Şimdi Ara

250-300 Lira Arası Orta Üst Seviye Ekran Kartı Tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

250-300 Lira Arası Orta Üst Seviye Ekran Kartı Tavsiyesi
  • merhabalar bende 5770 almak istiyordum bu darboğaz olayını öğrenince moralim bozuldu açıkçası..
    benimde amd athlon 64 x2 5600 2.8 ghz işlemcim var high power 500 psu var. ram 1 gb ama onu yükseltebilirim. işlemcim darboğaz olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmert0

merhabalar bende 5770 almak istiyordum bu darboğaz olayını öğrenince moralim bozuldu açıkçası..
    benimde amd athlon 64 x2 5600 2.8 ghz işlemcim var high power 500 psu var. ram 1 gb ama onu yükseltebilirim. işlemcim darboğaz olurmu?

overclock yap biraz 3-3,2 falan yap 5770 al
  • kesinlikle HD5770
  • @tmert0 ne yazık ki karşılaşacaksın darboğaz ile, amd'nin o serisi mimari olarak vasattır ne default performans olarak iyi ne de hız aşırtmaya yatkındır. Tabi uygulamasına göre de çok değişir bunu unutmamak lazım, örneğin BC2 ya da GTA4 işlemci gereksinimi yüksek oyunlar...

HD5770'i HD4800 serisine karşı çok abarttığınızı düşünüyorum. Directx 11 artısı diyorsunuz da resmen sürünüyor kart DX11'de... Güç tüketimi hikayesine gelince 5770 için önerilen güç kaynağının 450 watt olduğunu da hatırlatmak isterim.

Özet; zaten eski işlemciler kullanıyorsunuz 2-3 kare/saniye fazla olsun diye 100 lira fark vererek, HD4850 yerine HD5770 almayı tavsiye etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

@ParaBende

Güzel kardeşim, HD4870 önerilmedi zaten, zira öyle bir psu ile kullanan var diye örnek verildi ki bugün 280w dandik psu ile HD4870'i kaç aydır sorunsuz kullanan birinin de konusu vardı, bu yüzden HD5770 iyi seçim olur dedik, daha az güç çektiği için.

HD4830'da güç tüketimi konusunda çok iyi sayılmaz.

İşlemci elbette bu kartı belirli sınırlar dahilinde kısıtlayacaktır, bunun farkındayız...

Eğer upgrade edilecekse de sistem; işlemci, anakart ve ram 3'lüsü duruma göre eski vga varsa o da satılır ve yeni nesil AM3 sistem toplanır, eski platforma yatırım yapılmaz...

X2 240 2.8ghz --- 100 TL
    MSI 770-C45 --- 115 TL
    2GB DDR3 1333mhz ram --- 70 TL

şeklinde olmalıdır, tutupta eski ürünlerle boş yere masraf yaptırmayın kimseye, en kötüsü ekran kartını almış olur geri kalan bileşenleri de zaman içinde yenileyebilir, işlemci sonuçta Dual Core bir işlemcidir, Sempron işlemci değildir.

Bugün alacağım ekran kartını , tam performans alamasam da bir ay boyunca kullanıp gelecek ay bir işlemci almayı düşünüyorum...

Anakartım ddr3 modeli ramleri desteklemediğinden ddr2 bir ram önerisi yaparsanız onu da alabilirim bugün

(not: Eğer işlemci önerisi çok pahalı olmazsa onu da alabilirim (100-200 arası) )

• almadin ins. ram filan.ddr2 ramler pahali ve yakin zamanda islemci alacaksan gerek yok ddr2'ye yatirim yapmaya kullan elindekini.anakarti x2 5000 zamaninda aldiysan am2'dir yani athlonII ve phenomII islemcileri destekler gorunse bile sitesinde aslinda tam performans desteklemez ht nb hizi 2000 olacagina 1000 olur.acele etme anakart ram islemci seklinde degistir bu seneyi cikardiktan sonra.darbogaz filan dedik ama cok memnun etmeyecek kadar da kotu olmamasi lazim bir sure idare edersin ama her oyunda guzel olmayacak tabi.
  • Hayır daha almadım birazdan almaya gidiyorum yazdıklarınız üzerine sadece ekran kartı almayı düşünüyorum 350 liraya kadar sadece ekran kartı alabilirim acaba hd5770 doğru tercih mi diye sormadan edemiyorum , yoksa başka birşey mi alıyım?
  • sistemi bir sure sonra degistireceksen mesele yok 5770'den biraz daha iyi bir kart da alabilirsin ancak butce daha iyi bir karta musade etmiyor.vatanda world karta netten alis veriste %20 indirim var bugun son biraz butceyi asarsan.

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-gv-n460oc-1gi-gtx-460-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=47693

buradan alma imkanim yok ya da 350'yi gecmem dersen o butceye 5770'den iyi diyebilecegimiz bir kart yok 4890 haric ki o psuya tavsiye etmem.

• 1- Eski sisteme yatırım yapma.

2- HD5770 Vatan'da Asus marka ve özel soğutmalı modeli 261 TL bunu almaya bak, tabi WorldCard fiyatı ile bu.

3- 90 TL cebinde kalır, upgrade parası olarak biriktirmeye devam edersin ve elindeki ilk 3 bileşeni satar buna eklersin parasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 30 Eylül 2010; 19:04:43 >
  • quote:

1- Eski sisteme yatırım yapma.

2- HD5770 Vatan'da Asus marka ve özel soğutmalı modeli 261 TL bunu almaya bak, tabi WorldCard fiyatı ile bu.

3- 90 TL cebinde kalır, upgrade parası olarak biriktirmeye devam edersin ve elindeki ilk 3 bileşeni satar buna eklersin parasını.

Eski sisteme yatırım yapmayacağım , tamamını değiştiriyorum.

Bu ay 350 lira sadece ekran kartı için harcayacağım diğer ay da diğer bileşenleri alacağım

Buna göre uzun zamanlı olarak gtx460mı hd5770mi yoksa başka bir model mi tavsiye edersiniz?
  • GTX460 alırsan psu'nu da yenilemen gerekicek bu yüzden HD5770 önerdim, bu sayede 90 TL'de cebinde kalır...

Toplam 350 TL için ise;

261 TL'ye Asus CuCore HD5770 alırsın;
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-eah5770cucore2di1gd5-hd5770-cucore-gddr5-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43748

+

82 TL'ye de 550w Xilence Psu alırsın;
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-zxc-xp550.%2812%29r3-xilence-xp550-550w-120mm-fan-psu-standart-redwing-serisi-r3/productdetails.aspx?I_ID=44076

• psu yenilemeden alabileceğim 5770den daha iyi bir ekran kartı var mıdır acaba?

gtx460 alırsam eğer , bilgisayarımda zor mu çalışır , yoksa hiç mi çalışmaz? Psuyu gelecek ay veya bir hafta sonra da alabilirim

En iyi yatırım olarak almak istiyorum ekran kartımı
  • Aslında tam tersini düşünmen lazım, ekran kartı gibi güncelliğini çabuk yitiren bir parça için çok bütçe ayırma, sonuçta psu daha önemlidir ve uzun süre kullanılır.

Şahsen powerına göre HD5770'ten başka kart önermem.

Tek başına 350-400 TL bir ürüne vermekten de 2 ürün alırım daha iyi, GTX460'da HD5770'ten %50 hızlı değildir, o.c yapılarak performans farkı yaratılıyor, iki ürünün de default testleri var, eğer aradaki fps farkları önemli ise senin için GTX460 alırsın, ama benim önerim yukarıdaki gibidir.

Düzeltme:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 30 Eylül 2010; 19:50:02 >
  • Leon acaba sana ulaşma yolum var mı? Yola çıkacağım şimdi almak için bir iki sorum olacaknasıl ulaşabilirim sana p.m. email vs hepsi kapalı...Eğer telefonda 1-2 dakika konuşabilirsek çok mutlu olurum . Telefon numaram 05326700343 . Çaldırırsan hemen ararım çok teşekkür ederim
  • 2-3 gündür sistem toplamaya çalışıyorum sonunda kafamda bir şekil oluştu yalnız LEON X'i övenler boşuna övmüyormuş gerçekten çok mantıklı konuşuyorsun. bende senin bu konudaki tavsiyen üzerine 1600mhz değilde 1333mhz lik ram seçtim. aklımda kalan tek soru phenom II 965 ile 955 arasındaki 0.2ghz farka 40 lira için değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

2-3 gündür sistem toplamaya çalışıyorum sonunda kafamda bir şekil oluştu yalnız LEON X'i övenler boşuna övmüyormuş gerçekten çok mantıklı konuşuyorsun. bende senin bu konudaki tavsiyen üzerine 1600mhz değilde 1333mhz lik ram seçtim. aklımda kalan tek soru phenom II 965 ile 955 arasındaki 0.2ghz farka 40 lira için değer mi?

Estğf. hocam, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum...

X4 955 BE alman daha iyi olur, 200mhz için fiyat farkı ödeme, o fiyat farkı ile rahatlıkla bir cpu cooler alırsın 12cm fanlı üstelik. Stok fan sesinden kurtulursun hemde işlemci daha serin çalışır...

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-s1283-red-scorpion-lga775-&-amd-am2754939940-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=46104

X4 955'i de çok rahat 3.6ghz yaparsın bu arada...

• quote:

GTX460 alırsan psu'nu da yenilemen gerekicek bu yüzden HD5770 önerdim, bu sayede 90 TL'de cebinde kalır...

Toplam 350 TL için ise;

261 TL'ye Asus CuCore HD5770 alırsın;
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-eah5770cucore2di1gd5-hd5770-cucore-gddr5-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43748

+

82 TL'ye de 550w Xilence Psu alırsın;
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-zxc-xp550.%2812%29r3-xilence-xp550-550w-120mm-fan-psu-standart-redwing-serisi-r3/productdetails.aspx?I_ID=44076

aynen bunu bir diğer arkadaşa önermiştim sipariş vermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: The-Journal

quote:

@ParaBende

Güzel kardeşim, HD4870 önerilmedi zaten, zira öyle bir psu ile kullanan var diye örnek verildi ki bugün 280w dandik psu ile HD4870'i kaç aydır sorunsuz kullanan birinin de konusu vardı, bu yüzden HD5770 iyi seçim olur dedik, daha az güç çektiği için.

HD4830'da güç tüketimi konusunda çok iyi sayılmaz.

İşlemci elbette bu kartı belirli sınırlar dahilinde kısıtlayacaktır, bunun farkındayız...

Eğer upgrade edilecekse de sistem; işlemci, anakart ve ram 3'lüsü duruma göre eski vga varsa o da satılır ve yeni nesil AM3 sistem toplanır, eski platforma yatırım yapılmaz...

X2 240 2.8ghz --- 100 TL
    MSI 770-C45 --- 115 TL
    2GB DDR3 1333mhz ram --- 70 TL

şeklinde olmalıdır, tutupta eski ürünlerle boş yere masraf yaptırmayın kimseye, en kötüsü ekran kartını almış olur geri kalan bileşenleri de zaman içinde yenileyebilir, işlemci sonuçta Dual Core bir işlemcidir, Sempron işlemci değildir.

Bugün alacağım ekran kartını , tam performans alamasam da bir ay boyunca kullanıp gelecek ay bir işlemci almayı düşünüyorum...

Anakartım ddr3 modeli ramleri desteklemediğinden ddr2 bir ram önerisi yaparsanız onu da alabilirim bugün

(not: Eğer işlemci önerisi çok pahalı olmazsa onu da alabilirim (100-200 arası) )

E8400 2.el 200TL ye satanlar var az biraz pazarlık yaparsın

• Bence salla para biriktir 1-2 sonra sağlam pc alırsın kendine O sisteme yatirim yapma bencede.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.