Şimdi Ara

308 EMNİYET KEMERİ UYARISINI KAPATMA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
12.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Havayastığı hayat (en azından kaburga) kurtarır ama, emniyet kemeri takılı değilse , araba durduğunda sürücü hala 80-85 km/s hızla direksiyona doğru ilerlemektedir (bu hız yaklaşık olarak saniyede 2500 santimetre demektir ve göğsünüzün 50 cm ilerdeki direksiyona çarpması aracın engele çarpıp durmasından 0.02 saniye sonra olur).
    10-40 milisaniye arasında açılan havayastıkları (0.01-0.04 saniye) için açılma süresine bağlı olarak
    1-Yeterince açılmama riski;
    2-Az daha işe yaramama riski;
    ya da
    3-(en kötüsü) boşuna açılmış havayastığı sendromu
    gerçekleşebilir.

İşin ilginç yanı, bu mesajı okumaya harcadığınız kadar zamanda emniyet kemerinizi takabilirsiniz.

GÜVENLİ SÜRÜŞLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginkom -- 12 Temmuz 2008; 17:24:25 >

• ayrıca euro n cap uyarıları da göstermiştir ki emniyet kemeri takılı olmadığı durumlarda sürücü airbag e çok daha hızlı çarpar ve boynu kırılabilir. bunu konuyu açan arkadaş için değil herkes için söylüyorum,60 km ile giderken bile emniyet kemeri takılmalıdır.
  • EVİN ÖNÜNE GELMEYE 50 METRE KALA BAKKALA UĞRADIM. EŞİM İNDİ ALACAĞINI ALDI VE TEKRAR ARABAYA BİNDİ. EMNİYET KEMERİNİ TAKMADI... 20 M. SONRA SOKAK ARASINDA BELKİ DE 10 KM İLE GİDİYORUM. YANDAN BİR VELET ARABANIN ÖNÜNE FIRLADI. ZINK DİYE FRENE BASTIM. ÇOCUĞA VURMADIM. AMA HASTANEYE GİTMEK ZORUNDA KALDIK. ÇÜNKÜ FRENLEMENİN ETKİSİYLE EŞİM ELİNİ ÖN TORPİDOYA ÇARPTI VE BAŞ PARMAĞI KIRILDI...
    OLANI ANLATTIM. YORUMSUZ...
  • hocam sen kemer uyarısından kurtulmak istiyorsun en güzeli benim 307 sw yaptırdığım gibi git bir pejo servisine söyle kafamı şişiriyor diye bilg bağlasınlar hemen 2 dk sonra ne uyarı nede başka birşey herşey yolunda ben öyle yaptırdım ve herşeyden kurtuldum nu arada hayırlı olsun saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyu

ayrıca euro n cap uyarıları da göstermiştir ki emniyet kemeri takılı olmadığı durumlarda sürücü airbag e çok daha hızlı çarpar ve boynu kırılabilir. bunu konuyu açan arkadaş için değil herkes için söylüyorum,60 km ile giderken bile emniyet kemeri takılmalıdır.

evet....sistemin amacı... açılan airbag'a başın çarpması...eğer başa airbaag çarpansa...çok kötü şeyler olur :):):) kemerin amaçlarından biri de budur
  • Eğitimsizlik ve bilinçsizlik başka bişe değil. Kendini savunma tarzı da "şehiriçinde herkes gibi" hiç mantıklı değil. Şehiriçinde kaza olmasaydı ne güzel olurdu dimi ?
  • Arkadaşlar 97 yılında selimpaşaya giderken E-5 te yol genişletme çalışması yapılıyormuş 2 şerit giden yol işaret olmadığı için bir aracı solladıktan sonra sağa geçtim 120km ile ok gibi önümdeki şerit bitti ve ben sonradan 4-5 mt derinliğinde olduğunu gördüğüm ki genişliği20mt uzunluğu ise 800mt kadar olan yol çalışmasına tam gaz uçtum allaha şükürki yere konduktan sonra biraz gittim ve 5 takla atıp durdum ve o arkadaşın araçtan yok etmek istediği emniyet kemeri sayesinde burnum bile kanamadan araçtan çıktım araç( vectra )ve emniyet kemeri sayesinde aracın içinde bez bebek gibi sağa sola uçmaktan ve dışarı savrulmaktan kurtuldum .Arkadaşlar 1 gün önce yurt dışından okuldan gelmiştim ve kumburgazı bilenler marin çıkışını bilirler oradan yola çıkmıştım yani bu kemer 2 dak falan beklemez kazanında ne zaman olacağı belli olmaz .Arkadaşlar sıkıyor falan bana göre çok komik bahaneler kendinizi düşünmüyorsanız sizi sevenleri ve çocuklarınızı düşünün siz olmadan ne hale geleceklerini biiraz hayal edin saygılar.

• 308 lerde kapatılabiliyormuş. Özel Servise sordum yazılımla ilgili imiş. Küçük bir yama ile yapılıyor ama araç garanti kapsamı dışına çıkıyor haberiniz olsun.
    Sesli uyarı sistemi 307 lerde varmı? Sadece kırmızı ışık yanıyor ses yok da....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serbulent_2626

308 lerde kapatılabiliyormuş. Özel Servise sordum yazılımla ilgili imiş. Küçük bir yama ile yapılıyor ama araç garanti kapsamı dışına çıkıyor haberiniz olsun.

Hemde ''yolcu'' ikaz lambası ve sesli uyarısı ile birlikte
  • nasıl devreye alacağız anlatırsan sevinirim...
  • koltugun arkasından dolayıp takmak
  • quote:

nasıl devreye alacağız anlatırsan sevinirim...

Banamı sordun bilmiyorum fakat devre dışı bırakılamıyor ki tekrar devreye alınsın.En azından ben bilmiyorum.Bildiğim tek şey sürücü ve yolcunun kemer takmazsa ışıkla beraber sesli ikaz duyduğudur.3 dk sonra sanırım kesiliyor fkat koltuktan kıpırdarsanız tekrar devreye giriyor.sesi çok rahatsız edici değil ama Toyota gibi acayip rahatsız edici olmasını isterdim.Zira en güzeli kontağı ilk çevirmemizden itibaren ekrandaki lambaların sönüşünü bekleyip 2.tur marşa basıncaya kadarki geçen sürede kemer takmaktır.Boşuna beklememiş olur bu zamanı çok hayırlı birşey yaparak değerlendirmiş oluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: apolloapollo

quote:

308 lerde kapatılabiliyormuş. Özel Servise sordum yazılımla ilgili imiş. Küçük bir yama ile yapılıyor ama araç garanti kapsamı dışına çıkıyor haberiniz olsun.

evet benim için güzel bir melodi araba ya binen yabancılar için işkence tarzında sinir bozucu bir ses..

• Bilinçsizlik..

Aracınız ne olursa olsun,mesafe ne kadar kısa olursa olsun Emniyet Kemerini takın..

Rahat edemiyorum,gereksiz vırt zırt ayaklarını bırakalım efendiler..

Yok ben sordum ama takmayacağımı nerden bilmiyorsunuz ayaklarını da bırakalım..

Efendi efendi o araba ikazını versin sizde seve seve takın o kemeri..

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pazardaki Artist -- 7 Temmuz 2008; 12:00:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kickergls

quote:

Orjinalden alıntı: apolloapollo

quote:

Kickergls aracının modeli nedir merak ettim. Bendeki 307 de sesli uyarı yok sadece görsel uyaı var...
    evet benim için güzel bir melodi araba ya binen yabancılar için işkence tarzında sinir bozucu bir ses..

• Kickergls aracının modeli nedir merak ettim. Bendeki 307 de sesli uyarı yok sadece görsel uyarı var...
    2004 model XS
  • Civic ile kaza yapan forum arkadaşımızın topiğini okuyun derim
    Adam tıngır mıngır giderken dallamanın biri arkadan girmiş civice ve kemer sayesinde kurtulmuş bizimki.
    Onun için mesafe yakın,ben yavaşım felan hepsi hikaye .Bela bulacaksa olduğun yerde de bulur seni....
  • dikkat ettiniz mi artık çoğu kişi şehir içinde bile kısa mesafelerde dahi emniyet kemerini takar olmuş.Toplumsal bilinç kazanımı budur işte.Giderek oluyor.Belki biraz polis zorlaması etkside vardır ama yinede aklı başında yeni kuşak gençler bu işe daha çok önem vermeye başladı.Sevindirici...
  • quote:

Kickergls aracının modeli nedir merak ettim. Bendeki 307 de sesli uyarı yok sadece görsel uyarı var...
    2004 model XS

307 2006 premium xt
  • benzinliğin brinde görmüştüm plastik emniyet kemeri tokası yani sadece bağlantı yerine takılıyor. emniyet kemerini uç kısmı anlıycağınız o hep takılı kalıyor. haliye kemer uyarısı vermiyor araç

şu şekilde satılıyor ucuz bişi.. ha tabi kemer takmak en güzeli ama madem çözüm arıyosuun eğitim verecek halim yok üzgünüm. kemer takıp makas atanda var. yani burda güzel mesajlar vermek güzel bi olay da her türlü şey olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 10 Temmuz 2008; 2:39:33 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.