Şimdi Ara

1070ti 85-derece ve i7 6700 70-derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phanteks p300 kasamda 1 adet egzoz fan var, anakart olarak h110m ekran kartı msi 1070ti modeli playerunknown's battlegrounds oynarken ortalama 85 derece , 6700 işlemci de stok fan var o da ortalama 70 derecelerde oluyor , maks ekran kartı 89 dereceleri gördügü işlemcide maks 75 derecelere kadar çıkıyor fan önerisi veya gerek varsa işlemci fanı önerilerine açığım, 1 adet üste 2 adet de öne düşünüyorum.

• Anakart bu parçalar için çok kaliteli değil, belki bunun çok küçük bir etkisi vardır. Montajı tekrar yapmanı öneririm, fanları kontrol etmelisin, işlemcinin termal macununa dikkat etmelisin. Anakart üzerinde, kuzey köprüde ısınma olduğunda güney köprüye de taşınıyor, ve tabii ki çevresine de. Bu sebeple ekran kartında da sıcaklık artıyor. Power Supply'nin etkisi de mevcut, hatta kablolama dahi bunda bir faktör. Onlarca sebep sayılabilir, deneme yanılma ile bulabilirsin. Öncelikle BIOS'u güncellemelisin, ardından donanıma bakmalısın.

Bunun dışında, fan tesisatı da bunda önemlidir; hava çıkışları bazen istenildiği gibi olmadığında platform üzerinde yoğun bir negatif ısıya sebebiyet verebilir. Aklıma gelenleri yazdım.
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    hocam sanırım sorun ne anakart ne de macun. he belki macundur uzun süredir değişmedi ise. fakat sorun sanırım kasanın soğutması yetersiz. e.k gayet güçlü, işlemcide sıvı soğutma yoksa ve kasa dar alandaysa sıcaklık kaynağı budur.
  • Altyazar kullanıcısına yanıt
    sistem yeni sayılır macunla alakalı olacağını sanmıyorum, kasanın soğutması yetersiz diye tahmin ediyorum ,gereken parçaları tedarik edeceğim en kısa zamanda inşallah.
  • Bir fan kasanın önünden içeri hava çekmeli. Egzoz fan takmışsın zaten.
    Ekran kartı 80 dereceye kadar sorun olmaz.
    İşlemci ısınmaya devam ederse kasa kapağına da fan takman gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.