Şimdi Ara

2004 Model 225.000'de Passat comfortline LPG'li alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • alınırda, alınınca kime satılır 25 bini ben olsam oraya vermem.
  • Peki arkadaşlar alınabilecekse ne kadar verirdiniz?
  • sana al derler ama sen kaç lira verirdin diye sordun mu kimse cvp vermez. çünkü almaz. şimdi ne dese boş.
  • Motor-şanzıman ne,lpg ne marka,bakımı-trigeri-debriyajı ne durumda,frenleri ne alemde,lastikleri yeni mi vs..
    Bunlara bakmak lazım..Kaporta iyiyse,motor bakımlı-diğer elemanlarda bariz masraf gözükmüyorsa 25 bin lira fena fiyat değil,belki biraz daha düşürülmeye çalışılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Motor-şanzıman ne,lpg ne marka,bakımı-trigeri-debriyajı ne durumda,frenleri ne alemde,lastikleri yeni mi vs..
    Bunlara bakmak lazım..Kaporta iyiyse,motor bakımlı-diğer elemanlarda bariz masraf gözükmüyorsa 25 bin lira fena fiyat değil,belki biraz daha düşürülmeye çalışılabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: cafercan2633

sana al derler ama sen kaç lira verirdin diye sordun mu kimse cvp vermez. çünkü almaz. şimdi ne dese boş.

quote:

Orijinalden alıntı: dusau

alınırda, alınınca kime satılır 25 bini ben olsam oraya vermem.

quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

öncelikle bahsi geçen araç, Passat, Polo değil. Dolayısıyla ikisi arasında belirgin şekilde kalite farkı var. Yedek parça sitelerinden parça kıyaslamaları yapılabilir.

İkincisi, araç D segment, dolayısıyla ilk zamanlarda sahibi olan kimselerin mali durumu iyi ve arıza şu bu durumlarında sanayi köşelerinde eziyet etmemişlerdir araca. Bizim okulda bir hocamız var, şu an 190 bin kmde Honda Civic aracı var, şimdi telefonda satıyorum desin, anında havalesini yaparım. Arabadaki en küçük sorunda Honda yetkili servisinden bir görevli ona bir araç getirip onun aracını alıp götürüyor. Daha önce 150 bin kmlerdeki Opel Omega, 250 bini geçkin Audi A4'ünü de neredeyse sıfır ayarında satmıştı. Audi A4, halen kullanımda ve sanırım 400 bin kmye geliyor.

Üçüncüsü, arabada motoru öldüren, km değil, devirdir. Aynı km gösteren iki araçtan sürekli 4 bin devir ve üstünde kullanılmış bir araç, 2500 devirde kullanılmış bir araca nazaran neredeyse yarı kmde sayılır. İlanlardaki doktordan, avukattan, memurdan vs denmesinin sebebi de budur. devir manyağı elinden çıkma değil anlamında bu.

ayrıca 225 bin de çok değil, en kötü motorlar bile, 5 bin devirde nominal çalışan motorları saymıyorum, 500 bin kmyi rahatlıkla deviriyor ki Türkiye'deki araçların çoğunluğu bu kmden daha yüksektir. İlanlara bakarsak bütün araçlar 3-5 yaşından sonra garaja çekilmiş ve kontak değmemiş gibi, 3-5 yaş arası bütün araçlar 200 bin km altı görünüyor.

sonuç olarak bu aracın alınıp alınmayacağına, expertiz ve sizin test sürüşünüz karar verecek. expertizde temiz çıkarsa, masraf çıkartabilecek donanımları da sorunsuz çalışıyorsa, alınabilir elbette.

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Ağır hasar yoksa alınır binilir LPG'li olduğu için muhtemelen atmosferik motordur olası arızasında da zaten turbo motorlar kadar masraf açmaz.

Araç senede ortalama 25.000 kilometre yapmış bence gayet normal bir rakam.

quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Alınır neden alınmasınki biraz daha pazarlıkla uygun bir fiyata gelirse alınır satıcı en azından km düşürme olayına girmemiş bizim insanımızdaki bu km takıntısı oldukça daha çook km düşüren olur sonrada burda km düşürenleri yerden yere vurursunuz kusura bakmayın ama sizin gibiler varken bu ülkede km düşürmek mübahtır.

Arkadaşlar bomba bi haberim var. Arabanın fiyatını bi arkadaş söylemişti. Satıcının kendisiyle konuştum veeee:

28.000 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

araba ekonomik ömrün tamamlamış aslında.onun gideceği yer yavaş yavaş hurdalık olur.

insanlar arabalara 80-100bin tl paraları 200bin km binmek için mi veriyor? eğer öyleyse araba almayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelezinho

quote:

araba ekonomik ömrün tamamlamış aslında.onun gideceği yer yavaş yavaş hurdalık olur.

insanlar arabalara 80-100bin tl paraları 200bin km binmek için mi veriyor? eğer öyleyse araba almayalım

Bu aslında bizim çekincemiz Türkiye'de ben 260.000'de dizel passat gördüm yurtdışından gelmiş ve adam gayet memnun. Bizde geçmişte kullanılan araçlardan kaynaklı korku var biraz. Malum şahinlede km sayacı 100.000'e kadardı:))) Onun için Türk insanına 100.000 km fazla geliyor genelde. Fakat bakınca da 28.000 TL bu arabaya çok...

• quote:

Orijinalden alıntı: elffth

quote:

quote:

Bu aslında bizim çekincemiz Türkiye'de ben 260.000'de dizel passat gördüm yurtdışından gelmiş ve adam gayet memnun. Bizde geçmişte kullanılan araçlardan kaynaklı korku var biraz. Malum şahinlede km sayacı 100.000'e kadardı:))) Onun için Türk insanına 100.000 km fazla geliyor genelde. Fakat bakınca da 28.000 TL bu arabaya çok...

yok hocam ben o araba için demedim. bizim ülkede 150 200 bin olan arabalara çöp gözüyle bakılmasını anlamıyorum. onca parayı 200bin km için mi veriyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elffth

quote:

quote:

yok hocam ben o araba için demedim. bizim ülkede 150 200 bin olan arabalara çöp gözüyle bakılmasını anlamıyorum. onca parayı 200bin km için mi veriyoruz.

amerikada 10 yılını dolduran arabalar şehir çöplüğüne bırakılıyor, bizde aldığımız arabanın %50 si vergi en az aldığımız benzinin ne kadarı vergi bilenler vardır. Ha tabiki bazı arabalar 50 yılda geçse taş gibi kalır onları katmıyorum ama özellikle Türkiye için getirilen modellere bakın yurt dışındaki modellere bakın mesela ingilterede proton 6 hava yastığı standart satılırken türkiyede 2 hava yastığı ile iteliyorlar arabayı. Yani 3. dünya ülkesi olduğu için gelen arabaların büyük çoğunluğu kalitesiz. ayrıca yolların hali ortada. Bu yollarda 400.000 yapacak kaç tane araba var?

• quote:

abartmayalım arabanın 200bini devirmesi normal bakımları düzenli yapıldıktan sonra bi 500bin daha görür ben anahtar vurulmamış 730bin de 1.2 benzinli palio gördüm yağ yakması vardı ama hala saat gibiydi araç aracın ömrü km ile değil kullanıcı belirler azm edersen 30bin dede hurdaya verirsin aracı.
  • konu eskimiş ama 2000 model 640,000 km deki aracını 2011 de satıp sıfırını alan patronumun 2011 model passatı şu anda 180,000 km yi gördü (araç iş için kullanılıyor il merkezinden tüm ilçelere hemen her gün gidip geliyor geceleride kardeşi tarafından sabahlatılan arabanın motoru çok zaman soğumuyor bile) motorun ömrünün 1,000,000 km olduğunu söylüyor, dizel araç içindir sözlerim lpg durumunda şöyle bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama lpg de 250 bin km yapmış aracın motor önrünü tamamladığını söylüyorlar aldığınız aracın kaç km de lpg takıldığını öğrenin,,,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: worried46

konu eskimiş ama 2000 model 640,000 km deki aracını 2011 de satıp sıfırını alan patronumun 2011 model passatı şu anda 180,000 km yi gördü (araç iş için kullanılıyor il merkezinden tüm ilçelere hemen her gün gidip geliyor geceleride kardeşi tarafından sabahlatılan arabanın motoru çok zaman soğumuyor bile) motorun ömrünün 1,000,000 km olduğunu söylüyor, dizel araç içindir sözlerim lpg durumunda şöyle bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama lpg de 250 bin km yapmış aracın motor önrünü tamamladığını söylüyorlar aldığınız aracın kaç km de lpg takıldığını öğrenin,,,,,

Lpg falan farketmez.

255 binde lpgli Civicimde yağ eksiltme dahi yok. 170 bin kmdir lpgli kullanılıyor.

Hiç bir motor 250 binde bitmez.

Doğan L aracıma bile 342 binde motor yaptırmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.