Şimdi Ara

37' SEG FULL HD LCDTV 1.800 YTL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: magicool

quote:

Orjinalden alıntı: surur1

Nedir bunun aslı astarı?

Ankarada yaşıyorum, fullHD ve Hdmi 1.3 ise bi koşu alır gelirim ps3 için.

Yoksa datron alıcam.

datronun modelini nerde ne kadara buldun?

DATRON
  • quote:

Orjinalden alıntı: dakarai

quote:

Orjinalden alıntı: magicool

quote:

Orjinalden alıntı: surur1

Nedir bunun aslı astarı?

Ankarada yaşıyorum, fullHD ve Hdmi 1.3 ise bi koşu alır gelirim ps3 için.

Yoksa datron alıcam.

datronun modelini nerde ne kadara buldun?

DATRON

Dakarai; bir ps3 e bağlamadın şu datronu bizim için.

• arkadaşlar dün ankara ankamall deki migrosta gördüm cihazı.

ellerine zaten 2 tane gelmiş birini satmışlar bi de teşhir ürünü vardı. fiyatı 1800 değil 1700 bu arada.

teşhirdeki ürünü saba dvd playera skartla bağlamışlar ve bir dvd oynatıyorlardı. görüntü ise hiç iç açıcı değildi. skarta baktım 3 milyonluk adi skartlardan. belki düzgün bir bağlantıyla görüntü kalitesi düzelebilir ama dediğim gibi görüntü hiç de iyi değildi. aletin kumandasıda yoktu ortalarda ama üstündeki tuşlarla (sağ yan tarafında) menüye girip ayarlarını değiştirdim ama görüntü pek düzelmedi. bu arada kontrast son değer olan 63 te olmasına rağmen parlaklıkta iyi değil.

cihaz tatmin etseydi alıp çıkacaktım. sonuçta teşhir ürünüde olsa daha 3 gün önce gelmiş cihaz. bi de başında hiçbirşeyden haberi olmayan bir reyon görevlisi vardı. cihazın hiçbir özelliğini bilmiyordu.

cihaz dış görünüm itibariyle şık. ucuz ve adi görünmüyor. hatta aynı reyonda seg in 32 inch lcd si de vardı 1100 dü fiyatı yanlış hatırlamıyorsam gri kasalı bir cihaz. onunda görüntüsünü beğenmedim.

ellerinde teşhir ürünlerinden başka yokmuş dediğim gibi ve başka da gelip gelmeyeceğini bilmiyorlar.

• Ne güzel gidip yerinde görmüşsünüz, panel çözünürlüğünü ve 1080p kabul edip edemediğini sorma veya öğrenme fırsatınız oldu mu ?
    Açıkcası o fiyata Full HD olmasına pek ihtimale vermiyorum, normal 37" Hd Ready Lcd Tv olması lazım.

quote:

Orjinalden alıntı: dakarai
    DATRON

Kusura bakmayın ama, böyle tek kelimelik öneriler bence hoş olmuyor; hani sanki sırf kendiniz aldığınız için öneriyormuşsunuz gibi oluyor.
    Bence bu türde her mesajın altına, Datron'un 1:1 pixelmapping yapamadığını da ilave etmeniz gerekir, amaç tüketicileri bilgilendirmek ise.

• quote:

Orjinalden alıntı: signore

Ne güzel gidip yerinde görmüşsünüz, panel çözünürlüğünü ve 1080p kabul edip edemediğini sorma veya öğrenme fırsatınız oldu mu ?
    Açıkcası o fiyata Full HD olmasına pek ihtimale vermiyorum, normal 37" Hd Ready Lcd Tv olması lazım.

[

üstünde fullHd 1080 yazıyor ekranın sol alt köşesinde. ama p veya i belirtilmemiş. 2 adet hdmi giriş var. reyon görevlisi pek bilgili değildi zaten bilende yokmuş migrosta. kullanma klavuzunu getirin dedim. çok uyduruk bir klavuzu var hiçbirşey yazmıyor içinde dediler. depodaymış kutusunun içinde onuda göremedim yani.
    sonuç olarak cihaz hakkında net bir bilgi elde edemedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: toggle
    üstünde fullHd 1080 yazıyor ekranın sol alt köşesinde. ama p veya i belirtilmemiş. 2 adet hdmi giriş var. reyon görevlisi pek bilgili değildi zaten bilende yokmuş migrosta. kullanma klavuzunu getirin dedim. çok uyduruk bir klavuzu var hiçbirşey yazmıyor içinde dediler. depodaymış kutusunun içinde onuda göremedim yani.
    sonuç olarak cihaz hakkında net bir bilgi elde edemedim.

Geriye kalan tek seçenek,
    cihazın arkasında yazan model numarası ile Vestel Merkez'den bilgi istemek.

"Migros'taki SEG Lcd Tv hakkında bilgi istiyorum" derseniz cevap ver(e)mezler büyük ihtimalle ama,
    "SEG - 37XXYYZZ modeli hakkında bilgi istiyorum" derseniz, yardımcı olabilirler.
  • Vestel lcd tv lerden uzak durun arkadaşlar . Nedenini de öğrenmek isterseniz sanırım herkes biliyordur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayancıklı
    Vestel lcd tv lerden uzak durun arkadaşlar . Nedenini de öğrenmek isterseniz sanırım herkes biliyordur.

9 aydır sorunsuz olarak Vestel 37" Lcd kullanan birisi olarak, ben bilmiyorum bahsettiğiniz nedeni.

Bir zahmet açıklar mısınız; neymiş herkesin bildiği, benim bilmediğim sebep ?
  • Bu LCD tv yi 37" SEG,
    gittigidiyor.com da satan arkadaşla görüştüm.
    İzmir deymiş,
    2 adet almış Manisa Vestel den,
    (söylemedi ama sanırım Vestel çalışanı ve bazen çalışanlara yapılan satıştan almış sanırım)
    birini mersin e satmış,
    dediğine göre alan, PS3 e bağlamış ve 1080p yazısını görmüş, istersen mail adresini vereyim dedi.

Yalan söyleyecek biri değil,

bugün gidemedim ama en kısa zamanda gidip, tv yi göreceğim.

selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: onbes
    Bu LCD tv yi 37" SEG, gittigidiyor.com da satan arkadaşla görüştüm. İzmir deymiş,
    2 adet almış Manisa Vestel den, (söylemedi ama sanırım Vestel çalışanı ve bazen çalışanlara yapılan satıştan almış sanırım)
    birini mersin e satmış, dediğine göre alan, PS3 e bağlamış ve 1080p yazısını görmüş, istersen mail adresini vereyim dedi.

Hmm, eğer Vestel çalışanı olarak fabrikadan alındı ise, garanti konusunda temkinli olmak gerekir bence.
    Bazen bir sebeple satışa sunulamayacak cihazlar çok uygun fiyatlarla çalışanlarına verip, "al bunu, sesini de çıkarma" diyebiliyorlar diye duymuştum.

Yine de ön yargılı olmamak gerekir; eğer faturası varsa, Vestel Merkez'den garantisi olduğuna dair onay alınabiliyorsa sorun olmaz sanıyorum.

Eğer fırsat varsa, PC bağlantısı performansı da sorulabilir.

• Valla bence böyle neydüğü belirsiz cihazlara para bağlamamak lazım. Bir laf vardır ucuz etin yahnisi pek olur diye. Ben şahsen ucuz mal almam eğer param varsa iyisini alırım yoksa hiç almam bu hayat felsefem haline geldi ve hiç pişman olmadım böyle yaptığım için. Ucuz ürünlerdende iyileri hiç yok mudur, elbette vardır bazen cok iyi fiyata çok iyi ürünler denk gelebiliyor ama konu elektronik olunca ben biraz fazla verip aklınızın kalmayacağı birşey almanızı öneririm acizane...
  • bende 37 vestel kullanıyorum şu ana kadar bir sorun olmadı gayet memnunum hele pc bağlantısı mükemmel dream 500 uydu alıcı kullanıyorum görüntü gayet tatmin edici bende signore arkadaşımızın paylaştığı bilgiler doğrultusunda aldım
  • bugün tekrar migrosa uğrama şansım oldu birkaç foto çektim

37' SEG FULL HD LCDTV 1.800 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toggle -- 23 Mayıs 2007; 14:14:34 >

• Süpersinya toggle..Acaba gerçekten 1080p mi bu cihaz..Tam model nosuna bakmadınmı acaba netten bir araştırsak..Eğer 1080p ise alacam hemen 1 tane..Stoktada adetli var görünüyor son resimden..
  • salaklığıma verin bakmadım model nosuna. o resimde görünen kutular ise 32 inc seg tvler. 37 inch olan sadece teşhir kalmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: toggle

salaklığıma verin bakmadım model nosuna. o resimde görünen kutular ise 32 inc seg tvler. 37 inch olan sadece teşhir kalmış

Dikkatli baktımda evet kutulu olanlar başka model..Ya bilen yokmu şu cihazın modelini..
  • Hiç uğraşmayın.

Vestelin Almanya Markası olan VESEG olup, bir çok LCD si var, özellikleri bizdekilere benzemekle beraber farklı isim ve tasarıma sahipler.

veseg.de

Bu LCD dünyanın hiç bir sitesinde yer almıyor, 2 gündür araştırıyorum.

sanırım Yarın bu sözü edilen arkadaşa uğrayacağım ,

ama oda fiyatı 2250 ytl diyor.

Migros dan alan olur ve beğenirse, Migros dan siparişle alacağım.

selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: onbes

Hiç uğraşmayın.

Vestelin Almanya Markası olan VESEG olup, bir çok LCD si var, özellikleri bizdekilere benzemekle beraber farklı isim ve tasarıma sahipler.

veseg.de

Bu LCD dünyanın hiç bir sitesinde yer almıyor, 2 gündür araştırıyorum.

sanırım Yarın bu sözü edilen arkadaşa uğrayacağım ,

ama oda fiyatı 2250 ytl diyor.

Migros dan alan olur ve beğenirse, Migros dan siparişle alacağım.

selamlar

Böyle bilinmedik birşey ise sanırım 1080p değildir..Kaldıki toshiba veya thomson bile 1080p diyor 1080i modellerine..
    Sayın onbeş mutlaka haberlerini bekliyoruz..Tv ye bakmaya gideceksinya..1080p midir iyice bir incelersen almak için bekleyenlere yardımcı olursun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 23 Mayıs 2007; 15:19:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

Vestel lcd tv lerden uzak durun arkadaşlar . Nedenini de öğrenmek isterseniz sanırım herkes biliyordur.

9 aydır sorunsuz olarak Vestel 37" Lcd kullanan birisi olarak, ben bilmiyorum bahsettiğiniz nedeni.

Bir zahmet açıklar mısınız; neymiş herkesin bildiği, benim bilmediğim sebep ?

Signore arkadaşım, Vestel markası lcd tv konusunda birçok firma gibi henüz sistemi tam oturtamamış veya piyasada tutunmak için fiyatları aşağıya çekiyorlar ve bu fiyat indirimi sırasında da kaliteden ödün vermek zorunda kalıyorlar. Bugün bu konuyla gerçekten ilgilenen ve bilgisi olan arkadaşlara sorsanız hangi lcd tv yi tavsiye edersiniz diye sanırım vestel diyen çok az kişi çıkar. Burada marka falan da kötülemek amacında değilim bu konuda bu firma daha emekleme döneminde ( bir çok firmada olduğu gibi ).

Benim bu vestel 37 lcd tv ile ilgili şikayetlerimi burada bir başlık altında kısaca vermiştim. Hareketli görüntülerden kesinlikle memnun değilim, maç seyretmek benim için ızdırap haline geldi crt tv mi arar oldum , tv yi hd diye aldık ama tv nin HDMİ çıkışı yok, hd yazıpta hdmi çıkışı olmayan tv lerin hd olmadığı yönünde bu işi gerçekten bilen arkadaşların iddiası var
    Diğer konu görüntü sorunuyla ilgiliydi onu siz yanıtlamıştınız , tam ekranda görüntü hafif genişliyor , normal ekranda ise kenarlardan boşluk kaldığını belirtmiştim ...

Tv nin kumandasının tuşları biraz duyarsız , tuşların üzerine sertçe basmak gerekiyor...

Birde hangi bağlantı şeklini kullanırsak bu tv den daha iyi görüntü elde ederiz, piyasada altın uçlu ve gümüş kaplı scart kablolarının daha iyi verim sağladığı söyleniyor . Bana bu konularda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

• quote:

Signore arkadaşım, Vestel markası lcd tv konusunda birçok firma gibi henüz sistemi tam oturtamamış veya piyasada tutunmak için fiyatları aşağıya çekiyorlar ve bu fiyat indirimi sırasında da kaliteden ödün vermek zorunda kalıyorlar. Bugün bu konuyla gerçekten ilgilenen ve bilgisi olan arkadaşlara sorsanız hangi lcd tv yi tavsiye edersiniz diye sanırım vestel diyen çok az kişi çıkar. Burada marka falan da kötülemek amacında değilim bu konuda bu firma daha emekleme döneminde ( bir çok firmada olduğu gibi ).

Benim bu vestel 37 lcd tv ile ilgili şikayetlerimi burada bir başlık altında kısaca vermiştim. Hareketli görüntülerden kesinlikle memnun değilim, maç seyretmek benim için ızdırap haline geldi crt tv mi arar oldum , tv yi hd diye aldık ama tv nin HDMİ çıkışı yok, hd yazıpta hdmi çıkışı olmayan tv lerin hd olmadığı yönünde bu işi gerçekten bilen arkadaşların iddiası var
    Diğer konu görüntü sorunuyla ilgiliydi onu siz yanıtlamıştınız , tam ekranda görüntü hafif genişliyor , normal ekranda ise kenarlardan boşluk kaldığını belirtmiştim ...

Darılmayın, gücenmeyin, kızmayın ama eleştrilerinizin pek sağlıklı, bilinçli olmadığını görüyorum.
    Hani demişsiniz ya, "genelde Vestel önermezler" diye. Sizde aslında bu kısır ve yanlış döngünün bir parçası durumundasınız.

Vestel Lcd Tv'yi eleştirmek için söylediğiniz şeylerin Vestel'e değil, Lcd Tv teknolojisine özgü. Şöyle ki :

1.Hareketli görüntüler :
    "Maçları beğenmiyorum, Crt Tv'yi arıyorum" demişsiniz.
    Bu zaten Lcd Tv'lerin en büyük handikapı. Tepki süresi genelde 8 ms'dir, ancak 3 MS olarak aşırı pahalı modellerde dahi, yatay akan görüntüntülerle flulaşma sorunu var.

2.HDMI girişi olmaması :
    "Hd yazıpta hdmi çıkışı olmayan tv lerin hd olmadığı yönünde bu işi gerçekten bilen arkadaşların iddiası var" demişsiniz.
    Bunu kim söylemişse, halt etmiş. Önce EICTA.ORG sitesinden HD READY gereksinimleri dökümanını okusun.
    Bir Tv'nin HD READY olması için HDMI veya DVI olabilir. HDMI'nin farkı sesi de digital olark taşımasıdır.
    Zaten Vestel'in ancak 2004-2005 yılı üretim Lcd Tv'lerinde DVI çıkışı var, o zamanın güncel teknolojisi olduğu için.
    Güncel modellerinde HDMI var.

3.Görüntünün genişlemesi ! :
    "Tam ekranda görüntü hafif genişliyor , normal ekranda ise kenarlardan boşluk kalıyor" demişsiniz.
    Eh yani, 4:3 görüntü oranına sahip bir görüntüyü 16:9 widescreen Lcd Tv'de izlerseniz ve tam ekran yaparsanız ne olmasını bekliyorsunuz ?
    Bunun da Vestel ile hiçbir ilgisi yok, matematik ve fizik kuralı !

Gördüğünüz gibi Vestel hakkında öyle bir imaj oluşmuş ki, artık tüm olumsuz özellikler, doğrudan markaya yükleniyor.

Bu arada, dikkat ederseniz, "Vestel çok kaliteli cihazdır, görüntü kalitesi çok iyidir" gibi cümleler asla söylemedim.
    Zaten 1.500 YTL'ye satılan Lcd Tv ile %30-50 daha pahalısına satılan cihazları karşılaştırmak pek doğru olmaz herhalde.

Ancak yine de adil olmak gerekir.
    Yani yakında Allan korusun deprem olsa, Vestel fabrikayı fay hattı üzerine kurmuş, ondan deprem oldu denilecek !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 23 Mayıs 2007; 15:44:48 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.