Şimdi Ara

1 yıllık HYPERX SSD BOZULDU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

raid yapmanın SSD'ler için olumsuz etkisi var mı ?

olumsuz etkisi ssdnin ömrünü kısaltır bizzat benim ssdmin bozulması gibi iyi bi ssd kullanıyorsanız şayet raid tavsiye etmiyorum.

Raid ve ssd ömrü ile ilgili bu bilgiyi nereden edindiniz?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    iops değeri artış göstermiyorken günlük kullanımın çok az bir miktarını kapsayan okuma yazma değerleri artıyor diye ssd de Raid yapılması bence gereksiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

iops değeri artış göstermiyorken günlük kullanımın çok az bir miktarını kapsayan okuma yazma değerleri artıyor diye ssd de Raid yapılması bence gereksiz.

Şimdi ''gereksiz'' başka, ''ssd ömrünü kısaltıyor'' başka.
    Bazı kullanıcılar için gereksiz olabilir ama siz de raid in ssd ömrünü kısalttığını mı düşünüyor sunuz?
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Şahsen ben arttırdığını düşünüyorum. Teorik olarak 2 katına çıkıyor ssd ömrü Raid0 da. Ama dediğim gibi günlük kullanıcı için boşa masraf bence.

• Evvelâ geçmiş olsun dileklerimi arz ederim Mert. Tatsız bir tecrübe olmuş.

RAID konusunda birkaç kelâm etmek isterim arkadaşlar.

Çoklu disk kurulumlarında düzeneğinizin yazma ömrü uzar, burası doğru. Fakat SSD'lerin muhtelif bozulma sebebleri vardır. NAND'ların tükenmesi, yâni artık verî yazamama husûsu ise başa en son gelebilecek durumdur.
    Katı hâl disklerinin âniden ölme ihtimâlleri RAID kurulumunda en az iki kat artmaktadır. Kaldı ki normal ev kullanıcıları için RAID'in gözle görülür bir getirisi de yoktur.

Bu konuda îtinâlı bir çalışmanın meyvesi olan şu makâleyi sizler ile paylaşmak isterim:

Verîleriniz Ne Kadar Ehemmiyetli ?

• quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

Orijinalden alıntı: DGMI

Tuhafdır ki, SSD'lerin HDD'lere oranla daha az bozulması gerekiyorken daha çok bozuluyor yanlış mıyım? Aslında SSD kullanımında dikkat edilmesi gerekenler şeklinde bir başlık altında toplasak fenaa olmaz, birçok kullanıcının SSD'si çöp oluyor ne yazık ki.

aynen hocam 3 sene önce aldığım120gb corsair force gt ssd raid 0 kullandığım sonucu bgün itibariyle bozuldu yenisini alıcam

Geçmiş olsun hocam, kötü olmuş. Yeni diskinizde daha dikkatli, daha uzun ömürlü bir kullanım dilerim.

• Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.