Şimdi Ara

2000 li yıllarda biz yardım yardım ediyorduk şimdi degerli üstadlar sıra sizde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    nightsniffer kullanıcısına yanıt
    kesin kafe işine gircem diyosanız şuan çok kötü 1 zamandasınız illede kararlıysanız

6 ay sonra eylül civarı yapın

forumda yazanları dikkate almayın onlar sadece yazar 200 000 tl ni çarçur etme diğer iş dallarına yönel mümkünse şimdiki zamanda akıllı tellerin popülerliği nedeniyle kafeye
    pek giden yok iyi hesap et ve analiz et sonra sinek avlama ,

paranın 10 000 dolarını amd firmasından hisse almak için ayırmalısın 2021 civarında paran 3 katı olan 30 000 dolara çıkması çok yüksek
  • Millet kaybederse gelecek bize saldıracak Serkan. Sakin

Yatırımcı olarak şirketin yol haritası bana çok umut vaat edici geliyor. O bağlamda ben 2-3 sene içerisinde büyük server anlaşmalarıyla hissenin 3-4 katına çıkmasını olası görüyorum. Ama kesin gibi lanse etmeyelim, millet bizi çiğ çiğ yer sonra burada olmazsa.
  • Hocam öncelikle merhaba;

Uzun zamandır internet kafeye gitmiyorum. Ama en son gittiğimde LoL, DotA, CS:GO, Age of, Metin2 gibi oyunlar oynanıyordu. Eğer bu oyuncu kitlesine hitap etmeyi hedefliyorsanız söylediğiniz sistem olabilir. Fakat PUBG, GTA5 gibi üst düzey oyunlar için bu dediğiniz sistem en azından benim için yetersiz. İntel yerine Ryzen giriş seviyesi işlemciye yönelebilirsiniz. 2-3 yıl sonra işlemci yetersiz kalırsa overlock işlemini ucuz B350 anakartları ile yapabilirsiniz. Böylece yeni işlemci almanıza gerek kalmaz. Maddi anlamda güzel olabilir. Güç kaynağı konusuna gelirsek. Kesinlikle ama kesinlikle 80+ sertifikalı güç kaynakları almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü 80+ belgeli güç kaynakları şebekeden daha verimli elektrik çekerek uzun vadede hatırı sayılır bir kar etmenize yardım eder. 600W almanız güzel bir şey çünkü parça güncellerken yeni güç kaynağı almanıza gerek kalmaz. Sistemin daha stabil olması adına 1050Tİ öneririm. Fakat ikinci el almanız daha iyi olabilir. Garantili olması koşuluyla tabii. Biraz araştırırsanız piyasada çöp gibi 1050Tİ bullabilirsiniz. Zotac, Asus veya MSI fark etmiyor. Hepsi ortalama aynı performansı veriyor zaten. Şu anki oyunlar 8GB ram yeterli görüyorum ben. O yüzden 16GB alıp boşa masraf etmeyin. Monitör olarak kesinlik FULL HD monitör tavsiye ediyorum bir de. Benim tavsiyelerim bu yönde. Ama unutmayalım ki; bilgisayar monitör ya da klavye yetersiz. Bir internet kafeye otururken kokusundan tutun, yaş kitlesi, masaların temizliğine bile dikkat ederim ben. O yüzden dekorasyonda önemlidir.

• Toplu alımlarda üretici firmalarla iletişime geç çok daha ucuza kapatırsın her makinene 1070 bile takabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ağır oyun açması amaçlanmayan sistemleri a320 anakart ve ekran kartsız ryzen 2400g ile, tüm oyunları açması amaçlanan kasaları da b350 anakart, yakında çıkacak ryzen 2600 ve yeni nesil kartlar yakında çıkıp eski nesil ucuzlayınca 1050ti ekran kartı ile kurabilirsiniz. Yeni neslin ucuz kartlarının çıkması çok zaman alabilir ama bekleyebiliyorsanız onu bekleyin daha iyi olur. İleride illa ki 16gb rame geçmeniz gerekecek. Özellikle ağır oyunları açacak kasalarda kesinlikle 16gb 3200 mhz (cl14 veya pahali geliyorsa cl16) belleklerle toplayın bence. 8 gb ev pc sinde yeni oyunlarda artık yetmiyor. Sizin kafe pc lerinde arka planda ram kullanan ekstra uygulamalar da kullanacaksınızdır diye tahmin ediyorum. 8 gb bence hiç kurtarmaz. Ama diğer kasalara 8gb ucuz ram alabilirsiniz bütçe kurtarmıyorsa. Kasa olarak dark n10 advanced fiyat performans olarak en iddialı olan hem işlevli hem göze hoş görünen kasalardan biri. Yine de çok da ucuz değil. Ama görsel çekicilik yaratmak istiyorsanız bence fazlasıyla değer. Güç kaynağı olarak 80+ gold sertifikalı bir güç kaynağı başta pahalı gelse de uzun vadede elektrik faturalarından parayı çıkarmanızı sağlar. Tek sistem olsa bronze alın derdim ama çoklu sistemde verimlilik daha önemli olduğundan en az gold olmalı bence. Üstü zaten aşırı pahalı olabiliyor. Ayrıca dandik güç kaynağıyla şebekeden bozuk bir akım geldiğinde bütün pc lerin bozulması mümkün. Güç kaynağında paraya kıymanız lazım yani hiç küçümsenecek bir parça değil. Watt olarak 600 fazlasıyla yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 3 Nisan 2018; 8:59:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.