Şimdi Ara

%30 İLE %100 İNGİLİZCE BÖLÜMDE HAZIRLIK FARKI OLUR MU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
9.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı bölümün farklı üniversitelerinde birinde %30 ingilizce eğitim var. Diğerinde %100 ingilizce eğitim var. Hazırlık eğitimleri aynı mı olur?

%100 Yıldırım Beyazıt Bilgisayar Mühendisliği
    %30 Eskişehir Osmangazi Bilgisayar Mühendisliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrdrk1999 -- 26 Ağustos 2018; 15:56:16 >

• %30'u koşul yerinden okuduysan o minimum/en az %30, Ege İşletme mesela %70 falan aslında. Hazırlık eğitimleride aynı oluyor diye biliyorum birkaç sınıf açılıyor seviyeye göre her bölümden herkes aynı yerde karma oluyor farketmiyor yani.
  • Mikuru Asahina kullanıcısına yanıt
    Kaç olduğunu nasıl anlarım peki bahsettiğim %30 esogü ceng
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrdrk1999

Kaç olduğunu nasıl anlarım peki bahsettiğim %30 esogü ceng
    Sitesinden falan bakabilirsin

https://ceng.ogu.edu.tr/Storage/ceng/Uploads/BM_2018-2019_GUZ_DersProgrami-LISANS_YL_DOKTORA_03_Agusto_-2018.pdf

%30 dan fazla gibi görünüyor ve şansına Data Structures(Veri Yapıları) en zor derslerinden birisi olucak onu Türkçe alıcaksın.

• quote:

Aynı bölümün farklı üniversitelerinde...

Farklı üniversitelerin hazırlık eğitimleri de farklı olur. %100 İngilizce bölüme sahip üniversitenin hazırlık seviyesi, %30 olan üniversiteden daha düşük de olabilir. Eğitim düzeyi üniversiteye bağlı.
    Karşılaştırmak istediğiniz diğer üniversiteyi de yazarsanız daha ayrıntılı cevap verilebilir.
  • merhaba50 kullanıcısına yanıt
    Ekliyorum hocam o zaman önce sana yazayım.
    %100 Yıldırım Beyazıt Bilgisayar Mühendisliği
    %30 Eskişehir Osmangazi Bilgisayar Mühendisliği
  • Esogü de mesela hazırlığı atlamak için b2 seviyesinde ki sinavlardan en az 70 puan alman getekiyormus.

Aşağıdaki resimde aybü de hazırlığı atlamak için gerekrn puanların uluslarası sınava göre eşdeğerleri var. Hazırlıklarını karşılaştırmaz ama ikisi de aynı şeyi istiyor neredeyse.

https://i.hizliresim.com/7DZrEa.png

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrdrk1999 M kullanıcısına yanıt
    merhaba kardeşim esogü cengte okuyorum. oncelikle okulumzda elektrik elektronik mühendiskiği %100ingilizce fakat aynı hazırlık programından geçiyoruz. Ayrıca uygulamada %50-60lara çıkıyor ingilizce ders sayısı. Okulun hazırlığı çok yönlü, speaking, reading, writing, listening gibi temel dallardan quiz ve sınavlar yapılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esogüceng E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kaçıncı senen
  • j3exp J kullanıcısına yanıt
    Hocam içim içimi yiyodu esogü gelirde naparım diye eyvallah
  • Arkadaşlar %75 burslu bir bölüme girip isteğe bağlı hazırlık okursam para ödeyecek miyim yoksa ücretsiz mi olacak bilen var mı?
  • Summertimesadnes S kullanıcısına yanıt
    bence kitap okumak zaten işin büyük bir kısmını hallediyor. Geriye kalan eksiklerinizi de ingilizce altyazılı dizi izleyerek, veya internetteki ücretli yabancı eğitmenlerle konuşma platformlarından yararlanarak giderebilirsiniz bence.

• mrdrk1999 M kullanıcısına yanıt
    2.senem olacak,hazırlığı yarım dönem okudum, yarım dönem de bölümde okudum.

• para ödersin isteğe bağlı da olsa, ama aynı para mı olur bilmem bazı okullar hazırlıkta burs programı uygulamıyor bazıları uyguluyor, okula göre değişiyor araştırınız..

• esogüceng E kullanıcısına yanıt
    Oxford kitapları uygundur bunun için değil mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 türlüde hazırlık sınıfında %100 ve %30 aynı eğitimi alıyor fakat %30 bölümde bazı derslerin Türkçe bazıları ingilizce oluyor

• Hazırlık okursanda bir sene fazla olacağı için bölümün senelik ücreti ne kadarsa hazırlık içinde o parayı talep ederler diye düşünüyorum

• Yıldırım Beyazıtın hazırlığı hakkında başka kafana takılan bişey varsa sorabilirsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.