Şimdi Ara

2x4 mü 1x8 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc topluyorum da 2 tane 4 gb mı alayım 1 tane 8 mi aşağı yukarı fiyatlar aynı mrkalar farklı tabi.

2. sorum ise kingstonun 1600 mhz ramini mi alayım yoksa corsair veya gskill tarzı az bilinen markaların 1866 ramini mi alayım yaklaşık aynı fiyat

• arkadaşım selam... bilgisayarda herşeyin elden geldikçe en yüksek hızlısını almanı tavsiye ederim.

RAM lerin DDR 5 olursa ilerleyen zamanlarda daha iyi olur senin için. PC upgrade için sölüyorum.

Tşk
    Rıdvan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxomillian

arkadaşım selam... bilgisayarda herşeyin elden geldikçe en yüksek hızlısını almanı tavsiye ederim.

RAM lerin DDR 5 olursa ilerleyen zamanlarda daha iyi olur senin için. PC upgrade için sölüyorum.

Tşk
    Rıdvan

cıktıda bız almadık sankı
    konuyu acan arkadas 2x4gb o bılındık markaların 1866 olanlarından al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *666* -- 28 Ağustos 2013; 20:41:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxomillian

arkadaşım selam... bilgisayarda herşeyin elden geldikçe en yüksek hızlısını almanı tavsiye ederim.

Tşk
    Rıdvan

Hocam bu neyin kafası daha ddr 4 çıkmadı
    Herhalde siz gddr5 ile karıştırdınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Hocam bu neyin kafası daha ddr 4 çıkmadı
    Herhalde siz gddr5 ile karıştırdınız

haklısın üstad.. ekran kartı ile karıştırdım.. kusura kalmayın..
    ekran kartlarında DDR5 görmüştüm ordan aklımda kalmış.

uyarı için tşk

Rıdvan..
  • merhaba sana tavsıyem 2x4 luk al cunku tek modulde arıza durumu olabılıyor ve komple 8gbı goturur ve ayrıcalıkla 2 tane 4gb ın verdıgı ıslemı vermez
  • Selamlar,

2x4 Gb alırsanız bellekler çift kanal çalışacak ve bir miktar daha performanslı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacinlanbengeliyom

arkadaşlar pc topluyorum da 2 tane 4 gb mı alayım 1 tane 8 mi aşağı yukarı fiyatlar aynı mrkalar farklı tabi.

2. sorum ise kingstonun 1600 mhz ramini mi alayım yoksa corsair veya gskill tarzı az bilinen markaların 1866 ramini mi alayım yaklaşık aynı fiyat

1. 2x4GB kit olarak çalıştığı için daha performanslıdır.
    2. 1866 ile 1600MHz arasındaki farkı son kullanıcı anlayamaz bile. O yüzden 1600MHz'lik Corsair veya G-Skill ripjaws serisini alabilirsiniz.
  • Gskill ripjaws 2*4 1600 mhz cl9 alabilirsin gayet performanslı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacinlanbengeliyom

arkadaşlar pc topluyorum da 2 tane 4 gb mı alayım 1 tane 8 mi aşağı yukarı fiyatlar aynı mrkalar farklı tabi.

2x4 alana kadar 8gb alın ilerde upgrade yaparsınız.

Ancak 8gb ramı bile 5 sene dolduramayacksın merak etme :D
  • kacinlanbengeliyom K kullanıcısına yanıt
    2x4 gb aldıgın zaman ramlardan teki arızalandıgı zaman diğeri ile devam edebiliceksin. Ama 8GB Tek modül aldıgın zaman arızalandıgı zaman kısa bir süre de olsa ramsiz kalırsın. Gerçi ömür boyu garantileri varmış da anlamış degilim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.