Şimdi Ara

2010 1.6 Astra Classic III - Çekiş Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eylül ayı başında sıfır 2010 1.6 Astra Classic III KP aldım (düz vites). Araca bayi çıkışında garantisi bozulmadan Landi Renzo Omegas LPG kiti takıldı.

Araba ile ilgili bir sorunum var;

motoru 115bg'lik bir motora göre çok güçsüz (Rodaj dönemi olduğu için ilk 2000 km LPG kullanmayacağım, araç henüz 1100 km'de)

Şehir dışı yolculukta araçta 2 kişi ve 1 bagaj ile seyahat ederken 140 ile girdiğim yokuşlarda sürekli hız kaybederek 90'a kadar düşüyorum (klima açık). Öyleki, tırmanma şeritlerinde şahinler, broadway'ler arkadan selektör ile yol istiyorlar :)

Araçta 4-5 kişi varken ve klima açıkken bir bayırdan kalkış yapmak büyük problem oluyor, hatta bu tür bayırlara hızım düşükken girdiğimde araç boğulabiliyor ve 2. vitesten 1. vitese atmak zorunda kalıyorum.

Ancak araç, olaya son noktayı dün koydu: 10-15 cm yüksekliğindeki apartman otoparkına(90 derece dik değil, dik de olsa eğimli) geri geri çıkamadım! Oraya hergün 95 model LPG'li Corolla..vb. araçlar rahatlıkla çıkıyor, ben de daha önce 99 model 75bg'lik polo ile hergün çıkıyordum sorun bile olmuyordu.

Bu sorun neden olabilir? Aldıktan 2 hafta sonra servise götürdüm ancak herhangi bir performans düşüklüğü görülmediğini söylediler.

Aynı araca sahip olanlarda böyle bir problem var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. (Motor kodu z16 XER, rolantide 0,6-0,7 yakıyor, yani yazılımı güncel)

• Konuyu hortlatıp ne olduğunu merak ettim.problem çözüldümü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.