Şimdi Ara

1,5 TB MAXTOR HDD SORUNU! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mechan

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

quote:

Arkadaslar acilen bisey sormak istiyorum..

bendede 1,5 tb lik maxtor cihazdan var.. daha dune kadar hic bisey yokken ki herzaman kullanan biride degilim, taktigim arkadasimin bilg da calismadi, yeni donanim bulundu iletisi cikiyo sag altta ama hardiskin icin e girmek isteyince, dosya formati okunamiyo bicimlendirmek istermisiniz diye bi uyari cikiyo bende format atmasin diye hayir deyip cikiyorum...
    ama normal calisiyo cihaz, isigi yanip sonuyo, ole garip seslerde gelmiyo, normal calisiyo gibi ugultu geliyo, onceden de calisirken ayni sekilde ses geliyodu.. ama icine goremiyorum.. ne yapmak lazim, nolur harddsik gitmis demeyin yaaa..:((((

acil yardimm...

arkadaslar, bilen yorum yapabilcek kimse yokmu? insallah usb kablosundan yada adaptorden kaynakli biseydir yaa... taktigim zaman da bilgisayarimda gorunuyo, ama ''maxtor' diye yazmiyo ''f'' disk diye gorunuyo ve tikladigimda bicimlendirmek istermisiniz diye yaziyo...
    neden bole oldu acaba??

Disk yönetimine giriniz ve dosya sisteminin ne olduğuna bakınız. Muhtemelen raw olmuştur. O zaman yapacağınız tek şey var biçimlendirmek. Biçimlendirme işe yaramazsa herhangi bir veri kurtarma programı ile verilerinizi kurtarmaya çalışın. Bunun dışında yapacağınız şey garantisi devam ediyorsa garantiye göndermek..

bicimlendirmeye ok dersem, icindeki bilgiler gidermi acaba? sonrasinda nasil kuratarabilirim,... lutfen yardimci olursaniz cok sevinirim... acil bi durum bu...

Bilgilerin gider 3. parti yazılımlar var ama bunlar uzunca süreler istiyor ve başarısızlık oranıda fazla olabiliyor.
    Dediğim gibi tek yol şu durumda hdd yi kutudan ayırmak kutunun elektrik girişi ya da iletimi ile alakalı sorun olabilir.
    Şöyle örnek vereyim harici disk kutumun içerisindeki disk bazen güç yetersizliğinden .çalışacak gibi oluyor birkaç tık ve sonra tekrarlanıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bendede 1,5 tb lik maxtor cihazdan var.. daha dune kadar hic bisey yokken ki herzaman kullanan biride degilim, taktigim arkadasimin bilg da calismadi, yeni donanim bulundu iletisi cikiyo sag altta ama hardiskin icin e girmek isteyince, dosya formati okunamiyo bicimlendirmek istermisiniz diye bi uyari cikiyo bende format atmasin diye hayir deyip cikiyorum...
    ama normal calisiyo cihaz, isigi yanip sonuyo, ole garip seslerde gelmiyo, normal calisiyo gibi ugultu geliyo, onceden de calisirken ayni sekilde ses geliyodu.. ama icine goremiyorum.. ne yapmak lazim, nolur harddsik gitmis demeyin yaaa..:((((

acil yardimm...

arkadaslar, bilen yorum yapabilcek kimse yokmu? insallah usb kablosundan yada adaptorden kaynakli biseydir yaa... taktigim zaman da bilgisayarimda gorunuyo, ama ''maxtor' diye yazmiyo ''f'' disk diye gorunuyo ve tikladigimda bicimlendirmek istermisiniz diye yaziyo...
    neden bole oldu acaba??

Disk yönetimine giriniz ve dosya sisteminin ne olduğuna bakınız. Muhtemelen raw olmuştur. O zaman yapacağınız tek şey var biçimlendirmek. Biçimlendirme işe yaramazsa herhangi bir veri kurtarma programı ile verilerinizi kurtarmaya çalışın. Bunun dışında yapacağınız şey garantisi devam ediyorsa garantiye göndermek..

cok tsk ederim,, biraz terim ve bilgi eksigim var ksrbakmayin raw olmus ne demek acaba? icindeki bilgiler gittimi demek oluyo bu? bicimlendir uyarisi geldiginde ok dersem format mi aticak, yani icindekileri silicekmi acaba? hangi asamada ve hangi programlari kullanabilirm verileri kurtarmak icin acaba? yardimci olursaniz cok sevinirim...bu kurtarma programlarini hangisini nerden indirebilirim..?

birde durup dururken neden bole bisey olduki acaba?

RAW bir fotoğraf formatı. Siz buna ham disk (biçimlendirilmemiş disk) de diyebilirsiniz.

Bazı ana yazılım programları raw formatını biçimlendirebiliyor. Harici hddlerde ise durum farklı. RAW oldu nu işiniz zor.

Aslında hdd üzerinden hiçbir veri silinmez üzerine veri yazılmadığ sürece..

Hangi programları kullanacaksınız?
    Forum içinden "veri kurtarma progrmları" diye aratırsanız birçok konuya ulaşabilirsiniz. Programların ücretlilileri de var ücretsizleri de.. Çeşitli programlar denemenizde fayda var.

Neden böyle birşey olduğunu kestirmek güç. USB den gelen dengesiz bir voltaj, donanım hatası..vs olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

quote:

quote:

quote:

quote:

acil yardimm...

neden bole oldu acaba??

bicimlendirmeye ok dersem, icindeki bilgiler gidermi acaba? sonrasinda nasil kuratarabilirim,... lutfen yardimci olursaniz cok sevinirim... acil bi durum bu...

Bilgilerin gider 3. parti yazılımlar var ama bunlar uzunca süreler istiyor ve başarısızlık oranıda fazla olabiliyor.
    Dediğim gibi tek yol şu durumda hdd yi kutudan ayırmak kutunun elektrik girişi ya da iletimi ile alakalı sorun olabilir.
    Şöyle örnek vereyim harici disk kutumun içerisindeki disk bazen güç yetersizliğinden .çalışacak gibi oluyor birkaç tık ve sonra tekrarlanıyor.

@ Dejaay ve @ zaga20 ...cok tsk ederim ilginiz ve alakaniz icin...

dediginizi enkisa zamanda denicem cunku sanrm baska secenegim yok.. ama onceesinde bilgi kurtarma programlarini denemelimiyim acaba? yoksa direk dediginizi mi denemeliyim?

2- USB kablosunu yada adaptorunu degistirsem acaba sorunu cozebilirmiyim eger guc iletiminde bu ara kablolarda sikinti varsa?

3- USB taktigim zaman normal calisiyo gibi sesler isigi yanip sonuyo, fan gibi biseyin calisma sesi var devamli ve bilgisayarimdan girdigimde ''maxtor'' yazisini gormuyorum sadece ''Fdisk'' yaziyo ve actigimda bicimlendirmek istermisiniz diye bisey cikiyo...bu belirtiler guc kaynagindan olabilecegi yonundemiydi ki acaba bu noktada yogunlastiniz?

4- yani beklesem bi sure ara ara yine denesem kendiliginde gittigi gibi kendiliginden duzelmez mi acaba?

5- sayet sata dan baglayarak cozemezsem sorunu, acaba bilgileri kurtarmam maddi olarak kaca mal olur bana ve nerde guvenli sekilde yaptirabilirim bunu?

cok tsk ederim verdiginiz bilgilerden oturu....insallah halledebilirim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

quote:

quote:

quote:

quote:

acil yardimm...

neden bole oldu acaba??

@ Dejaay ve @ zaga20 ...cok tsk ederim ilginiz ve alakaniz icin...

dediginizi enkisa zamanda denicem cunku sanrm baska secenegim yok.. ama onceesinde bilgi kurtarma programlarini denemelimiyim acaba? yoksa direk dediginizi mi denemeliyim?

2- USB kablosunu yada adaptorunu degistirsem acaba sorunu cozebilirmiyim eger guc iletiminde bu ara kablolarda sikinti varsa?

3- USB taktigim zaman normal calisiyo gibi sesler isigi yanip sonuyo, fan gibi biseyin calisma sesi var devamli ve bilgisayarimdan girdigimde ''maxtor'' yazisini gormuyorum sadece ''Fdisk'' yaziyo ve actigimda bicimlendirmek istermisiniz diye bisey cikiyo...bu belirtiler guc kaynagindan olabilecegi yonundemiydi ki acaba bu noktada yogunlastiniz?

4- yani beklesem bi sure ara ara yine denesem kendiliginde gittigi gibi kendiliginden duzelmez mi acaba?

5- sayet sata dan baglayarak cozemezsem sorunu, acaba bilgileri kurtarmam maddi olarak kaca mal olur bana ve nerde guvenli sekilde yaptirabilirim bunu?

cok tsk ederim verdiginiz bilgilerden oturu....insallah halledebilirim...

arkadaslar 1,5 tb maxtoru baska bi 12 v 2 a lik adaptorledenedim yine ayni sonuc... ozellikler kismindan dosya formatina baktim resimdeki gibi gozukuyo? 2,5 tb cihaz 0 gozukuyo.. sebep ne anlamadim?

arkadasin dedigi gibi anca kasayi parcalayip bide harddiski satadan denemek mi lazm bilmiyorum bklm, ne yapicam.. istanbulda kadikoy tarafinda varmi bildiginiz uygun guvenilir sekilde bu bilgilerimi geri saglayabilcek biri..??

1,5 TB MAXTOR HDD SORUNU!

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.