Şimdi Ara

10000 TL bütçeli 2. el ev sinema sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun süre önce Onkyo’nun herşeyi içinde giriş paketi bir 5.1 sistemi dışında ev sinema sistemleri hakkında tecrübemin olmadığını öncelikle belirteyim. Şimdi tekrar bir ev sinema sistemi sahibi olmak arzusundayım. Sistem tamamen sinema odaklı olacak. Hali hazırda lambalı stereo sistemimle müzik konusunda gayet mesut, mutluyum çünkü. 10000 Tl civarında 2. el veya amazon odaklı bir sistem düşünüyorum. Stereo sistemimin olduğu bölgeye konumlanacak 5.1 istiyorum ve bu yüzden estetik açıdan da fena durmayacak raf tipi hoparlörleri düşünüyorum. Açıkçası stereo sistemimdeki kulelerin serisinden (Quad 22L2) başta gitmek istedim ama aynı anda her iki anfiyi açık unutarak birbirine zarar vermesinden korktum ve iki sistemin bağımsız olmasını istiyorum. AVR olarak denon 2400 veya 3400 düşünüyorum (AVR bütçeye dahil değil). Salon 55 metrekare ancak L şeklinde ve ev sinemasının konumlanacağı alan 20-25 metrekare civarında. Alan geniş olduğu ve önlerde kule tipi kullanmayacağımdan subwoofer’a büyük iş düşüyor sanırım. Raf tipi hoparlör ve subwoofer konusunda önerilerinize açığım.

• Bowers-ve-Wilkins

CM 1 S1 ön

CM Center

CM 1 S1 arkalar

SVS

PB1000 Subwoofer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler cevabınız için. CM 2. elde zor bulunuyor. Sıfır fiyatları da bildiğiniz gibi çok uçuk rakamlar. Zaman zaman 685 görüyorum piyasada. Monitor audio silver serisi görüyorum sıklıkla. Ayrıca PB1000'i oda büyüklüğü ve bütçeyi göz önüne alarak önermişsiniz haklı olarak ancak sb2000'le karşılaştırması nasıl olur sizce. Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Bowers-ve-Wilkins

CM 1 S1 ön

CM Center

CM 1 S1 arkalar

SVS

PB1000 Subwoofer

Bu ne şeker bi sistem olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Bowers-ve-Wilkins

CM 1 S1 ön

CM Center

CM 1 S1 arkalar

SVS

PB1000 Subwoofer

SVS SB2000'inin TR fiyatı ne kadar?
    SVS TR'de daha makul ama n11 vs de bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Bowers-ve-Wilkins

CM 1 S1 ön

CM Center

CM 1 S1 arkalar

SVS

PB1000 Subwoofer

SVS SB2000'inin TR fiyatı ne kadar?
    SVS TR'de daha makul ama n11 vs de bulamıyorum.

Mavi Hifi Demir beyle görüşün

• caga C kullanıcısına yanıt
    Ben fiyatlara bakınca Canhifi de kampanya görüp önerdim CM1 S1 i bu set sıfır bütçeye yakın kurulur. SB2000 daha pahalıdır herhalde. Ama bookshelf leri small 110hz LPF ayarlarız diye PB önerdim anca çevirir.

• Söz konusu sinema ise Paradigm monitorlerden de birşeyler çıkmaz mı acaba? Sinemada f/p olarak genel kalite olarak her daim sevdiğim bir seridir.
  • CM serisi center dışında satıldı görünüyor ilgili sitede. Paradigm monitörler genellikle önlerde kulelerle birlikte setup edilmiş hep ama sinemada çok başarılı olduğunu okuyorum her yerde. Studio serisi var rear ve raf olarak 2. elde. Buna da center bulmak zor. Ön ve surround hoparlörler için CM gibi raf tipi hoparlörlerin altındaki segmentte yeralan MA mass, B&W M1 gibi hoparlörler kullanıp center ve suba mı parayı gömsem diye düşünüyorum. Bu yaklaşım hepsinin aynı seri olduğu sistemlere göre nasıl netice verir bilemiyorum tabi.
  • sinema odaklı olacaksa THX tek tercih olmalıdır 5.0 ve onbinliranın üstünde ama her kuruşuna değer çok şık duvara asılabiliyor ayak derdi yok

http://www.pelinltd.com.tr/Magnat-Cinema-Ultra-THX-50-ev-sinema-sistemi-indirimli-set,PR-379.html
  • Teşekkür ediyorum ilginiz için. Mutlaka tatminkar bir settir Magnat THX, ancak bu sisteme bir de 4000Tl civarlarında bir subwoofer ekleneceğini düşünürsek (maliyet 17000 Tl leri buluyor ve daha AVR var) biraz boyumu aşacak gibi görünüyor. Bu nedenlerle raf tiplerinden oluşan 2. el kovalıyorum. Aslında CM serisi beni heyecanlandırdı ama sıfırı hem pahalı hem de olamayacak gibi.
  • caga C kullanıcısına yanıt
    söylede yapabilirsiniz magnat thx 3 adet alırsınız 9 bin civarı tutar yanına bir sub bir avr arka hoparlörleri sonrada ekleyebilirsiniz 3 adet magnat thx svs sub ile bile şov yaparsınız magnat thx set toplandığında artık hiçbirzaman hoparlör değişim ihtiyacı duymazsınız bütçem olsaydı sinema için thx ten asla vazgeçmezdim

https://www.youtube.com/watch?v=dLk3nvsApr0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.