayıs 2024; 16:55:9 >

Doğru söylüyorsunuz bir canım sıkıldı yolda da sonradan düşündüğüm sağlık iyi oldukça hiçbir şeyi ciddi manada kafaya takmamak lazım.

Çatlak ufak 1 TL kadar bile olmayabilir 25 kuruş boyutunda falan. Ön camı hiç sökmeden mi yapılıyor acaba merak ettim ben de tamir şeklini

Geçtiğimiz aylarda bolca reklamı TV'lerde yayınlanıyordu. Aklıma gelince sayfalarını inceledim. Mobil servisle bile sizin belirlediginiz yerde sökme olmadan tamir ediyorlarmış. Yorumlarda oldukça iyiydi. Yarın fırsat bulursam bir uğrayayım aslında.

Geçmiş olsun. Çatlak yıldız şeklinde mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Arkadaşlar Carglass avrupanın en büyük oto cam firmalarından biri. Zamanında orada yaşarken işlemler yaptırdım ve sorunsuz halletmişlerdi. Güvenilir bir belçika kuruluşu firmasıdır...

Tesekkurler bilgi icin. Bugun uğradım İstanbul merkezlerine.Kimyasal enjekte ederek çatlağı kapatiyorlarmis. 45 Dk.kadar sürüyormuş ve yüzde 70 civarında çatlak kapaniyormus. Uygulama yapılan cam vardi onu inceledim. Hafif bir buğulu görüntü vardi kırılan yerde ama başarılı bence. Tek sakıncası uygulama sırasında catlagin büyümesi riski varmis o düşündürüyor beni. Fiyatlandirma 1800Tl. Kasko varsa oradan da yaptırılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 4 Mayıs 2024; 12:15:36 >
    Zaten kasko varsa bildiğim kadarıyla yılda 1 kez cam çatlağı tamiri yaptırabiliyorsunuz kaskonuzu bozmadan. Bunu sigortacınıza sorun bence...

Evet öyle söyledi servisteki danışman. Cam değişimini biliyordum bir de bunu sorayım. Teşekkürler.

Ben aynı işlemi aracımda yaptırdım. Çatlak küçük ama yıldız şeklindeydi. İşlem bitince 20 cm oldu. Ertesi hafta 2 katına uzadı. Macera yetkili serviste cam değiştirmekle son buldu. Kaskonuzda cam klozunuz varsa şayet (diğer firmaları bilmiyorum fakat Anadolu Sigortada var) orijinal cam yetkili serviste hasarsızlığı bozmadan ücretsiz olarak değişiyor. Bu kloz yoksa şayet kaskonun anlaşmalı olduğu cam servislerinde cam değişiyor ya da cebinizden fark vererek yetkili serviste değiştirtiyorsunuz.

• Car Lover C kullanıcısına yanıt

Siz bunu yazınca korktum şimdi. Demek birçok kişinin başına geldi ki baştan uyarıyorlar. Benim çatlak yarım cm.uzunluğunda, yıldız gibi değilde L şeklinde, camın epey sağ tarafında seyiri engellemeyen bir yerde.20 gündür büyüme olmadı. Ama önümüz yaz, dışarısı sıcak arabanın içi soğuk olacak diye tedirgin oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 4 Mayıs 2024; 12:33:37 >
    Çatlağın fotoğrafını yüklemeniz mümkün mü?

Ben aşağıdaki merkezde yaptırmıştım. Çalışanlar öncesinde beni uyardı. Sistem bu işlem esnasında yüksek basınçla sıvı enjekte ediyor. Çatlak büyüyebilir, riski göze alıyor musunuz dediler. Alıyorum deyince devam ettik. İşlem başarısız olduğu için de geçen senenin ücretiyle yaklaşık 600 TL yi de almadılar. Firmanın politikası böyleymiş. Başarısız işlemlerde ücret alınmıyormuş. Dürüst bir şekilde öncesinde uyarmaları önemliydi.

https://maps.google.com/?q=Ostim+OSB,+Carglass+Oto+Cam+Ankara+B%C3%B6lge+M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC,+1201.+Sk.,+06374+Yenimahalle/Ankara,+T%C3%BCrkiye&ftid=0x14d349044f5f2cc9:0x57ed3d3646f48f04&entry=gps&lucs=,94216395,47071704,47069508,94214172,94218641,94203013,47084304,94208458,94208447&g_ep=CAISDTYuMTEzLjAuNTcwMjAYACCenQoqUSw5NDIxNjM5NSw0NzA3MTcwNCw0NzA2OTUwOCw5NDIxNDE3Miw5NDIxODY0MSw5NDIwMzAxMyw0NzA4NDMwNCw5NDIwODQ1OCw5NDIwODQ0N0ICTkw%3D&g_st=ic

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.