Şimdi Ara

2+ Oyun dosyası bir dvd'ye nasıl yazılır? Yazılsa Oyun Dvdsi gibi olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bende bilgisayarda olan bir sürü Cd - Dvd oyun dosyası var. Dvd de israfa kaçmamak için 2 veya daha fazlasını bir dvd'ye nasıl yazarım, yazsam normal bir oyun dvdsi gibi çalışır mı yoksa daemontools kullanmak mı gerekir?
    Şimdiden çok teşekkür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByInferno -- 11 Temmuz 2008; 17:53:48 >

• Up.
  • Up.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByInferno

Beyler bende bilgisayarda olan bir sürü ISO ve oyun dosyası var. Dvd de israfa kaçmamak için 2 veya daha fazlasını bir dvd'ye nasıl yazarım, yazsam normal bir oyun dvdsi gibi çalışır mı yoksa daemontools kullanmak mı gerekir?
    Şimdiden çok teşekkür.

Sanırım .iso dosyaları cd isosu. Oyun dvd si gibi açamazsın. Daemontools ile çalıştırmalısın...
  • Yanlışlıkla oyun yerine iso yazmışım kusura bakmayın.
  • up
  • eğer elindeki oyunlar açılmış halde yani klasörün içinde ise dvdnin aldığı kadar klasör klasör at içine ama autorun falan olmaz tabi.dvdyi pcye takar istediğin oyunun klasörünün içine girer setupından kurarsın.
    Ama sen diyorsan hani dvdyi takar takmaz oyunun kurulum ekranı gelsin o da kolay.
    dreamweaver hatta word de bir html sayfası oluştur.dvdnin içindeki oyunlar için birer tane buton oluştur.
    her bir butona oyunların setup dosyalarını link olarak bağla.
    bir de dvdnin içine autorun dosyası oluşturacaksın.o dosyada da işte hazırlayacağın html dosyasının adı OYUN olsun,oyun.html nin açılması için ayarlıcaksın.
    böylece dvdyi takar takmaz karşına bir ekran çıkacak.oradan istediğin oyunun butonuna basıp direk kuruluma geçebilirsin

• Heh onu diyom da çok zormuş yav...
    Edit: yok be ya o kadar da zor değil yaparım ben onu çok teşekkür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByInferno -- 12 Temmuz 2008; 0:15:44 >
  • Yahu bir kere şablonu oluşturdun mu gerisi kolay.
    Öncelikle masaüstüne bir klasör aç.DENEME olsun adı.
    Bu klasörün içinde bir tane yeni metin belgesi aç.fakat bu sırada uzantılar açık olsun.yani txt uzantısı görünebilsin.
    metin belgesini aç ve içine şunları yaz aynen

[autorun]

open=oyunlar.html

Bu üstteki 2 satırı yazıcan.Sonra bu dosyayı kaydet ve uzantısını inf olarak değiştir.
    yine aynı klasöre wordde hazırlayıp html uzantısı ile kaydedeceğin hmtl dosyasını at ama çok dikkat et bu html dosyasının adı oyunlar.html olacak.autorun dosyası içindeki isimle aynı olması lazım.buraya kadar ok ise söyle dvm edeyim :D
  • by_inferno@msn.com ekleyebilir misin? Şu an çıkmam lazım çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracy

http://forum.donanimhaber.com/m_18505028/tm.htm
    buraya bak mutlaka istediğin oyun vardır yoksada istersin yazarlar hemen

+1 bende bu linki vercektim cogu oyunu böyle 2 dvd yaptim ve yapmaya devam ediyorum oyun arsivim çoştu bunla birlikte

• Peheey naaptınız yaa... Benim istediğim 2 oyunu 1 dvdye yazmak siz tam tersini diyosunuz xD
    Mesut bey şimdi çıkacam da ben by_inferno@msn.com'dan ulaşır mısınız? Teşekkürler.
  • Tracy
    McCarty
    bence siz birer tane gözlük alın kendinize.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Tracy
    McCarty

tam tersini anlamışlar ne yapsınlar
  • quote:

Tracy
    McCarty

yok yok ölelim biz
  • eheueheue komik topic olmuş
  • quote:

Yahu bir kere şablonu oluşturdun mu gerisi kolay.
    Öncelikle masaüstüne bir klasör aç.DENEME olsun adı.
    Bu klasörün içinde bir tane yeni metin belgesi aç.fakat bu sırada uzantılar açık olsun.yani txt uzantısı görünebilsin.
    metin belgesini aç ve içine şunları yaz aynen

[autorun]

open=oyunlar.html

Bu üstteki 2 satırı yazıcan.Sonra bu dosyayı kaydet ve uzantısını inf olarak değiştir.
    yine aynı klasöre wordde hazırlayıp html uzantısı ile kaydedeceğin hmtl dosyasını at ama çok dikkat et bu html dosyasının adı oyunlar.html olacak.autorun dosyası içindeki isimle aynı olması lazım.buraya kadar ok ise söyle dvm edeyim :D

Peki örnek bir html dosyası oluşturabilirmisiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.