Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (894. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.887
Cevap
139
Favori
989.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 891892893894895
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim. İçim rahatladı hocam vallahi. Eyvallah. Yarın gideceğim kontrole.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, 2015 seat ibiza style plus aracım var. Araçta kumandadan ayna katlanıyor, ama bazen katlanmıyor. Bu neden olabilir? Sizde böyle bir sorun oluyor mu? Bir de bu araçta geri vitese takınca aynaları aşağı baktırma yapılıyor mu?

• Arkadaşlar merhaba
    Aracımdan inerken kapı kapanınca , kapılar aniden kilitleniyor. Ayrıca araca binerken de öyle yapıyor . Aniden tüm kapıları kilitliyor . Fabrika ayarlarına sıfırladım olmadı . Sadece kapı kilit açma sıfırladım olmadı .
    Sorun şundan olabilir mi
    Geçen ay arkadaşın aküsü bitmiş ve aracımın aküsünden çalıştırmıştık bağlama kabloları ile .
    Belki sigorta atmış diyorum ya da bir sorun var .
    Ne yapmalıyım sizce dostlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kochamitoglu K kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar daha önce bu yazıyı yazmıştım ve size detaylı anlatmıştım. Nihayet Seat Servise gittim ve aracım kontrol edildi. Araçtaki sıkıntı Fren Balatasından kaynaklı imiş. Fren Balataları tam sıkılmadığı için bu ses oluyormuş. Özür dilediler ve fren balatalarını değiştirdiklerini söylediler. Her iki ön fren balatası değişmiş. Şaka gibi 2000 km bile olmayan aracın sorununa bakın. Tabi ki hata onlarda olduğu için para alınmadı benden. 1 hafta sonra arayacaklarını ve kontrol edeceklerini söylediler. Sorun devam ediyorsa ikame araç verip aracımı detaylı analize sokacaklarmış. Durum bu şekilde arkadaşlar. Bilginiz olsun. Videodaki gibi bir ses duyarsanız aklınıza bunlar da gelsin.

• Kochamitoglu K kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracım da 25.000km de ama dur/kalk trafikte iken frene basınca öyle bir ses geliyor ki paldır kültür anlatamam. Frene biraz basılı iken de bu sesi duyuyorum ilk başlarda böyle bir durum yoktu sanırım benim balatalar bitmeye başladı. 25km de bitmesi normal midir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Olabilir gidip baktırmakta fayda var kesinlikle. Balata olabilir fren yaparken frenden ses geliyor mu?

• herkese selamlar, 2022 model peugeot 208 sahibiyim. 24500 km e geldi 1 senede. Düz vites ve 75 beygir atmosferik motorlu. Çokluk şehir içi kullanmakla birlikte şehirlerarası yol da yapıyorum, bana yetiyor bu giriş seviyesi arabalar yıllardır, düz vitesle de derdim yok. Aşağıda anlatacağım sebeple 2 hafta önce doğuş otoya bir mail attım, ibiza 80 beygir bulabilir miyim diye, ertesi gün aradılar, var dediler. Style donanım, kol dayama, front assist, full link, 10.25" dijital kokpit vs de var ve işin güzeli 208i satacağım fiyatla aynı fiyata. Kapora gönderdim, önümüzdeki hafta teslim. 208i değiştirmeyi isteme sebebim şuydu: motorun 110-120 km/saat e kadarki canlılığı, fiesta gibi olmasa da kararlı yol tutuşu, yeterli bagajı, yürüyen aksamın İstanbulun çukuruyla yumuşak başa çıkabilirliği iyiydi ama son 10000 kmde plastik trimlerin birleşme yerlerinden, kapı içlerinden vs kötü asfaltta ya da ani sıcaklık değişimlerinde çok ses gelmeye başladı. Bu böyle de gidecek gibi. İç parçaları söküp, içerdeki kablo,klips vs sağlamlayan bir tanıdığım var, onun yaptığı yerler sustu ama kapının pencere kenarını dışardan örten plastik parça bile gözle görülür şekilde gevşedi, kapıyı açıp kaparken elle tutunca çatır çutur ses yapıyor, yolda araba kasılınca aynı şekilde. wd40, silikon sprey, kumaş bant her şey elimin altında ama bu kadar yakışıklı, yumuşak, ekonomik araba bile olsa çatırtı bir yere kadar.

Sonuçta sizlere sorum şu: c sınıfına para vermeden özellikle son makyaj sonrası ibizadan bu açıdan uzun vadede daha iyi karşılık alabilir miyim?

B sınıfı ( görece ) ucuz bir araçtan her şeyi bekleyemem ama cebimden para çıkmadan bir tık daha sessizlik, olgunluk bulursam ne ala.

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olypenmini -- 9 Mart 2023; 19:36:7 >

• olypenmini O kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın. Ben 2016 Ibiza sahibiyim, trim seslerine karşı daha hassastım aldığımda. Hatta radyonun etrafına sünger uygulatmıştım serviste garantiden. Seat'ta da trim sesi var, Volkswagen bir adım önde bu konuda Seat'tan. Ama Peugeot'taki kadar rahatsız edici gevşeme vs. durumlar yok diyebilirim. Araç sıfırdan beri bende. Sert plastik parçalara kuvvet uygulayınca hissediyorsunuz o boşluğu. Kapı kolları ve pencere kenarındaki trim öyle mesela. Makyajla biraz daha iyileştirildiğini düşünürsek memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Çok hassassanız ya Volkswagen'e bakacaksınız ya da dediğiniz gibi C sınıfına geçiş yapmanız gerekecek. Uzun süre kullanırım derseniz de sözünü ettiğiniz arkadaşanıza yalıtım yaptırırsanız büyük oranda çözülür şikayetleriniz. Sert plastik olan her bölgede bu sıkıntılar oluyor maalesef, bir de bu parçaları çok fazla sök tak yaptırırsanız şikayetler iyice artıyor.

• olypenmini O kullanıcısına yanıt

2021 model makyajlı ibiza 110 hp aracım vardı. sıfır almıştım. daha ilk günden zangır zungur trim sesleri gelmeye başladı. ibizayı sattım. yeni kasa fabia aldım 150 hp en dolusundan. onda da aynı şekilde ilk günden trim sesleri gelmeye başladı bir sürü.

b segment hangi aracı alırsanız alın, trim sesinden kaçamazsınız malesef. c segmentte bile trim sesinden kaçamazsınız hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 14 Mart 2023; 21:50:25 >
  • teşekkürler @Meticulous ve @sushi. . tümüyle kaçamayacağım ortada ama belli ki yaşayarak öğreneceğim ne kadar iyi, kötü 208e göre. Bakalım 6 yıla makyajla girmiş modelin montajı ne durumda, umarım kullandıkça yazarım merak edenlere.

• Selam arkadaşlar 2016 1.2 tsi referans boş paket ibiza aldım. Multimedya için carplay özellikli ekran ne alınabilir. Carvocal de stok görünmüyor. Alternatif olarak geri görüş kameralı ve carplay özelliği olan neler var bulamadım.

modeller hep 2015 e kadar ve 2017 soneası destekli diyor 2016 model için bulamadım bu normal mi yoksa 2015 e kadar olan modeller 2016 ile de uyumlu mu

• Ender Elektronik sayfasına bir bak. Seninle uyumlu neler var. Ona göre iletişime geçersin onlarla. İstanbul'da isen tabi

• arkadaşlar . viofo kamera aldım. park modülü için kablo vs almam lazım. ama fuse modelini bilmiyorum

fuse tap kablosu modeli nedir acaba ?

seat ibiza 2019 DGS 115 hp için fuse tap alacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur@ -- 14 Nisan 2023; 18:29:48 >
  • 1.0mpi kullananlar yakıt tüketiminiz nedir?

• Merhabalar ses ayarlarında 5khz 10khz gibi ayarlar mevcut sizlerin kullandığı memnun olduğunuz ayarları paylaşabilirmisiniz

• Arkadaşlar iyi akşamlar. 2021 model ibizama 2 gün önce 2. Bakımını bosh car serviste yaptırdım ve fark ettim ki direksiyonu sağa çevirirken tık tık ses geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aynı zamanda bugün içinde ön balataları da değiştirdim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Seat hatalı airbag değişimi için geri çağırma programı başlattı. Aracınızın dahil olup olmadığını linkten sorgulayabilirsiniz

https://www.seat.com.tr/servis/gonullu-geri-cagirma?fbclid=IwAR0HutamY8ZToQPx1PxRv9s6KEM1_N_b_zAjBtkzq1GErDoEdIamrNRa_BY

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt

Teşekkürler ben de bugün duydum, baktım benim aracım kapsamda gözükmüyor, Ibiza 1.2 TSI 2016 90 HP hatchback.

• enemywalker kullanıcısına yanıt
    1.0 MPI 75 HP 2017 İbiza.

Şehir içi Ankara:
    -Keçiören yoğun trafik civarı 8.5-9.0, -AŞTİ, Bahçeli orta trafik 5.8-6.7 arası.

Şehir dışı tüm tabelalara uyarak:
    -(Ankara - Eskişehir) ortalama sabitleyici ile 127-135 km -> 5.8
    110-120 ile 4.7 yakıyor.

• Arkadaşlar 2016 1.2 TSI Ibiza için garanti dahilinde airbag değişimini yaptırdım.

Telefonda ya da Seat’ın sitesinden sorgulattığımda değişim yok dediler, gidip kontrol ettirmeniz gerekiyor, Takata marka airbag takılı ise değişim yapılıyor.

Stok sorunu olduğu için gelenlerin değişimi yapılıyormuş, arama yapılmasını beklemeyin yani.

• 
Sayfa: önceki 891892893894895
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.