Şimdi Ara

26'' (66 cm) ekran Lcd hakkında gorusleriniz ve deneyimleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sony kendisini daha büyük ekranlarda gösteriyor, benim 26" te bildiğim U ve S serisi var ikiside Samsung 26S81B ye rakip olamaz.

quote:

Orjinalden alıntı: celalpsp2

arkadaşlar peki 26 inch de sony önerir misiniz ? yani performans bakımından sony mi daa ii yoksa samsung mu?
  • furkan saol
    bu sitede digerlerinin fiyatı da oldukca ucuz.cok saol
  • Bugun Topkapı daki vatan bilgisayara iyice hesaplı oldugunu dusundugum Toshiba 26w300 modelini almaya gittim.Reyondaki arkadaslar yogunluktan olsa gerek pek ilgilenemiyorlardı.lcd nin goruntusu ve hatta kanal gecis hızını falan bile pek inceleyemedim.800 ve 6 taksit cok uygun bir fiyat oldugu icin almaya karar verdim.Finansbank kredi kartına basvurdum ama sistemden kaynaklanan sorun yuzunden bir turlu kartı cıkaramadım.1 saat bekledik ama saat gec oldugundan bizim toshiba lcd yi alamadan eve donduk.

Ne diyelim.Nasip degilmis.Her işte bir hayır vardır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: MINGUS

Ne diyelim.Nasip degilmis.Her işte bir hayır vardır..

Doğrudur katılıyorum sana, her işte bir hayır vardır.

Ben PC için alıcam yeni bir PC alıyorum HDMI lı ona bağlamak için alcam...
    Toshiba ideal görünüyor aslında fiyat açısından özellik olarak ne derece tatmin eder bilemem...
    Birde WL65 ve W300 arasında ne gibi farklar var onları araştırmak lazım...

Yoksa biraz beklesek mi bilmiyorum ama şuan dolar çok düşük tam zamanı aslında...
  • beyler bu 26" lik modellerde 100hz olan varmı hiç?

32" alıcaktım benim odama büyük gelicek vaz geçtim o yüzden 26 almaya karar verdim...
  • Evet 26 inch te panasonic in 26lx70 modeli var.sanirim o 100 hz.ama cok pahali. sony nin d3000 modelinin 26 inch i var mi acaba? Bilmiyorum..
  • Hort

Arkadaşlar bende 26'' hd tv almayı düşünüyorum 360 ve pc için teknosada fiyatlarına baktım ve lg 26LC2R bana iyi geldi bir de bu lcd de pc için 1.1 piksel yapıyormuş bu özellik nasıl bir şey pc ye tammı uyum demek yardımlarınızı bekliyorum lütfen ....

Lcd

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110010551&CS_Category=_SBA_117_1333_296_582&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV117

• Arkadaşlar cevap veren yokmu
  • arkadaşım kullanıyorum ben, memnunum. monitör olarak performansı çok iyi. oyunlarda ,divxlerde , masaüstünde gayet başarılı performans veriyor.
  • PS3 ve digiturk ile kullanmaktayım ve gayet memnunum. Fiyat performans oranı harika bir ürün ama yakalamak lazım firma fırsatlarını...
  • Sizin yerinizde olsam 26w300 modeline kuruş para vermezdim.
    Burada kimse alınmasın veya gücenmesin bu benim kendi yorumumdur lütfen itiraz etmeyiniz.

Onun yerine 200-300 daha veri lg 26lc2r modelini düşünebilirsiniz.
    Ben Haziran ayından beri hem pc monitörü + tv olarak bu cihazı kullanmaktayım aşırı memnunum.
    Samsung s81b elbette iyi ama 32r81b kullanmış birisi olarak deymez diyeceğim 1450 verip 26s81b almaya.
    Ben lc2r modelinden aşırı memnunum ve iyikide zamanında bulup almışım.
    Denediğim cihazlar ps3,tv,pc.
  • Samsung 26S81B modelini istanbulbilişimin sıtoklarında kalmamış 1.350 ytl veriyorlar ve bu fiyata daha nereden bula bilirim teknosayı aradaım 1.520 ytl dedi fiyat farkını bu kadar neden olduğunu anlamadım daha bu lcd yı nereden alabileceğim bir yer söylermisiniz merdia markette varmıdır acaba
  • Ben 26 inch ten vazgectim.Bimeks in abyram indiriminden yararlandim ve kdv odemedim.Lg nin 32lc52 modelini 1670 ytlye kredi karti ile tek cekim aldim. Alet evde kutusundaduruyor.Bos bir vakit bulursam servisine en kisa zamanda kurdurucam.
  • Başlığı biraz hortlatmış gibi oluyorum ama 26inch konusunda pek bişey konuşulmuyor ve konuşmak isteyenlerde benim gibi burdan devam etsin
    32inch bakıyodum şu kampanyalı ucuz televizyonlardan ama yakın mesafeden ve aynı zamanda pc monitörü olarakta kullanacağım için tekrar 26ya döndüm. Şunu buldum özellik olarak "sanırım" çok güzel ama fiyatı da oldukça pahalı..http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=263160&CatID=6738&tabId=

Son zamanlarda 26 bakan, alan, fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim..

• Amacın öncelikle monitör olarak kullanmaksa 24'' monitörlere bakmanı öneririm hem 1920*1200 çözünürlüğede sahipler ama tv olarak kullanmak ilk amacınsa güzel bir tercih olabilir 26'' bir tv.
  • Şu anda 19lcd var ama tv kartı yerine fan sesi olmadan da rahatça tv izlemek istiyorum. Ve de monitöre o kadar para bağlamak istemiyorum açıkçası.. 32 düşündüm bi ara ama çok büyük olucak yakından kullanım için.. 26 daha bi ideal.. Sony u serisine yönelicem sanırım gerçi s ve p serisi de var. Kararsız kaldım biraz
  • Arkadaşlar bu benim foruma yazdığım ilk mesajım olacak...

Şimdi bizim evde annemim yıllardır kullandığı Grundig marka bi televizyonumuz vardı ve nihayet bozuldu... artık siyah beyaz
    Valide Hanım'a yeni bir televizyon almam gerekiyor ve ben ilk olarak 26" lcd de karar kılmıştım, nedeni de biraz karışık hemen anlatayım evinde vitrini olanlar vardır mutlaka... İşte bizim vitrinimiz 5 mt boyunda falan ve benim oraya sığdıracağım tv en fazla 73 cm uzunlukta ve 34 cm derinliğinde olmak zorunda... Çünkü tv yerimiz o kadar.. Şimdi sizlere sormak istediklerime daha önemlisi annemin istediklerine geleyim...

1. 26" olarak karar vermiştim ama annem insanların kısa boylu ve şişman olarak gözükeceğini söylediğim de ben istemiyorum dedi... Bu durumda benim almak istediğim tvnin formatı sanırım 4:3 haricinde birşey olmamalıdır... Bu sorunu nasıl halledebilirim... bazı arkadaşlarım crt al diyebilirler ama en son baktığım crt nin derinliği 48 cm idi benim vitrin derinliğim 34 cm, Grundiğim bile 10 cm dışarıda kalıyordu...

2.Sizce 26" lcd den vazgeçip crt tv mi almalıyım, malum ömürleri yavaş yavaş tükeniyor.. tabi slim fıt olanlarından malum normal crt ler sığmayacak...

3.Annemin hd ready ya da full hd ile hiç işi olmaz Sadece sd yayınları 4:3 formatında izlemek istiyor... sizce bunun en mantıklı çözümü bizim vitrin koşullarında nedir.?

4.Dün vazgeçip 20" sony lg ve sharplara baktım netten böyle bi lcd alsam sd yayınlardaki performansı ne olur... Yoksa hiç boşuna uğraşma al bi crt rahat et mi dersiniz...

Şimdiden yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkür ederim... Sanırım konu hortlatmak bu oluyor

• Arkadaşlar ben de xbox um için şimdilik 26" bi lcd tv arıyordum. Sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda Samsung LE-26S81B i düşünmeye başladım. İstanbulbilişimde fiyatını 687,96 YTL gördüm. Sizce bu fiyat nasıl? Almalı mıyım?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_LE-26S81B-LCD-TV%2C6714.html?ref=akakce&v=0.14.7
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhanshen

Arkadaşlar bu benim foruma yazdığım ilk mesajım olacak...

Şimdi bizim evde annemim yıllardır kullandığı Grundig marka bi televizyonumuz vardı ve nihayet bozuldu... artık siyah beyaz
    Valide Hanım'a yeni bir televizyon almam gerekiyor ve ben ilk olarak 26" lcd de karar kılmıştım, nedeni de biraz karışık hemen anlatayım evinde vitrini olanlar vardır mutlaka... İşte bizim vitrinimiz 5 mt boyunda falan ve benim oraya sığdıracağım tv en fazla 73 cm uzunlukta ve 34 cm derinliğinde olmak zorunda... Çünkü tv yerimiz o kadar.. Şimdi sizlere sormak istediklerime daha önemlisi annemin istediklerine geleyim...

1. 26" olarak karar vermiştim ama annem insanların kısa boylu ve şişman olarak gözükeceğini söylediğim de ben istemiyorum dedi... Bu durumda benim almak istediğim tvnin formatı sanırım 4:3 haricinde birşey olmamalıdır... Bu sorunu nasıl halledebilirim... bazı arkadaşlarım crt al diyebilirler ama en son baktığım crt nin derinliği 48 cm idi benim vitrin derinliğim 34 cm, Grundiğim bile 10 cm dışarıda kalıyordu...

2.Sizce 26" lcd den vazgeçip crt tv mi almalıyım, malum ömürleri yavaş yavaş tükeniyor.. tabi slim fıt olanlarından malum normal crt ler sığmayacak...

3.Annemin hd ready ya da full hd ile hiç işi olmaz Sadece sd yayınları 4:3 formatında izlemek istiyor... sizce bunun en mantıklı çözümü bizim vitrin koşullarında nedir.?

4.Dün vazgeçip 20" sony lg ve sharplara baktım netten böyle bi lcd alsam sd yayınlardaki performansı ne olur... Yoksa hiç boşuna uğraşma al bi crt rahat et mi dersiniz...

Şimdiden yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkür ederim... Sanırım konu hortlatmak bu oluyor

LCD alırsanız görüntü ayarlarından görüntü oranını 4:3 yaparak crt deki gibi görüntüde deforme olmadan izleyebilirsiniz,
    ama sağdan ve soldan siyah boşluk kalır. İlerde hd yayına geçildiğinde yada çoğu kanal sinemaskop olarak yayın yaparsa,
    bu sefer de CRT tv de insanları uzun boylu ve sıska görmeniz muhtemeldir (örn: Seda Sayan ın programı).

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.