Şimdi Ara

0xc00000f hatası lütfen yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı açtığımda bu hatayı alıyorum arkadaşlar lütfen yardım edin.

File \\windows\\system32\\boot\\winload.exe
    Status: 0xc000001
    Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

format atmak için dvd ve flash bellek taktğımda ( _ ) yanıp yanıp sönüyor herhangi birşey olmuyor.

• Yapay Zekanın Yanıtı

0xc00000f Hatası: Windows Başlatma Sorunu

Windows işletim sisteminde "0xc00000f" hatası, bilgisayarınızın işletim sistemini başlatamamasına neden olan yaygın bir sorundur. Bu hata, genellikle aşağıdaki mesajla birlikte görüntülenir:

• Windows, son bir donanım veya yazılım değişikliğinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle başlatılamadı.

Nedenleri

0xc00000f hatasının çeşitli nedenleri olabilir, bunlar şunları içerir:

• Bozuk veya uyumsuz donanım sürücüleri
    • Bozuk veya hasarlı sistem dosyaları
    • Son yapılan güncellemeler veya yazılım yüklemeleri
    • Virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmaları

0xc00000f hatasını çözmek için şu adımları deneyebilirsin:

• Windows Kurtarma Ortamını (WinRE) Başlat: Bilgisayarını yeniden başlat ve Windows logosu göründüğünde, Güç düğmesine tıkla ve basılı tut. Bu işlemi, Windows Kurtarma Ortamı'na girene kadar tekrarla.
    • Başlangıç Onarma'yı Çalıştır: WinRE'deyken, "Sorun Gider" seçeneğine tıkla ve ardından "Gelişmiş Seçenekler"i seç. "Başlangıç Onarma"yı seç ve talimatları izle.
    • Sistem Dosyası Denetleyicisini Çalıştır: Yönetici olarak Komut İstemi'ni aç ve şu komutu yaz: "sfc /scannow". Bu, bozuk sistem dosyalarını tarar ve onarır.
    • Disk Denetleyicisini Çalıştır: Yönetici olarak Komut İstemi'ni aç ve şu komutu yaz: "chkdsk /f". Bu, sabit sürücünde hataları tarar ve onarır.
    • Donanım Sürücülerini Güncelle: Cihaz Yöneticisi'ni aç ve tüm donanım sürücülerinin güncel olduğundan emin ol.
    • Son Değişiklikleri Geri Al: Sistem Geri Yükleme'yi kullanarak, hatanın ortaya çıkmasından önceki bir noktaya bilgisayarını geri yüklemeyi deneyebilirsin.

Bu adımları uygulamak hatayı çözmeyebilirse, profesyonel teknik destek almayı düşünmelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi43

Bilgisayarımı açtığımda bu hatayı alıyorum arkadaşlar lütfen yardım edin.

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

format atmak için dvd ve flash bellek taktğımda ( _ ) yanıp yanıp sönüyor herhangi birşey olmuyor.

Sistem dosyası bozulmuş. DVD ile onarmayı deneyin, olmazsa format atın. ,

Format ekranında ' _ ' çıkmasının sebebi DVD-ROM'u ilk sıraya almamanız olabilir. BIOS'tan DVD-ROM'u ilk sıraya alın. Olması lazım.
  • bios ayarlarımdan dvd yi ilk sıraya aldığımda _ çıkıyor ama gerisi gelmiyor format atamıyorum yani. Birde dvd ön yüklemesi için bir tuşa basın yazısı da çıkmıyor daha önce format attım kendim ama bu sefer elim kolum bağlı kaldım.Lütfen yardım edin.

Asus n53s bilgisayarım
    İntel core i7-2630QM, 2,00 ghz 8 gb ram 2 gb gt550 ekran kartı 640 hdd
  • windows boot manager

Windows failed to start. A Recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
    2. Choose your langugae settings, and then click next
    3. Click "repair your computer."

If you do not have a disc, contact your system administrator or computer manufactuer for assistance.

Enter=continue esc=exit

Tam olarak bu yazıyor sorunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi43

windows boot manager

Windows failed to start. A Recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
    2. Choose your langugae settings, and then click next
    3. Click "repair your computer."

If you do not have a disc, contact your system administrator or computer manufactuer for assistance.

Enter=continue esc=exit

Tam olarak bu yazıyor sorunda...

Hocam verdiği dizindeki sistem dosyası bozulmuş, DVD takıp onarın diyor. F11, F12 gibi tuşlarla tek seferlik DVD rom seçin. Yani o açılış için geçerli oluyor bu sadece. Anlatabilmişimdir umarım.

• Biostan dvd yi seçiyorum ama herhangi birşey olmuyor flash bellektende olmadı bir trülü yapamadım.
  • çözümünü bulan var mı? usb bellekten de aynı hatayı veriyor ?
  • dvd seçtiğin zaman bir tuşa basın yazısı çıkmadan önce dvd ışığı yanıyormu yanıyorsa eğer taktığın dvd bozuktur hiç yanmıyorsa bşosdan dvd yi ilk sıraya almadın demektir biosdan cıkarken f10 yaparak cıkın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.